Top hledané
Výsledky (0)
Co nás v kinech čeká?

Film Oběť, depresivní snímek o menšinách v České republice. Bude mít u domácího publika úspěch?

Kateřina Hunková
09. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Film Oběť

Film Oběť byl uveden na festivalech v Benátkách a v Torontu, nyní přichází i do českých kin. Velmi záhadné a aktuální drama. Celovečerní filmový debut bude v kinech ke zhlédnutí již zítra. Česko-slovensko-německý koprodukční snímek ukrajinské matky a jejího syna, který má být údajně zmlácen romskými občany. Její syn Igor byl napaden a jeho matka pro něj hledá spravedlnost. Bylo to ale opravdu takhle? Nebo je v tom ještě nějaká zápletka? To se brzy dozvíte.

 

Uspěje film o menšinách u domácího publika?
Scéna z nemocnice
Oběť
Film Oběť vstupuje do kin

Může mít střet menšin v Česku úspěch? 

Film režíroval Michal Blaško. Hlavní roli si zahrála ukrajinská dvojce, herečka Vita Smašeljuk a herec Gleb Kuchuk. Z českých herců a hereček si ve snímku zahrála Klaudia Dudová, Elizaveta Maximová, Alena Mihulová nebo například Igor Zavadil. Oběť má už teď na portálu ČSFD 72% úspěšnost. Jak se ale bude líbit Čechům? Film totiž celkově vyobrazuje život menšin v Česku. V tomto snímku je tím konkrétně myšlený střet Ukrajinců a Romů. Jak již bylo řečeno, jedná se o velmi záhadný a aktuální dramatický film.

 

Z děje filmu jde mráz po zádech 

Snímek se odehrává na sídlišti, z kterého jde mráz po zádech. Starý nábytek, zchátralý dům s několika byty, kde bydlí především romští občané. Matka Irina nechává svého syna v České republice, protože musí jet vyřešit doklady na Ukrajinu, kvůli českému občanství. O české občanství se pokouší již podruhé, protože první žádost byla zamítnuta. Nutně se vrací do České republiky, protože zjistí, že její syn byl údajně zmlácen třemi kluky. Její syn skončil v nemocnici a podezřelí jsou romští sousedé. V maloměstě probíhá boj menšiny proti menšině. Ukrajinci versus Romové. Případ řeší policie a snaží se zjistit, jak to opravdu bylo. Strhující snímek ale během děje prozrazuje, že je vše úplně jinak. Kvůli Igorovi je svolána demonstrace, která se díky Irině promění v trošku jiné téma, než bylo myšleno. Igor se totiž přizná, že ho nenapadli Romové, ale že to bylo jinak. Ale jak? Proč tam s tím v tu noc byla jeho kamarádka? A získali nakonec matka se synem české občanství? To se dozvíte již zítra v kinech!

 

Jen pro silnější povahy

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Film je pro silnější povahy. Od začátku velmi negativní a depresivní. Nemyslím si, že je to film pro každého. Celovečerní film má jistou zápletku, ale skončí tak trošku neurčitě. Celý film se čeká, jak to opravdu bude. Zda se Igor a jeho matka přiznají, nebo budou až do konce svého života lhát. Padá na vás několikmyšlenek. Jaká byla podstata filmu. Lež? Menšina? Chudoba? Opravdu k zamyšlení…Posoudit musíte sami. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze