Top hledané
Výsledky (0)
Fenomenální díla Fridy Kahlo spatříte v Chicagu. Tohle bude stát za to!

Monumentální výstava Frida Kahlo 2020: Nebude chybět ani její oblečení!

Mgr. Jana Höger
19. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta čtení
Frida Kahlo

Seznamte se s uměleckými počiny nejvýznamnější malířky 20. století i naší doby. Navštivte největší výstavu v Chicagu za posledních 40 let s názvem Frida Kahlo 2020 a spojte příjemné s užitečným.

Frida Kahlo, portrét
Frida Kahlo 2020
Frida Kahlo, malířka

„Frida Kahlo 2020“

Do svých diářů si poznamenejte datum 1. 6. 2020. To je totiž oficiální termín otevření výstavy. Ta potrvá do 31. srpna 2020. Dechberoucí díla Fridy Kahlo budou vystavené v nádherných prostorách Cleve Carney Museum of Art v Chicagu.

O co rozhodně nesmíte přijít?

Luxusní výstava se bude pyšnit 26 vybranými díly zapůjčenými od Museo Dolores Olmedo v Mexico City. Prozradíme vám, že uvidíte nejen luxusní výběr olejomaleb, díla nakreslená na papíře, více než 100 fotografií, ale také si kurátoři připravili specialitu v podobě multimediálně zpracované časové osy života samotné umělkyně, videoprezentaci i její oblečení.

Před vámi se doslova rozprostře Fridin svět, ke kterému neodmyslitelně patří intimní zpověď, osobní boje, vzpomínky, otázky identity, téma sexuality i smrti. Frida Kahlo své náměty pro tvorbu čerpala z bouřlivého vztahu s malířem Diegem Riverou, ale také z celoživotní bolesti z dětství, kdy při nehodě autobusu málem přišla o život.

„Nemaluji sny ani noční můry, maluji svou vlastní realitu.“ Frida Kahlo

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Na kolik vše vyjde?

K sehnání jsou dva typy lístků. V online předprodeji pořídíte vstupenku bez časového limitu za 800 korun. Časová vstupenka, kdy si zvolíte konkrétní datum a čas, vás vyjde na 400, což vaši peněženku určitě nepoloží na lopatky. Zbývá už jen letenka. Do Chicaga a zpět se můžete dostat od 10 000 korun.

Frida Kahlo, jak ji možná neznáte...

Frida Kahlo je považována za opravdovou ikonu, symbol mexické hrdosti. Tato nevšední žena mexického původu dokázala, že není „ jen jedna z mnohých“. Byla živel, nenechala si jen tak domluvit, vynikala nezlomnou vůli a dokonce za svými sny šla až za hranici bolesti. Byla výjimečná, oplývala obří dávkou představivosti a zvědavosti. Milovala zvířata.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Cleve