Top hledané
Výsledky (0)
Britský spisovatel Irvine Welsh měl v Praze autogramiádu své nové knihy Umělec na ostří nože.

Francis Begbie z Trainspottingu je zpět! V nové knize Irvina Welshe.

Eva Ledecká
05. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Begbie je zpět!

Že vám toto jméno nic neříká? A co Trainspotting, už jste doma? Autor jedinečné knihy, podle které vznikl dnes již legendární film Trainspotting (a jeho pokračování), 3. 10. v Praze podepisoval svou knihu novou Umělec na ostří nože. Bude stejně úspěšná jako Trainspotting?

Umělec na ostří nože
Irvine Welsh
Trainspotting

Ten, který napsal Trainspotting

Pokud umělec udělá něco geniálního, v podstatě si tím docela zavaří. Všichni od té doby mají vysoká očekávání a s tímto úspěchem jsou navždy spojeni, i kdyby to bylo před sto lety a úplnou náhodou. Kdyby byl Irvin Welsh Indián, tak přestože napsal 9 knih, několik divadelních her a dokonce i režíroval pár filmů, bude až do smrti nazýván Ten, který napsal Trainspotting.

Po úspěšných dvou filmech se proto není čemu divit, že je tu kniha, do které umístil jednu z hlavních postav – Francise Begbiho! A pro jistotu ho najdete i na přebalu knihy s podtitulem Begbie je zpět!

Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha
Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha, Praha 8

Edinburghská partička touží po krvavé pomstě

Kniha rozhodně čtenáře přiláká. Pojednává o umělcovi jménem Jim Francis, který žije se svou rodinou v luxusu na pobřeží Kalifornie. Pro jedny vizionář, pro druhé lhář a podvodník. Jak to tak vypadá, ti druzí jsou pravdě blíž. Jim se v knize vydává do rodného Edinburghu na pohřeb svého zemřelého, téměř neznámého, syna. Jenže právě tady už na něj netrpělivě čeká partička starých známých, kteří s ním mají nevyřízené účty. Tajemná minulost Jima Francise začíná vyplouvat na povrch...

V této sérii je to jeho 5. kniha: Heráci, Transpotting, Porno, Umělec na ostří nože a Kalhoty mrtvého muže (v ČR vyjde koncem září příštího roku).

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze