Top hledané
Výsledky (0)
TOP 3 luxusních filmů, které musíte vidět!

Filmové tipy: Pojďte se seznámit s luxusními filmovými novinkami tohoto týdne.

Miroslav Oupic
11. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Skvělé filmové premiéry tohoto týdne (11.4.2024)

Tento týden se kinech po celé České republice uskuteční 6 filmových premiér. Tři z nich jsme vybrali jako luxusní redakční tipy. Na jaké novinky se tedy můžete těšit?

Plakát filmu Nezlomní
Plakát filmu Ohňostroje
Plakát filmu Club Zero

TIP 1  - Nezlomní

Máte rádi sportovní filmy, navíc s dobrodružstvím, napětím a krásnou přírodou? Pokud jste si odpověděli ano, tak tento film je právě pro vás.

Hlavním hrdinou filmu je běžec Michael, kterého hraje Mark Wahlberg. Po plných devatenácti letech vytrvalostního závodění stojí Michael opět na startovní čáře. Během následujících 10 dnů se chce na mistrovství světa Adventure Racing v Dominikánské republice ještě jednou pokusit se svým týmem zvítězit. V náročném terénu napříč latinskoamerickou džunglí ho ale kromě překážek čeká i jedno překvapivé setkání. V divočině totiž narazí na opuštěného psa, který se k němu přidá, a stane se tak součástí jeho týmu. Na 700kilometrové trati pak mezi ním a toulavým psem Arthurem vznikne velmi silné pouto. Věrnost, oddanost a statečnost zatoulaného psa Michaela doslova ohromí. Všichni si sáhnou daleko za hranice svých sil, neboť závod jim začnou komplikovat různá zranění. Brzy se ale ukáže, že jejich tým společně nic nezlomí, protože přátelství jsou víc než všechna vítězství. 

Režisér Simon Cellan Jones médiím přiznal, že před natáčením filmu o sportu věděl jen „trochu“: „No, trochu jsem o tom věděl… A samozřejmě jsem provedl nějaký výzkum. A viděl jsem, že je to naprosto šílené! Je skvělé si jít zaběhat, tu a tam. Ale tihle chlapi se namáhají pět dní v kuse. A to je fakt hodně těžká věc!"

S příběhem zaměřeným na dobrodružný běh bylo potřeba najít vhodné exotické místo. „Celý film jsme natáčeli v Dominikánské republice, což bylo skvělé místo. Měli jsme původní příběh odehrávající se v Ekvádoru, ale také jsme měli COVID a další věci. Takže jsme to museli natočit někde, kde to mělo trochu infrastruktury... Natáčeli jsme na skutečných místech, šli jsme do džungle a táhli jsme s sebou naše herce a štáb. Bylo to těžké, ale byla to opravdu zábava,“ dodává režisér.

Film Nezlomní je druhý Jonesův film s Markem Wahlbergem v hlavní roli během několika málo měsíců, protože také hrál hlavní roli v The Family Plan od Apple TV+.

Je opravdu snadné s ním pracovat,“ říká Jones o Wahlbererovi. „Velmi nás podporuje. Dělá své domácí úkoly a opravdu zná své věci. Nezná jen svoji dějovou linku, ale zná i ostatní v celém filmu. Na práci s ním je skvělé, že hned od začátku přináší do natáčení vysokou úroveň."

 

Originální název: Arthur the King

Žánr: dobrodružný, drama

Země a rok vzniku a stopáž : USA, 2024, 107 minut

Producent/Distributor v ČR: Bontonfilm

Den premiéry:   ČR: 11.4.2024

Rating: IMDB: 7,2 z 10

Režie: Simon Cellan Jones

Hrají: Mark Wahlberg, Simu Liu, Juliet Rylance, Nathalie Emmanuel, Ali Suliman, Rob Collins, Michael Landes, Paul Guilfoyle, Bear Grylls, Viktor Åkerblom

Podívejte se na filmový trailer

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

 

TIP 2 – Ohňostroje

Život je krutý a nesmlouvaný. Zvlášť, když jste mladý kluk na Sicílii, je rok 1982 a líbí se vám kluci…

Film ukazuje čistou a nevinnou lásku v horkém létě roku 1982 mezi dvěma mladými Italy. Situaci jim však komplikuje silně homofobní prostředí sicilského městečka. Sedmnáctiletý Gianni prošel nedobrovolným coming outem a potýká se s neustálými útoky, zatímco Nino žije svůj život v milující rodině v sladké nevědomosti o své sexualitě. Náhoda spojí jejich cesty a z kluků se stanou nerozluční přátelé. Brzy ovšem jejich vztah přeroste v čirou lásku, a to jediné, po čem touží, je prožít svůj milostný příběh beze strachu. Sicilská společnost, která je výbušná jako ohňostroj, se kterým obchoduje Ninův otec, ale žádnou jinakost neodpouští. Zvítězí nevinnost a cit nad konzervativností a tvrdostí, nebo vzplane a zůstane po ní jenom nahořklý, duhový dým?

Film, který je režijním debutem Giuseppe Fiorella, je inspirován příběhem, který se skutečně odehrál na Sicílii v osmdesátých letech, který ve své době vyvolal silnou společenskou reakci, ale který tolik promlouvá k dnešním mladým lidem.

Tento film je dar, který jsem dal sám sobě,“ říká v rozhovoru pro italský časopis The Wom režisér Fiorella. „Byl jsem přesně takový, jako ti kluci. Ten příběh jsem neznal, ale když jsem ho objevil, měl jsem příležitost a privilegium, rozhodl jsem se, že ho budu vyprávět. Samozřejmě jsem se volně inspiroval příběhem Giorgia a Toniho, dvou chlapců z Giarre, a doloženými informacemi, co se stalo, ale také jsem do toho použil svoji fantazii.

Tento snímek je považován za autorský film, přesto je v žebříčku deseti nejsledovanějších filmů v italských kinech, kde se střetává s velikány jako americký akční film ve své čtvrtém pokračování a dalším, který získal sedm Oscarů. Pro mě je to největší úspěch,“ shrnuje své pocity Giuseppe Fiorello.

Giuseppe Fiorello dostal za film italské filmové ocenění Stříbrná stuha v kategorii Nejlepší nový režisér (2023).

Na tento film můžete zajít do kina anebo se na něj podívat na streamovací platformě HBO Max.

 

Originální název: Stranizza d'amuri

Žánr: drama, romantický, LGBTQ+

Rok vzniku a stopáž : 2023, 134 minut

Země: Itálie

Producent/Distributor v ČR: Queer Kino

Den premiéry:  Itálie 23.3. 2023. ČR: kina: 10.4.2024, ke shlédnutí i na HBO Max

Rating: IMDB: 7,5 z 10, ČSFD: 73 %

Režie: Giuseppe Fiorello

Hrají: Gabriele Pizzurro, Samuele Segreto, Fabrizia Sacchi, Enrico Roccaforte, Simona Malato, Sebastiano Tinè, Giuditta Vasile, Anita Pomario

Podívejte se na filmový trailer

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

 

TIP 3 – Club Zero

Jste vegetariáni nebo se zajímáte o správnou výživu? To je dobře. Ale pokud jste učitelkou s velkou autoritou, můžete napáchat více škody než užitku…

Film začíná, když slečna Novaková, kterou hraje Mia Wasikowska, přichází do prestižní internátní školy, aby studentům ukázala nejnovější stravovací trendy. Učí je, jak jíst uvědoměle – méně a lépe. Novým „udržitelným“ životním stylem se mají oprostit ode všeho, čemu doposud věřili. Mezi slečnou Novakovou a partou studentů se ale brzy vytvoří až nebezpečně silné pouto. Než si ostatní učitelé a zaneprázdnění rodiče uvědomí, co se děje, situace se vymyká kontrole. Režisérka Jessica Hausner natočila syrový a velmi aktuální thriller o zničující síle autority a její magnetizující moci v období křehkého dospívání.

