Rychlá zpověď - generální ředitel České pošty Roman Knap: Zásilkovna si ukončení spolupráce načasovala

Roman Knap o překonání pandemie i ukončení spolupráce se Zásilkovnou
22. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Roman Knap je od června 2018 generálním ředitelem České pošty. Na začátku loňského roku si prošel opravdovou zkouškou, kdy musel bojovat proti první vlně pandemie, což bylo podle jeho slov nejtěžší. Česká pošta se za loňský rok dostala do ztráty 1,3 miliardy korun. "Bylo to plánované," říká Knap. V rozhovoru pro LP-Life.cz se rozpovídal o nejtěžším období, o ukončení spolupráce s logistickou společností Zásilkovna a i o tom, co mu během pandemie nejvíc chybělo. 

Roman Knap

Video

Během pandemie se mnohé změnilo. A to především naše nákupní myšlení, v podstatě jsme se museli přesunout do online světa. Musel to být obrovský nápor pro Českou poštu... 

Českou poštu to zasáhlo hlavně na jaře minulého roku, kdy přišla taková ta první vlna. Nikdo nevěděl, co máme před sebou a jak se na to máme připravit. Takže v podstatě jsme po krátké přestávce v lednu pokračovali v normálním provozu hned dál.  

Jaké byly první hlavní kroky, jak se z toho nezbláznit? 

Ty první hlavní kroky... Je tam vždycky výhoda takové té naivity, kdy člověk neví, co ho čeká. Nicméně v průběhu jarní vlny jsme se museli připravit, co bychom dělali, kdyby se to opakovalo. Potom přišla vlna podzimní a tam už jsme byli připravení. Takže opravdu se jednalo o ten prvotní šok, přenastavení nějakých interních procesů a potom už vše fungovalo standardně.  

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Na sociálních sítích koluji vtípky o tom, že pošťáci České pošty se ani nepokoušejí doručit balíky, a rovnou je nechávají na pobočce s tím, že majitel nebyl k zastižení. Máte takové případy podchycené? Dá se to pohlídat? 

Dá se to pohlídat. My doručujeme denně tak v průměru 250 tisíc zásilek. Z toho vím, že něco kolem 7000 jsou opravdu problémové, které se nedaří doručit v takové kvalitě, jakou bychom si představovali. Všechna auta už máme vybavená GPS, každý řidič má terminál pro zaplacení kartou. Dá se to snadno dotrasovat. Samozřejmě největší problémy byly v předvánočním období, kdy balíků bylo obrovské množství. Kvalita skutečně klesala a konkurence nenavyšovala kapacity. Česká pošta nic neomezovala, jeli jsme dál.  

Zkusil jste si někdy sám práci na pobočce? Posílat balíky nebo třídit dopisy? 

Já sám na pobočce jsem. Zkusil jsem si doručovat balíky, rád si to vyzkouším. Není to o tom, že bych si šel odpočinout, chci si zažít to, jak to v provozu vypadá a kde jsou běžné starosti. Člověka pak okamžitě napadne spousta nesmyslů, které to pošťákům stěžují. Postupně musíme problémy odstraňovat a já u toho chci být.  

Podle iDnes jste během pandemie propustili 1200 zaměstnanců. O vaše služby je větší zájem, tak proč takové hromadné propuštění? 

Bylo to 2500 zrušených pozic. Je potřeba si uvědomit... že všichni se na Českou poštu dívají jako na doručovatele balíků. Ona ale dělá velké množství jiné práce, která zdaleka nebyla rostoucí. Například dopisů se posílá stále méně, na pobočky přišlo o 30 % lidí méně než rok předtím a my samozřejmě tomu musíme provoz přizpůsobit. Takže ano, na některých pozicích lidé poštu pouštěli, na druhou stranu, na některých jsme nabírali. Když se ptáte na balíky, tak jsme hledali další balíkové doručovatele a potřebovali jsme pozice obsadit.  

Vy už jste zmínil nejtěžší období na začátku pandemie. Spousta lidí si stěžovala na velké fronty a dlouhá čekání. Jak jste bojovali s negativní vlnou?  

S negativní vlnou se bojuje velmi těžko. My jsme s tím bojovali tak, že pošta zůstala otevřená, na rozdíl od jiných orgánů. Například na podzim, kdy byla vlna masivnější, bylo v jeden den zavřeno maximálně 24 poboček. 24 poboček z 3200. Takže ano, některá omezení si to vyžádalo, ale fungovali jsme nadále. To, že byly někde fronty, že lidé museli dodržovat rozestupy, to jsou negativa, které s sebou nesla opatření.  

V roce 2020 předala Zásilkovna České poště 600 tisíc zásilek. V lednu Zásilkovna ukončila spolupráci s tím, že nebyla spokojená s kvalitou služeb České pošty. Jak jste si dokázali poradit s tímhle krokem? 

Tak samozřejmě musíte počkat, až skončí Vánoce, až jim to všechno odvozíme a pomůžeme, a potom máte ideální příležitost udělat si mediální rýpnutí, čehož využili.  

Jak tohle teď ale Česká pošta zvládá?  

My máme kapacitu sítě 70 milionů balíků. Tak spočítejte, jaký je to procentuální úbytek... A takhle se k tomu i stavíme. Je to zákazník, jako každý jiný a když nechci poslat balík přes Českou poštu, tak tam balík prostě neodnesu, to je celé. Nepotřebuji nikde mediálně vypovídat spolupráci.

Česká pošta loni kvůli koronaviru prohloubila svoji ztrátu. O kolik? 

Pošta se do ztráty nedostala kvůli koronaviru. My jsme s tou ztrátou počítali, protože procházíme určitou restrukturizací, která s sebou nese náklady. Samozřejmě v počtu 27 000 zaměstnanců ve chvíli, kdy potřebujete pomůcky, respirátory, dezinfekce... to jsou náklady v řádu stamilionů korun. Tím, že byly zavřené úřady, neposílaly se doporučené dopisy, že nelétaly letadla. Propad byl na trhu všude. Na druhou stranu, tím, že se posílalo více balíků, tak to nám naopak trošku pomohlo. Procházeli jsme proměnou. Bylo zrušeno 2500 pozic, všem jsme museli vyplatit odstupné. Máme odborové organizace, takže muselo dojít k nějaké shodě a nastavení podmínek tak, aby byl zachován sociální smír, a to stojí velké peníze. To znamená, že ztráta opravdu byla plánovaná. Věděli jsme, že Česká pošta v minulém roce dosáhne ztráty 1,7 miliardy korun, a nakonec jsme dosáhli ztráty 1,3 miliardy korun, což je lepší, než bylo plánováno.  

Je jedním z kroků k opětovnému zisku zdražení vašich služeb? Například doručené psaní se zvýšilo o pět korun, stejně tak cenné psaní... 

Ve chvíli, kdy se vám zdražují mzdy, zdražuje se minimální mzda, pohonné hmoty, tak to má dopad i na to, že musíme zdražit tyto služby.  

„Z České pošty bude vyňata pobočková síť, včetně sítě zaměstnanců, a stane se samostatným státním podnikem,“ tohle oznámil vicepremiér Jan Hamáček v květnu na tiskové konferenci. Co si pod tím představit?

Je to vcelku prosté. Zaprvé, když oddělíme státní služby od těch komerčních, tak to už je zhruba 2 roky stará záležitost, na tom pracujeme interně. Nastavili jsme vnitřní strukturu, celou ekonomiku pošty tak, aby vše fungovalo, ale musí to být opravdu transparentní a jasné, které služby jsou konkurence schopné, které jsou komerční a které působí na otevřeném trhu a co je to, co stát garantuje občanům, jakou infrastrukturu, která je dostupná. Možná i to, kolik to stojí. A to je pobočková síť. To znamená, že je to struktura, kterou stát garantuje občanům, a samozřejmě řeší, jaké služby tam dostanete. Potom tu máte části byznysu, které jsou na otevřeném trhu a musíte konkurovat těm, co takto zatížení nejsou. Já vždycky uvádím příklad: České dráhy nemohou konkurovat soukromým dopravcům, když mají zátěž zastávek v každé vesnici. Tudíž se oddělila infrastruktura a nádraží jsou součástí infrastruktury garantované státem. Takže pro občany to znamená, že se zkvalitní komerční služby a zároveň bude stát garantovat infrastrukturu v podobě dostupnosti poboček.  

Zmiňujete občany. Kdybyste měl vypíchnout jednu věc, která se pro nás nejvíc změní, tak co by to bylo? 

Pokračujeme v tom, že Českou poštu překlápíme od tradičního doručovatele listovních zásilek do balíkových, a právě ten příští rok bude zlomový. Od roku 2023 podle všech predikcí poprvé objem balíkových zásilek z pohledu výnosů překročí hranici listovní. Lidé zkrátka méně a méně posílají papírové dopisy, digitalizace je všude. Zřejmě dojde k povinnosti rozšíření používání datových schránek, takže opravdu Česká pošta musí být na tento trend připravená.  

Teď, když se odtrhneme od pracovní sféry, co pandemie změnila konkrétně ve vašem životě? 

Já jsem si ten covid prodělal dvakrát, takže se vždycky člověk tváří zdravě až do té doby, než zjistí, že není. Takže k tomu samozřejmě vzniknul dostatečný respekt. Určitě bych kolem toho nic nepodceňoval. Nepotřebuji mluvit o přenastavování životních hodnot a podobně. Stačí, že si člověk najednou začne vážit běžných věcí, které před tím považoval za normální. Najednou když sedíte v restauraci a někdo před vás postaví půllitr s pivem, tak si uvědomíte, jaká je to drobnost, ale jak vám obrovsky chyběla. Já jsem společenský člověk, neustále potřebuji být v kontaktu. A i v té firmě je vidět, že když se lidi přestávají setkávat, tak to najednou chybí a celková nálada ve společnosti poklesla. Takže mě pandemie ukázala, jak málo stačí k tomu, aby se nálada a úsměvy ve společnosti vytratily.  

Říkal jste, že jste společenský člověk. Takže kam jste poprvé vyrazil na pivo?  

Na zahrádku, kterou jsem měl hnedka za prací. Což je na Václavském náměstí.  

Romane, děkuji Vám za rozhovor. 

Rychlá zpověď:

Kolik balíků se zhruba poslalo přes ČP loňský rok?

Bylo to hodně přes padesát milionů.

Co nejtěžšího pro vás bylo během pandemie?

Udržet provoz a všechny pobočky otevřené. Udržet vše v provozu pod náporem bylo těžké.

Nechal jste se očkovat proti koronaviru nebo máte to v plánu?

Už mám termín na první očkování, je to příští týden.

Pomalu se začíná rozvolňovat. Co vám během lockdownu chybělo nejvíc?

Samozřejmě dát si normálně pivo s kamarády.

A už jste to udělal?

Už jsem to udělal. Samozřejmě, ano.

Zásilkovna nebo Balíkovna?

Balíkovna.

Jak byste shrnul uplynulý rok České pošty v jedné větě?

Velmi úspěšný, protože udržet ten provoz se všemi naplánovanými změnami nebyl jednoduchý. Všichni to zvládli na jedničku.

Co vám vždycky zaručeně zvedne náladu?

Já si zvedám náladu sám. Stačí sluníčko a usměvavý lidi kolem sebe.

Jakou hudbu jste poslouchal naposledy?

Já jsem rocker. Takže je to něco od rocku nebo i metal.

Probíhá MS v hokeji? Jste hokejovým fanouškem?

S rozumným odstupem, ale dívám se.

Jakého ministra zdravotnictví jste měl nejradši?

Dva jsem osobně znal, takže ty, které jsem osobně znal.

Posílají lidé ještě vůbec dopisy?

Posílají, dva miliony denně.

Poslal jste vy sám někdy milostný dopis?

Milostné dopisy jsem posílal, už je to hodně dávno. Teď spíš využívám pohlednici online.

Co si nejraději uvaříte?

Já rád experimentuji a griluji, jako každý muž. Takže když to může být něco hodně pálivého, co zbytek rodiny nejí, tak toho využiji.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Kdy jste naposledy byla na České poště a jak dlouho jste čekala na výdej balíku?

Bude to tak 14 dní a musím říct, že jsem čekala asi 5-10 minut, takže nic hrozného.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

O autorovi

Jestli někdo vraždí kvůli módě, tak já to nejsem. Ale zaručeně ti pomůžu zahladit stopy. Miluju dobrou kávu a toulky po Praze s příjemnou hudbou v uších. Červená rtěnka je správnou volbou, vždycky!
Kateřina Ostrejšová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks