Top hledané
Výsledky (0)
Nejslavnější hudební ceny světa jsou rozdány!

Grammy nemá jednoznačného vítěze. Bodovala Gaga, Musgraves i Gambino!

Jana Fikotová
11. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Z neděle na pondělí se v losangeleské hale Staples Center předávaly ceny americké hudební akademie Grammy. Z 61. ročníku si po čtyřech cenách v hlavních i žánrových kategoriích odnesla zpěvačka Kacey Musgraves a raper Childish Gambino.

Lady Gaga
Alicia Keys, Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, Michelle Obama a Jennifer Lopez
Childish Gambino

Letošní 61. ročník cen Grammy zahájila moderátorka galavečera zpěvačka Alicia Keys, patnáctinásobná držitelka Grammy, která si hned na úvod přivedla na pódium i bývalou první dámu Spojených států Michelle Obamovou. Ta krátce vystoupila na pódiu se zpěvačkami Lady Gagy a Jennifer Lopez a herečkou Jade Pinkett Smith a každá z nich řekla, co pro ně hudba znamená.

Hlavní ocenění

Nejlepším rockovým albem se stala deska From the Fires americké kapely, která si říká Greta Van Fleet. Cenu Grammy za nejlepší album alternativní hudby dostal zpěvák, textař a multiinstrumentalista Beck (Colors). Svou první Grammy získala v kategorii nejlepší popové vokální album americká zpěvačka Ariana Grande (album Sweetener). Tři ceny si odnesla i zpěvačka Lady Gaga.

Hudebník, producent a skladatel Quincy Jones dostal svou 28. Grammy, tentokrát za nejlepší hudební film (dokument o něm nazvaný Quincy). Americký exprezident Jimmy Carter dostal už potřetí cenu v kategorii nejlepší mluvené slovo, tentokrát za audioverzi své knihy Faith — A Journey for All (Víra - Cesta pro všechny).

Pomrtně byl oceněn i zpěvák Chris Cornell, který spáchal sebevraždu v roce 2017 ve věku 52 let. Získal cenu za nejlepší rockový výkon za píseň When Bad Does Good z alba vydaného loni. 

Potlesk ve stoje už během vystoupení si vysloužila Dolly Parton, když si v rámci uctění vlastní kariéry zazpívala s Miley Cyrus, Katy Perry či Kacey Musgraves.

Za jásotu publika své vystoupení zakončila i další legenda – Diana Ross, která v březnu oslaví pětasedmdesáté narozeniny. Nejen pamětníky potom potěšila vzpomínka na hudbu vzniklou ve veleslavném detroitském vydavatelství Motown, jež letos slaví šedesát let. Hity jako Please, Mr. Postman, Money (That’s What I Want) nebo My Girl předvedla Jennifer Lopez, opět (a opět skvělá) Alicia Keys se přidala na Papa Was a Rolling Stone a přidal se i veterán Smokey Robinson.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Ceny Grammy mají více než 80 kategorií a ocenění dostávají také interpreti jednotlivých hudebních žánrů včetně jazzu a vážné hudby.

Výběr z vítězů cen Grammy

Nahrávka: Childish Gambino This Is America
Album: Kacey Musgraves – Golden Hour
Píseň: Childish Gambino – This Is America
Objev: Dua Lipa
Popový duet: Lady Gaga a Bradley Cooper – Shallow
Popové sólo: Lady Gaga – Joanne
Rapové album: Cardi B – Invasion of Privacy
Taneční či elektronické album: Justice – Woman Worldwide
R&B album: H.E.R. – H.E.R.
Rockové album: Greta Van Fleet – From the Fires
Country album: Kacey Musgraves – Golden Hour
Reggae album: Sting & Shaggy – 44/876
Kompilační soundtrack: Hugh Jackman – The Greatest Showman
Producent: Pharrell Williams

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Grammy Awards
MusiCares 104 West 40th St., Suite 400 New York, NY 10018
212.245.7840