Prahou brázdí nový přírůstek - luxusní loď Grand Bohemia

Nejmodernější motorová loď nejvyšší třídy těší zejména Pražany. Tato nádherná jednopalubová loď je opravdu "grand" nejen v České republice, ale i celé střední Evropě. V čem je úchvatná?
17. července 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Grandiózní plavidlo s příznačným názvem naleznete u Čechova mostu

Velkokapacitní loď kotví na Dvořákově nábřeží u Čechova mostu. Od svých předchůdkyň, lodí s názvem Agnes de Bohemia a Bohemia Rhapsody, se liší nejen velikostí, ale také variabilním uspořádáním jediné paluby. Pluje také na vyhlídkových plavbách, kde oceníte zejména horní otevřenou palubu s jedinečným luxusním rozhledem. Nicméně ani společenským a firemním akcím, soukromému zapůjčení se loď nevyhýbá. Vy si rázem můžete dopřát jízdu vašeho života.

Luxusní Grand Bohemia připlula k pražským břehům v květnu 2018. Byla postavena v německé loděnici Bolle v Derbenu. Pokud jste zvědaví, jakou kapacitou dominuje, prozradíme vám to, má až 550 míst. Loď Grand Bohemia je díky své velikosti a zázemí využívána hlavně na plavby s rautem, jako je např. exkluzivní Křišťálová večeře a privátní akce, včetně svateb.

Položili jste zástupcům Prague Boats zvídavé otázky ohledně lodi Grand Bohemia:

Odkud pochází její jméno? Jak vzniklo?

Název Grand Bohemia navazuje na tradici české lodní dopravy v pojmenovávání lodí národními jmény, s odkazem na českou historii a národní dědictví. Kromě toho se jedná o jednu z největších lodí ve flotile PRAGUE BOATS, název „Grand“ je tedy více než padnoucí.

Jakou nejvyšší rychlostí se loď pohybuje?

Moderní ekologicky šetrné motory jí umožňují plout rychlostí až 20 km/h.

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m, Praha 8

Kdo stojí za interiérem lodi?

Moderní luxusní interiér lodi je dílem česko-brazilské architektky a designérky Very Hampl.

Kdo se podílel na designu lodi?

Grand Bohemia byla postavena na míru pro podmínky lodní dopravy v Praze a okolí v německé loděnici Schiffwerft Bolle Gmbh Derben podle zadání spol. PRAGUE BOATS s využitím nejmodernějších technologií.

Váže se nějaká zajímavost k této luxusní lodi? Nějaký příběh?

První plavba lodi Grand Bohemia z loděnice v německém Derbenu do Prahy trvala 7 dní.

Jaké slavné osobnosti se už projely lodí Grand Bohemia?

Na slavnostním křtu vystoupila královna českých revivalových skupin, jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel – skupina Queenie a operní pěvkyně Michaela Katráková. Kmotrem lodi se stal Jan Hrušínský.

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha, Praha 6
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
Dvořákovo nábř., 110 00 Staré Město
724 202 505