Top hledané
Výsledky (0)
Na milánském týdnu módy byla odhalena poslední kolekce módního génia Karla Lagerfelda.

Karl Lagerfeld strávil u Fendi dlouhých 54 let. Tohle je jeho poslední kolekce

Martina Šmalclová
23. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

U Fendi strávil více než půl století

Na pozici kreativního ředitele Fendi nastoupil v roce 1965 a setrval v ní až do roku 2019. Společně s rodinným klanem Fendi přetvářel po více než půl století pohled na ženskou módu a zaváděl do luxusních kolekcí nové a neokoukané prvky. 

"Spojení mezi Karlem Lagerfeldem a Fendi je nejdelší milostný příběh, který se bude i v následujících letech dotýkat našich životů." –  Silvia Venturini Fendi

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Svěží závan jara a lehkost skládaných sukní

I když je nejnovější kolekce Fendi určena pro sychravý podzim a krutou zimu, na nás z ní dýchá svěží závan jara. Můžou za to jistě nejen použité zemité odstíny obohacené o kapku energické tyrkysové, červené nebo hořčicové, ale i jemné průhledné tkaniny aplikované na luxusních skládaných sukních a šatech. 

Právě modely se skládanou sukní jsou skutečně božskou záležitostí. Každá žena se v nich mění v dámu. Pokud tedy podobný kousek ve svém šatníku prozatím nevlastníte, rozhodně byste to měli napravit. Šmrncovní, elegantní a maximálně stylové. Tohle se Karlu Lagerfeldovi a Silvii Venturini Fendi znovu povedlo!

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Lagerfeldovo ikonické logo nechybělo

Vedle skládaných sukní představila značka okázalé kousky zdobené výraznými mašlemi a také modely s ikonickým logem FF, které Karl Lagerfeld navrhl v roce 1981.

Závěrečná vzpomínka

Závěr přehlídky patřil pochopitelně Karlu Lagerfeldovi. Na plátně se objevil krátký videozáznam, na němž designér v legendárních kožených rukavicích píše na list papíru FENDI a následně v ruce drží jednu ze svých skic.

Německý designér luxusní kolekcí FW 19/20 potvrdil, že o jeho nesporném talentu nelze mít nejmenších pochyb...

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Poslední kolekce velkého mistra Karla Lagerfelda ve spojení s Fendi je vážně tou nejkrásnější možnou tečkou za jeho celoživotním dílem.

Je úplně jedno, že nejde o nějakou volánkovou Haute Couture s obřími večerními róbami. Kolekce Fendi FW 19/20 je přesné ztělesnění toho, co bylo Karlovou nejsilnější stránkou: smysl pro styl, jednoduchost, sofistikovanost a v neposlední řadě elegance!

Mezi mé největší favority patří hnědozlatavá hedvábná halenka s dlouhým rukávem, širokými hnědými kalhoty, červenými lodičkami a jemně hnědými slunečními brýlemi (tímto bych záchvěv úzkých brýlí á la Matrix považovala za mrtvý). Pracovní den ve velkém stylu? Tak potom je tohle přesně ta správná volba!

A na závěr nesmím opomenout ani svěží závan tyrkysové barvy, který mě v té záplavě krémových tónů mile překvapil. Konkrétně bych zmínila tu lehce průhlednou halenku s rozevlátou plisovanou sukní a krémovými lesklými kozačkami. Chic rande? To rozhodně!

Největší TRHÁKY z této kolekce podle Ornelly najdete na začátku galerie pod článkem.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze