Top hledané
Výsledky (0)
S novou kolekcí Gucci SS19 se vrátíte zpátky do minulosti a začnete pochybovat o tom, jestli je to, co jste dosud o módě slýchávali, vlastně vůbec pravda…

Gucci boří pravidla. SS19 vrací na molo tělové punčocháče i Mickey Mouse!

Martina Šmalclová
01. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Tělovky novým trendem?!

Kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele luxusní kolekcí SS19 vyvrátil tvrzení, že tělové punčocháče jsou tabu. Naopak vzbudil dohady, jestli se náhodou nejedná o nový trend. Na přehlídkovém mole v Paříži je hrdě předvedl, stejně jako kousky inspirované Mickey Mousem nebo zpěvačkou Dolly Parton. 

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Útočiště krásy podle Alessandra Michele

Luxusní kolekci SS19 představila značka Gucci během pařížského týdne módy v Théâtre Le Palace. A právě divadlo se stalo podle italského designéra tzv. „útočištěm krásy“, zatímco svět mimo něj se stal chaosem.

Kolekce vzdává hold Dolly Parton

Kolekce SS19 vzdává mimo jiné hold zpěvačce Dolly Parton. Její podoba se objevuje například na luxusní teplákové soupravě a inspirace její osobností je zřejmá také u výrazných klobouků, které neskrývaně připomínají nezaměnitelný doplněk populární Dolly.

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5

Zpátky do minulosti s Jane Birkin

Značka Gucci se s nejnovější kolekcí vrací, stejně jako v minulých sezónách, znovu do minulosti. SS19 tvoří šaty, sukně s peřím, třásněmi, třpytivými korálky, flitry a grandiózním řasením evokující divoké osmdesátky. A nostalgie byla cítit také z hudby, jež luxusní show doprovázela. Alessandro Michele sáhl po hitu Jane Birkin Baby Alone in Babylone ze stejnojmenného alba.

Mickey Mouse znovu na výsluní

Kromě kousků plných oslnivého třpytu přichází Alessandro Michele s modely z luxusní kůže, denimu nebo elegantního tvídu. Na výsluní se znovu vrací legendární Mickey Mouse, jehož podobu promítl návrhář do jedné z kabelek. Infantilní? Možná. Hravé a šik? Rozhodně!  

Tentokrát jsme sice na přehlídkovém mole neviděli bláznivé hororové rekvizity v podobě kopií hlav modelek, jako tomu bylo u FW18, i tak ale bylo na co koukat. 

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Alessandro Michele už by měl vymyslet něco svého!

Na pařížském fashion weeku se jako vždy ukázala ta největší esa módního průmyslu. Mezi těmi všemi velikány pochopitelně nechyběla ani módní značka GUCCI. Nicméně kolekce SS19 je pro mě spíše jedno velké zklamání, protože jde o mega chaos. Alessandro Michele by měl spíše místo vzdávání holdu Mickey Mousovi a Dolly Parton sáhnout do vlastní mysli a zkrátka vymyslet něco SVÉHO.

Na druhou stranu, koho by takový děs vlastně překvapil. Mě osobně stačilo vidět novou výlohu GUCCI v Pařížské ulici. A pak v Paříži? Třeba ta růžová teplákovka s Dolly je pro mě mě hrůza, která by rozhodně neměla stát 100 000 Kč, a to ani kdyby ji šil sám pánbůh!!!

Ke konci přehlídky jsem se stále snažila najít alespoň jeden kousek, který by za to, jak se říká, stál. Nakonec moje volba padla na bílé šaty s kanýry v pase ozdobené vyšívaným lidským srdcem. Ano takhle napsané to zní drsně, ale když si odmyslím ty tělové punčocháče (které pro mě trendy prostě NEJSOU A NEBUDOU), černé boty s pohřební sponou a latexové rukavičky, je to parádní.

Největší TRHÁK a PROPADÁK kolekce podle Ornelly najdete na začátku galerie pod článkem.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze