Top hledané
Výsledky (0)
Zahájil degustaci svých vín v pražské vinárně

Francouzský herec Pierre Richard v Praze: Jsem tady naposled

Karolína Lišková
17. září 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pierre je nejen herec ale i vinař.

Velký blondýn s černou botou nebo Idiot v Paříži. Pierre Richard je kultovní francouzský herec, který se ovšem proslavil i jako vynikající vinař. A do Prahy své výrobky jezdí předvádět už tradičně, krátce po svých narozeninách. Pětaosmdesátiletý komik ale nejspíš dorazil veřejně naposledy. Prý se chystá povinnosti s vinicemi předat potomkům a sám už bude prý jenom pít.

Herec přijal pozvání do pražské vinárny.
Nepohrdne ani dobře chlazeným pivem.
Letos oslavil komik 85. narozeniny.
Velký blondýn s černou botou.

Starost a práce s vinicí je ale velmi náročná, a právě proto se letos Pierre doopravdy rozhodnul, že vše přenechá svému synovi.

„Myslím si, že mu dávám ten nejhezčí dárek, jaký vůbec mohu darovat. Nerad bych, aby moje třicetiletá práce a dřina přišla vniveč. Věřím, že o vinici bude pečovat s láskou a stejnou pílí, jako jsem pečoval já,“

sděluje s úsměvem Pierre.

Luxusní mezonet 7+kk, Praha 5 - Smíchov –
Luxusní mezonet 7+kk, Praha 5 - Smíchov –, Praha 5

Loni vzbudila jeho návštěva velké pozdvižení, dokonce si pro podpis přišla i pornoherečka Lady Dee. Letos byla degustace poklidnější. Pierre dorazil do pražské vinárny Pavillon du Vin s půlhodinovým zpožděním, ale v dobrém rozmaru.

Otevřít v galerii (2)
Loni si návštěvu velmi užil.
Loni si návštěvu velmi užil. Zdroj: archiv P. Richarda

Lékař mu zakázal bílé

Hned si nechal nalít sklenku červeného a byl spokojený. „Mám ho nejraději. Ne že bych neměl rád bílé, ale lékař mi ho bohužel zakázal,“ svěřil se herec a na dotaz, jak to, že vypadá stále tak dobře a v pětaosmdesáti je čiperný jako třicátník, odpověděl:

„Myslím si, že to je díky pití vína. Dělá mě šťastnějším, a tudíž i mladším,“

smál se a přiznal, že když se před třiceti lety rozhodl svému koníčku věnovat profesionálně, tak měl strach, aby to svět přijal. „Jsem především herec, a chtěl jsem být i dobrý vinař. Myslím, že za těch třicet let jsem dokázal, že jsem si nedělal srandu. Každopádně vnímám se hlavně jako herec,“ říká.

V Praze se zdržel pouze na jediný den, přijal pozvání majitelů vinárny, kteří jako jediní v Česku nabízí právě vína Pierra Richarda.

Otevřít v galerii (2)
Červené má herec nejraději.
Červené má herec nejraději. Zdroj: archiv P. Richarda

Světová ocenění

Vinařství slavného herce Pierra Richarda se nachází na poloostrově sv. Martin, kde je obhospodařováno 20 ha vinic v zařazení AOC, jejichž výnosy nepřesahují 25-30 hl/ha při produkci 80 000 lahví ročně. Výhradně ruční sběr, tradiční zpracování, původní technologie a v neposlední řadě vlastní výroba dubových sudů činí z tohoto vinařství jednoho z posledních typických představitelů regionu. Vinařství Pierra Richarda je držitelem několika významných domácích i zahraničních ocenění.

V Praze můžete ochutnat například bílé suché víno Chateau Eveque Demon de l’Eveque Blanc ročník 2014, růžové ovocné Chateau Bel Eveque Demon de l’Eveque Rose ročník 2015 nebo červené kořenové Chateau Bel Eveque z roku 2012.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Pavillon du Vin
Mánesova 1645/87, 120 00 Vinohrady
602 665 399