Top hledané
Výsledky (0)
Již od roku 1998 září v Praze další architektonický skvost, Černá labuť. Budova, která nejenže dobře vypadá, ale i svým konceptem zapadá do již zastavěné plochy.

Galerie a zážitek v jednom – Černá labuť

Mgr. Jana Höger
12. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Její název, Černá labuť, odkazuje na Oděvní dům Bílá labuť. Rok po dokončení Černé labutě začal v jejím 8. patře fungovat umělecký prostor Galerie Černá labuť. Na počátku všeho byla snaha snoubit nadčasový design s příjemností, luxusem a okolním světem. To vše se podařilo naplnit do posledního puntíku. Posuďte sami. Na jednom místě se nachází prostor pro odpočinek, kancelářské využití, baletní školu či galerii s nádherným výhledem na Prahu.

Černá labuť Art & Event Gallery

Osmé patro této budovy patří pražskému kulturnímu a společenskému životu. Vznikla zde nadčasová multikulturní galerie, jenž prošla dvouletou rekonstrukcí a nabízí svůj jedinečný postmoderní prostor k výstavám a posezení. O „nová křídla“ Černé labutě se postaral ředitel Ondřej Škarka, prostor navrhla známá architektka Eva Jiřičná.

Na technickém zázemí se nešetřio, proto se na tomto místě kromě profilových výstav umělců a soukromých akcí, mohou pořádat i koncerty nebo site-specific performance.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Po příchodu do galerie váš zrak jistě upoutá luxusní barový pult známé české designové firmy s nominací na Czech Grand Design, firmy Gravelli, jež velice citlivě pracuje s betonem a povyšuje ho na vysoce estetický materiál. Robustnost betonu je zjemněna, novátorské technologie mu propůjčily pevnost i v milimetrových rozměrech. Firmě Gravelli byla také věnována  první výstava v nové galerii.

Luxusní propojení

Multifunkčnost Černé labutě se projevuje i v jejím obsahovém zázemí. Kromě umění se specializuje na velice moderní trend pořádání tematických zážitků a zážitkové gastronomie. V těchto oblastech si přijdou na své ti, kteří prahnou po něčem nezvyklém, jedinečném a naplňujícím. Je libo luxusní ajurvédskou snídani se vším všudy nebo šnečí závody? Vymyslet si můžete cokoliv, fantazii se meze nekladou.

Navštivte galerii a jistě nebudete litovat.

Výstavy, které můžete navštívit:
Irena Křivánková - TETRAMIN, 4. 2. - 26. 3. 2017 - malba, současné umění, výstava v duchu "vnitřího světa" samotné autorky
Lukáš Miffek -  Black Flek, 1. 4. - 21. 5. 2017 - malba, představitel současného neo-pop-artu

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Černá labuť
ČERNÁ LABUŤ – 8. patro Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1
727 961 189