Top hledané
Výsledky (0)
Výčepní soutěžili v běhu po kolonádě

Vrchní prchni se vrátil na festival! 100 výčepních si to rozdalo na kolonádě

Jana Fikotová
05. července 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Běh výčepních na kolonádě

Ikonický film Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Vrchní, prchni se vrátil na filmový festival do Karlových Varů!

Běh výčepních v Karlových Varech
Běh výčepních v Karlových Varech
Běh výčepních v Karlových Varech

100 výčepních se postaralo o zábavu ve Varech

Pamatujete na scénu, kdy za doprovodu písně Severní vítr je krutý probíhá zástup číšníků karlovarskými kolonádami? Tak právě tu na festivalu oživil tradiční český pivovar a místo číšníků zapojil mistry výčepního řemesla – finalisty letošního kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

Téměř sto nejlepších výčepních z celé České republiky se tak sešlo u Lázeňského mostu v Karlových Varech ke 400 metrů dlouhému běhu s cílem na konci Mlýnské kolonády. „Zopakovat scénu z filmu Vrchní, prchni za účasti nás, výčepních, je skvělý nápad. Jsem moc ráda, že si můžeme užít společně s partou výčepních z celé republiky festivalovou atmosféru a že se tady čepuje právě Pilsner Urquell,“ říká výčepní Eliška Rajchmanová z Kutné Hory.

Prodej bytu 2+kk (3+kk), Praha 3 Žižkov - 69m2
Prodej bytu 2+kk (3+kk), Praha 3 Žižkov - 69m2, Praha 3

Běh výčepních odstartoval emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a scénárista a senátor David Smoljak.

"Scéna s běžícími číšníky ve filmu působí trochu zvláštně – táta měl rád americké grotesky a tento výjev je právě odkaz na ně. Podobně je to i s písní Severní vítr je krutý – country jako žánr byste v české komedii nečekali,“

komentuje David Smoljak a dodává: „Právě proto si lidé tak dobře pamatují píseň i scénu. Je to první, co se jim v souvislosti s tímto jedinečným filmem vybaví. Třeba jsme dnes založili pěknou tradici.“

Ti nejlepší výčepní se utkají o vítězství v celostátním kole, které se letos koná 15. srpna v Plzni.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze