Top hledané
Výsledky (0)
Úchvatné kousky kreativní značky BFGU skládající se z mladých lidí nadšených pro jedinečnou módu jste mohli spatřit v Clam-Gallasově paláci. Za svůj počin sklidili mohutný potlesk a mnozí návštěvníci, včetně nás, nevěděli, kam dříve s očima!

BFGU na MBPFW: Spojení dravého punku s japonskou elegancí

Mgr. Jana Höger
02. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Japonská BFGU, kolekce SS19

Seznamte se s BFGU 

Bunka Fashion Graduate University (BFGU) byla založena v roce 2006, jako první japonská vysoká škola specializovaná na módu. BFGU se zaměřuje na perspektivní nadanou skupinu lidí z módní branže, kteří jsou postupně schopni založit si vlastní značku nebo byznys, a vytvořit tak nový intelektuální majetek světového módního průmyslu.

Tentokrát jste mohli spatřit kreativní práce vystavěné na individuálních konceptech čtyř zástupců vybraných z absolvujících studentů.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Mgr. Jana Höger
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Mgr. Jana Höger

Módní přehlídka, aneb když si hravě vyhrajete s výstředností

Punk, výstřednost a na druhé straně třásně, řasení a vrstvení je stále doménou a častými motivy, se kterými návrháři přichází do kontaktu. Luxusní drobné doplňky ve vlasech v podobě praktických barevných plastových svorek dodávaly modelkám divoký ráz a častokrát zastávaly úlohu vytvořeného punkového „číra“ na hlavě. Neotřelý nápad využít karabinky coby luxusní náušnice, by pro mnohé bylo opravdovou výzvou. Na druhou stranu se dobře hodí na lezení po skalách.

V kolekci zaujme "luxusní graffiti"

Pojďme ale ke kolekci samotné. Modely hýřily barvami, transparentností, ale i uhlazenějšími čistě ženskými materiály, jakým je například tyl. V kombinaci s neotřelým jakoby místy vyřezávaným bílo-zlatým kabátkem vykouzlili studenti BFGU luxusní designové oblečení. Nejvíce nás BFGU zaujal právě již zmíněný materiál s vyřezanými detaily a nádherným optickým efektem připomínající luxusní „graffiti“. Tvůrci látce dodali šmrnc vyřezávanými částmi vyhlížející jako hra s iluzí. Něco má být viděno a něco skryto.

Tihle japonští umělci jsou zkrátka prvotřídní liga!

Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá
Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá, Praha 1
Mgr. Jana Höger

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Nejsvětovější přehlídka? Možná právě BFGU!

Punk, Lolita, denim a plno dalších prvků shromážděných do jedné senzační show! Tohle skutečně stálo za to.

Model, který mě oslovil hned na první dobrou, byl složen z oversize poloprůhledného svetru s bambulkami, krátkého černého topu, skládané sukně s ozdobným vázáním kolem pasu a to celé bylo korunované průhlednými kotníčkovými lodičkami. Business meeting, kafe s kamarádkou nebo rodinná sešlost? Tohle se zkrátka hodí snad úplně kamkoliv. Za mě je to dokonalé a šik!

Dále jsem se na první pohled zamilovala do světlounce růžového topu s roztomile nadýchanou tylovou sukní a naprosto úchvatným zlato-stříbrným baloňákem. To je balada pro oči, při které jsem si dokonce vzpomněla i na pařížské díly “Sexu ve Městě”, kde Carrie oblékla něco dosti podobného. Nádhera…  

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze