Top hledané
Výsledky (0)
Filmový festival v Cannes 2019

Festival v Cannes začal poctou Agnès Vardaové a peticí proti Delonovi

Jana Fikotová
15. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Včera večer začal v jihofrancouzském letovisku Cannes 72. ročník mezinárodního filmového festivalu. Celebrity opět zářily na červeném koberci ve svých róbách.

Festival zahájili herci Javier Bardem a Charlotte Gainsbourgová. Ani letos se neobešel bez kritiky aktivistů.

Javier Bardem a Charlotte Gainsbourgová
Cannes 2019
Javier Bardem a Charlotte Gainsbourgová

Zahájení festivalu: pořádný horor!

Poctou francouzské režisérce Agnès Vardaové, která zemřela letos v březnu, byl zahájen letošní ročník slavného filmového festivalu. Zahajovacím filmem se stala luxusní hororová komedie Mrtví neumírají amerického režiséra Jima Jarmusche.

Diváci se budou moci až do soboty 25. května těšit na 21 soutěžních filmů, které se utkají o Zlatou palmu. Nejočekávanějším snímkem festivalu je stále film amerického režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Ten se může stát nakonec i terčem kritiky, jelikož pojednává o vraždě těhotné americké herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského, kterou bestiálně zavraždila skupina kolem Charlese Mansona. I samotní nadšenci filmů o Rambovi mají oči nastražené. První záběry přiveze do Cannes samotný Sylvester Stallone. 

Protest proti Alainu Delonovi

Na internetu vznikla petice, která obviňuje herce z kontroverzních výroků o fackování žen, svazcích homosexuálů a migraci, obviňuje ho ze sexismu, rasismu a homofobie. Zlatou palmu za celoživotní dílo by měl legendární francouzský herec Alain Delon převzít 19. května.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Česká stopa

V nesoutěžních sekcích se možná letos objeví finsko-lotyšský film Psi nenosí kalhoty s Ester Geisleovou, která kvůli natáčení prošla kurzem potápění bez dýchacího přístroje.

Francouzsko-český režisér Artemie Benki na festival veze luxusní dokument Sólo o klavíristovi Martínovi.

V sekci Cinéfondation bude uveden studentský sociální film Sto dvacet osm tisíc studenta pražské FAMU Ondřeje Erbana.

Sekce Classics určená restaurovaným filmům a historii uvede portrét Forman vs. Forman režisérů Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny a také snímek Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky z roku 1965.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Festival Cannes
Festival de Cannes 3, rue Amélie 750 07, Paris-France
+33 (0) 1 53 59 61 00