Top hledané
Výsledky (0)
V Cannes si přijdou na své milovníci kinematografie, stejně tak jako fanoušci hvězd, lesku a luxusu.

Nejvýznamnější historické momenty hvězdného Cannes

Redakční tým
23. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Diana a Charles

Filmová magie čaruje ve městě každoročně po dobu 12 dní. Omámí vás art de vivre – svět gurmánských požitků a umění žít. K tomu 80 kroků známých hvězd po červeném koberci, 4 000 novinářů, 250 000 návštěvníků a stříbrné plátno. Trocha snobství, luxusu, třpytivého lesku – vítejte v evropském městě filmu Cannes!

Na co se nezapomíná: radost Roberta Benigniho a krása Lady Di

Každý ročník je jedinečný ve svém obsahu, každoročně se prezentují díla vysoké umělecké hodnoty. Ale na co se nezapomíná?

Můžete pamatovat na veselou a přehnanou radost Roberta Benigniho v roce 1998 ze získaného Oscara za nejlepšího herce, kdy skákal radostí po sedačkách a objímal přítomné hvězdy.

Krásná princezna Diana vytvořila v roce 1987 ikonický okamžik, když šla po červeném koberci v modrých šatech bez ramínek od Catherine Walker.

Brigitte Bardot způsobila pozdvižení během filmového festivalu v roce 1953, když se ukázala na pláži v plavkách. 

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Je tomu 80 let, co se v Cannes konal první mezinárodní filmový festival

První mezinárodní filmový festival se v Cannes konal v roce 1939 a jeho předsedou byl známý vynálezce kamery Louise Lumiére. Byla to myšlenka, která se zrodila v hlavě ministrovi pro výtvarné umění – Jeanu Zayemu. Tento velkolepý počin byl přerušen jen první světovou válkou. 

Hlavním dějištěm proslulého filmového festivalu se v roce 1982 stal Festivalový palác. Obrovská stavba z betonu a skla je dominantou západního okraje slavné canneské promenády La Croisette. Budovu paláce obklopuje tzv. „Cesta hvězd filmového plátna“, na níž jsou podle hollywoodského vzoru v chodníku instalovány dlaždice s otisky rukou filmových hvězd. A že jich tam je už požehnaně!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Festival Cannes
Festival de Cannes 3, rue Amélie 750 07, Paris-France
+33 (0) 1 53 59 61 00