Jak píše časopis Sense of Cinema, režisérka ve filmu využívá hranice internátní školy, aby se zaměřila na hrstku mladých lidí, kteří propadli kouzlu jejich nové charismatické učitelky výživy, paní Novak, jejíž učební osnovy přecházejí z „vědomého stravování“ na „ mono-rostlinnou stravu“, aby vše vyvrcholilo „Clubem Zero“, jehož členové se zavazují nejíst vůbec nic. V průběhu filmu, který volně vychází ze středověkého příběhu „Krysák“ („Der Rattenfänger von Hameln“), jsme svědky pomalého formování kultu, jehož členové slepě následují svého tajemného vůdce. Několik studentů je připraveno na výběr: Fred, nebinární baletní tanečník, doufá, že bude moci opustit své léky na cukrovku; Elsa je již bulimická, stejně jako její matka; a Ben, jediný student dělnické třídy ve skupině, musí dosáhnout dobrých známek ve třídě paní Novákové, aby získal nárok na stipendium. Přesto Hausnerova záliba v nejednoznačnosti šíří odpovědnost za rozhodování studentů stejnou měrou a svaluje vinu na bohaté rodiče toužící delegovat dohled nad svými dětmi, stejně jako na nedostatky vzdělávacího systému jako celku.

Tento film byl nominován na festivalu Cannes Film Festival a Markus Binder vyhrál za nejlepší hudbu na cenách European Film Awards a festivalu Sitges Film Festival. Vše se odehrálo v roce 2023.

 

Originální název: Club Zero

Žánr: drama, komedie, thriller

Rok vzniku a stopáž : 2023, 110 minut

Země: Rakousko, Velká Británie

Producent/Distributor v ČR: Totalfilm, Aerofilms

Den premiéry: Francie: 27.09.2023, ČR: 11.4.2024

Rating:  IMDB: 5,9 z 10, ČSFD: 71 %

Režie: Jessica Hausner

Hrají: Mia Wasikowska, Luke Barker, Ksenia Devriendt, Florence Baker, Samuel D Anderson, Gwen Currant, Sam Hoare, Sidse Babett Knudsen, Elsa Zylberstein

Podívejte se na filmový trailer

 

Ostatní filmové premiéry v tomto týdnu:

Suga | Agust D Tour 'D-Day' The Movie

Hudební – záznam koncertu

Jižní Korea, 2023, 84 minut

Režie: Jun-Soo Park

pouze 10. a 13. 4. 2024

Korejský rapper Suga, člen oblíbené korejské kapely BTS, která láme jeden rekord za druhým, se vydal i na sólovou dráhu a pro fanynky a fanoušky si připravil koncertní snímek ze svého velkolepého turné z roku 2023.

 

Krotitelé duchů: Říše ledu

(Ghostbusters: Frozen Empire)

Dobrodružný, fantasy, komedie, sci-fi

USA, 2024, 115 minut

Režie: Gil Kenan

V tomto filmu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů.

 

Tady Havel, slyšíte mě?

Dokumentární

Česká republika, 2023, 85 minut

Režie: Petr Jančárek

Prezident, občan, režisér, přítel, manžel, pacient, muž na sklonku života... Unikátní dokument Petra Jančárka Tady Havel, slyšíte mě? představuje Václava Havla v jeho známých, ale i veřejnosti dosud skrytých polohách. Vychází přitom z nikdy nepublikovaného materiálu.

 

 

Zdroj: Kinobox, ČSFD.cz, IMDB.com, Wikipedia, TheDirect.com, TheWom.it, Senses of Cinema, autorský text

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: