Top hledané
Výsledky (0)

Faust v Divadle pod Palmovkou: „Nevíme, jak dlouhá hra bude, ani přesně o čem.“

Eva Ledecká
27. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jan Klata

Právě probíhají zkoušky očekávané hry Faust, která vzniká v Divadle pod Palmovkou pod taktovkou charismatického polského režiséra Jana Klaty. Byl ředitelem Národního divadla Stary Teatr v Krakově a úspěšně režíroval i ve Štýrském Hradci, Düsseldorfu, Berlíně, nebo Drážďanech.

Před rokem v libeňském divadle režíroval luxusní hru Něco za něco od Shakespeara a 2. března zde uvede zmiňovaného Fausta od Johanna Wolfganga Goetheho. A jak to tak zatím vypadá, o překvapení nouze nebude!

Faust je jedním z nejdráždivějších a nejzásadnějších děl evropské kultury, a to je to, co Klatu láká.

„Text Fausta je nesmírně náročný. Je třikrát delší než Hamlet. Pokládám ho za jeden z nejdůležitějších textů naší civilizace. Text, který ve své druhé části předstihl i naši moderní dobu. Je úkolem umělců se s takovým dílem poprat,“ říká ke hře Jan Klata.

Hra má prý bohatý hudební doprovod a složitou choreografii, na které si režisér také zakládá. Je pro něj důležité, aby se herci dokázali vyjádřit nejen slovy, ale také gesty. Více se nám však k samotné hře zjistit moc nepodařilo. Vše je obestřeno tajemným mlčením.

„Zatím nevíme, jak dlouhé to bude, ani přesně o čem,“ uvedl Jan Klata.

Můžeme se však dozajista těšit na zajímavou inscenaci. Druhá polovina Fausta je podle slov Klaty "fantasmagorie" a režisér prozradil, že se každých několik vteřin budou měnit postavy, které herci hrají. A to zní hodně zajímavě, nemyslíte?

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Hra Faust, Divadlo pod Palmovkou

Režie a divadlení adaptace: Jak Klata

Choreografie: Maćko Prusak

Scénografie: Miroslaw Kaczmarek

Dramaturgie: Iva Klestilová, jaroslav Stýblo

Hrají: Jakub Albrecht, Tomáš Dianiška, Tereza Dočkalová, Jan Teplý, Vendula Fialová, Mratin Hruška, Jan Hušek, Milan Mikulčík, Obndřej Veselý, Kamila Trnková, Ivana Wojtylová, Adam Vacula, Jan Vlasák

Premiéra: 2. března 2019

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Divadlo pod Palmovkou
Zenklova34 180 36 Praha Česká republika
283 011 111