Top hledané
Výsledky (0)

Ze 6. na 1. místo! Fotbalistou roku je brankář ze Sevilly Tomáš Vaclík

Eva Ledecká
19. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Tomáš Vaclík

Máte rádi fotbal? Potom jste si určitě nenechali ujít anketu Fotbalista roku. Včera byl v Praze ve Vinohradském divadle vyhlášen nejlepší český fotbalista, kterým se tentokrát stal Tomáš Vaclík z týmu FC Sevilla.

Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík

Čtyři poslední sezóny působil devětadvacetiletý Tomáš Vaclík ve švýcarské Basileji a loni v létě přestoupil do španělské Sevilly. Ta je považovaná za absolutní fotbalovou špičku a sám Vaclík se také mezi špičku zařadil, tedy tu brankářskou. Už v listopadu byl prohlášen za nejlepšího hráče měsíce.

V anketě Fotbalista roku získal 694 bodů, což ho vyšvihlo na první místo.

„Jsem trošku naměkko, nikdy jsem si nepředstavoval, že bych tuhle anketu mohl někdy vyhrát. Asi to máme, my Češi, v genech, že máme tak dobré gólmany," řekl Vaclík při přebírání své výhry.

Loňský rok se umístil na 6. místě, a tak pro něj toto vítězství muselo být opravdu milým překvapením. Vladimír Darida, který loni zvítězil, letos skončil až na místě 11.

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Kdo si odnesl další ocenění?

Druhé místo obsadil Pavel Kadeřábek ze Sparty a na třetím místě skončil Tomáš Suček ze Slavie. Už po osmé se stal trenérem roku Pavel Vrba z Plzně. Do Síně slávy vstoupil Karel Poborský, vicemistr Evropy z roku 1996. Talentem roku byl vyhlášen David Lischka z Jablonce a první místo mezi ženami fotbalistkami si odnesla Kateřina Svitková z týmu Slavia Praha.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze