Top hledané
Výsledky (0)
V italských Benátkách začal 30. 8. již 74. ročník nejstaršího filmového festivalu světa. Luxusní přehlídka potrvá do 9. září.

Začal filmový festival v Benátkách. Česká produkce nebude chybět!

Tereza Janatová
31. srpna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jane Fonda a Robert Redford

Po luxusní zahajovací ceremonii uvedl filmovou přehlídku satirický snímek Downsizing (Zmenšování) amerického režiséra Alexandera Payna. Nemálo snímků, které festival uváděly, bylo posléze oceněno Oscary. Platí to například pro film Gravitace se Sandrou Bullockovou a Georgem Clooneym či pro loni uvedený muzikál La La Land. Tak třeba čeká Oscar i na Zmenšování…

Jane Fonda a Robert Redford
cena
virtuální realita

O hlavní cenu festivalu letos soutěží celkem 21 snímků. Letošní ročník také poprvé zavádí novou sekci Virtual reality.

V hlavní soutěži je zastoupeno svými díly pět amerických režisérů, čtyři Italové, dva Britové, tři Francouzi, dva Číňané a dále po jednom tvůrci z Mexika, Austrálie, Izraele, Libanonu a Japonska.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Češi tam jsou také

Česká filmová tvorba v hlavní soutěži zastoupena není, ale bude tam k vidění restaurovaná verze klasiky československé nové vlny Černý Petr režiséra Miloše Formana. Bude součástí sekce Venice Classics, kde se prezentuje výběr nejlepších digitálně restaurovaných snímků uplynulého roku.

Na festivalu se taky představí dva české projekty ve vývoji: celovečerní film Žáby bez jazyka slovenské absolventky pražské FAMU Miry Fornayové a dokument Až přijde válka režiséra Jana Geberta. 

V čele poroty opět po 11 letech zasedne žena

Zahajovací a později i závěrečné ceremonie se ujal proti všem zvyklostem poprvé muž, italský herec Alessandro Borghi. V čele poroty zase po 11 letech zasedne žena, americká herečka Annette Bening.

Mezi favority hlavní soutěže patří luxusní fantasy drama Guillerma del Tora The Shape of Water (Tvar vody) s Michaelem Shannonem, Sally Hawkins a Octavií Spencer. Němá uklízečka se v něm sblíží s tajemným vodním tvorem uvězněném ve vládní laboratoři.

Ceny mají podobu okřídleného lva. Vypadají luxusně a všichni lidé od filmu by je chtěli mít doma. Tak uvidíme, kdo je získá letos. Ceny za celoživotní přínos filmu by měli dostat Robert Redford a Jane Fonda. Gratulujeme!

Móda a styl

Fanoušci filmu a módy se vždy těší hlavně na celebrity, které se tam projdou po červeném koberci. Letos byly viděny sexy dvojice, například Javier Bardem s Penélope Cruz či George Clooney se svou luxusní chotí Amal, známou libanonskou právničkou, jimž se nedávno narodila dvojčata Ella a Alexander.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze