Top hledané
Výsledky (0)
Představujeme vám luxusní architektonickou budovu a multifunkční kulturní centrum v Paříži. Za tímto dílem světového významu stojí francouzský koncern Moët Hennessy Louis Vuitton.

Fondation Louis Vuitton: Eifellova věž 21. století

Eva Ledecká
01. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Fondation Louis Vuitton je galerie moderního umění, která byla pro veřejnost otevřena v roce 2014. Vznikla z touhy podpořit moderní umění a kulturu. Luxusní stavba stojí v srdci staré Paříže - v Boulogneském lesíku. Okolní vodní plocha a vzrostlé stromy tvoří luxusní kulisu výjimečné skleněné stavbě, která vznikla dle návrhu architekta Franka Gehryho. Mimo jiné se jedná o architekta, který spolupracoval na návrhu pražského Tančícího domu.

Luxusní architektura: ocel a sklo

Budova má celkovou plochu 3 500 m² a je tvořena ocelovou konstrukcí. Sloupy konstrukce jsou zamířené na různé strany a prostor je vyplněn sklem. Galerie tak působí jako vznášející se skleněný oblak. Luxusní prostor v sobě ukrývá 11 galerií, auditorium s kapacitou 1 000 návštěvníků a restauraci. Součástí jsou 3 venkovní terasy, které svým návštěvníkům nabízí luxusní výhledy na Paříž.

Luxusní přehlídka moderního umění

Od roku 2006 je uměleckou ředitelkou této nové galerie kulturního prostoru Suzanne Pagé, mimo jiné dlouholetá ředitelka Musée d´art moderne de la Ville de Paris. Základní osu veškerých výstav tvoří sbírka umění od slavných výtvarníků, jako je Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Jeff Koons nebo Andreas Gursky.

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m, Praha 1

Současná výstava: Ikony moderního umění

V současné době můžete obdivovat výstavu s názvem Ikony moderního umění, která vzdává hold jednomu z největších patronů umění 21. století, Sergei Shchukinovi. Shchukin je vizionářský ruský sběratel francouzského moderního umění.

Díky účasti muzeí Hermitage Museum a Pushkin Museum, která velkou měrou přispěla ke koncepci tohoto projektu, výstava nabízí 130 uměleckých děl světového významu od impresionistů, post-imperionistů a mistrů moderního umění ze sbírky Sergeie Shchukina. Mezi umělci najdete například tato jména: Pablo Picasso, Henri Matisse, Paul Gauguin, Edgar Degas, Henri de Toulouse-Lautrec a spoustu dalších. Výstava potrvá do 20. února.

Auditorium plné hudby

Kromě výstav uměleckých děl mohou návštěvníci obdivovat kulturu v podobě hudby a tance, jež má své místo v auditoriu. V roce 2017 se zde sejde velké množství slavných virtuózů a prostorem se ponesou luxusní tóny piana. V programu auditoria nechybí tance a zajímavé choreografie.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Fondation Louis Vuitton
8, Avenue du Mahatma Gandhi Bois de Boulogne 75116 Paris France
+ 33 1 40 69 96 00