Top hledané
Výsledky (0)
Elie Saab byl opět hvězdou celého týdne!

Fashion Week Haute Couture: Hitem jara budou nahé šaty. Dior uchvátil, Elie Saab vsadil na třpyt

Denisa Zajíčková
29. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Nechyběly ani doprovodné efekty

Pařížské centrum módy v posledních lednových dnech znovu hostilo Fashion Week Haute Couture, který představil jarní kolekce pro rok 2024. Módní domy tu představily své ready-to-wear kolekce, které jsou letos naprosto úchvatné. A zatímco Dior vsadil a eleganci a noblesu, další značky se snažily o co největší kontroverzi.

Je vidět, že kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri značce Dior svědčí! Tuto sezónu si u nich vybere snad každý. Na mole byly k vidění nádherné modely, zdobené i jednoduché. Nechyběl jim šmrnc a noblesa, která se s Diorem neodmyslitelně pojí. Naprosto fascinující podívaná vehnala nejednomu divákovi slzy do očí. Jak na tom ale byly ostatní módní domy?

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Jarní trendy 

V kolekcích nechyběla červená, naopak byla velmi dominantní. Je tak jasné, že touhle barvu letošní jaro chybu určitě neuděláte. Pokud vyrazíte na nějakou společenskou akci a chcete být trendy, zvolte klasické korzetové róby s bohatě nabíranými sukněmi. Nádhernou kolekci v tomto duchu představil například Giambattista Valli. Jeho kolekce jsou známé pro své romantické a ženské siluety, bohaté textilie a detaily. Je vůbec jedním z mála návrhářů, kteří stále aktivně pracují v oblasti haute couture. Modely jsou ceněné pro svou preciznost, ruční práci i luxusní materiály.

Už dříve Giambattista Valli spolupracoval s několika prestižními značkami, včetně H&M. Jeho kolekce jsou výrazem elegance a sofistikovanosti - a jinak tomu nebylo ani letos v lednu.

Otevřít v galerii (3)
Giambattista Valli předvedl nádhernou kolekci
Giambattista Valli předvedl nádhernou kolekciZdroj: Profimedia

Barvou letošního jara je "peach fuzz" neboli odstín broskvového chmýří. Jde o něžný odstín, který bude slušet zkrátka každému. Své místo si ale udržela i tradiční černá, která byla představena na dramatických - někdy až teatrálních modelech. Nosit se bude například na sametu. Korzety budou populární nejen u honosných rób, ale také samostatně. Klidně ke kalhotám s nízkým pasem. 

Často se objevovaly také "nahé třpytivé šaty", které obvykle poodhalí bradavky či klín, nikdy však nejsou úplně průsvitné či vulgární. A zdá se, že to je skutečný hit jara!

Otevřít v galerii (3)
Haute Couture, Jean Paul Gaultier x Simone Rocha
Haute Couture, Jean Paul Gaultier x Simone RochaZdroj: Profimedia

Elie Saab je pro celebrity první volbou

Když začínal libanonský módní návrhář v 80. letech podnikat, soustředil se na svatební módu. Dnes je vůbec prvním Libanoncem, který byl přijat do Chambre Syndicale de la Haute Couture. Proslavili ho však nejen luxusní haute couture modely, ale také prêt-à-porter.

Narodil se 4. července 1964 a od dětství projevoval zájem o módu a design. Jeho kariéra začínala sice na lokální úrovni, dnes ho ale zná celý svět. Jeho jméno se rychle stalo synonymem elegance a luxusu. Jeho popularita začala stoupat, když v roce 2002 jeho model, svatebních šatů byl vybrán pro královskou svatbu monacké princezny Stéphanie.

Elie Saab je známý pro své detailní a precizní řemeslné zpracování, luxusní látky a nádherné modely, které jsou plné fantazie. Jeho kolekce zahrnují nejen šaty, ale i různé druhy oděvů a módní doplňky. V roce 2003 rozšířil svou značku také o parfémy, které jsou dostupné i u nás.

Jeho modely jsou oblíbené především mezi celebritami, a pro mnoho známých tváří je Elie Saab na prestižní společenské akce první volbou. 

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Dior hraje prim už mnoho let

Dior, plným názvem Christian Dior SE, je prestižní francouzský módní dům, který byl založen v roce 1946 Christianem Diorem. Tehdy zaujal už svou první kolekcí a zdál se předurčený k úspěchu. Tato značka se stala synonymem luxusu, elegance a inovace v oblasti haute couture a prêt-à-porter. Christian Dior SE je dnes mezinárodně uznávaným módním impériem, které zahrnuje nejen oblečení, ale také kosmetiku, doplňky a další módní a luxusní produkty.

Dior je také slavný svými parfémy. Legendární vůně, jako je "Miss Dior" a "J'adore," patří k nejznámějším na světě. Dále se angažuje v oblasti dekorativního umění a designu. Od svého založení měl Dior několik významných kreativních ředitelů. Mezi ně patří i několik ikonických osobností jako byl Yves Saint Laurent, John Galliano, Raf Simons, a Maria Grazia Chiuri, která stojí v čele značky od roku 2016.

Otevřít v galerii (3)
Fashion Week Haute Couture - Dior 2024
Fashion Week Haute Couture - Dior 2024Zdroj: Profimedia

Co je Haute Coulture Fashion Week?

Jde o prestižní týden módy, během kterého jsou představovány haute couture kolekce návrhářů a módních domů. Termín haute couture označuje ručně šité, přesně na míru vytvořené modely, které jsou často připravované pro vysoce postavené a bohaté klienty. Haute couture kolekce jsou často omezeny na malý počet kusů. Některé modely mohou být vyrobeny pouze jedenkrát, což zvyšuje jejich jedinečnost a hodnotu. 

Pro návrháře a módní domy, které chtějí své kolekce prezentovat během Haute Couture Fashion Week v Paříži, existují přísná pravidla stanovená francouzským ministerstvem průmyslu. Ty zahrnují, mimo jiné, ruční výrobu oblečení, přítomnost vlastního ateliéru v Paříži, a splnění dalších specifikací. Haute Couture Fashion Week je prestižní akcí, na kterou jsou zváni pouze ti, kteří pracují v odvětví módy, novináři a speciální hosté. Událost představuje nejnovější trendy v oblasti haute couture a je známá pro svou jedinečnou atmosféru.

Zdroj: redakce, elle.com, chanel.com, fhcm.paris

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze