Top hledané
Výsledky (0)
Nová kniha Haliny Pawlowské Díky za fíky

Trapasy, chtíč i smích v nové knize Haliny Pawlowské Díky za fíky

Jana Fikotová
13. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Halina Pawlowská

Spisovatelka vydala v pořadí 31. román, tentokrát ho prý začala psát na luxusním ostrově Wangerooge v Severním moři. Podtitulem je „Když chceš hezky milovat, musíš lásku pilovat.“ Hrdinka je stejná jako v bestselleru Díky za každé nové ráno, přesto prý nejde o pokračování.

Název knihy je netradiční, přesto má pro autorku opodstatnění.

„Fíky měla ze všeho nejradši moje máma, ale já jsem knížku takhle pojmenovala proto, že jsem příběh jedné vášnivé noci, kdy se bilancuje vztah, u kterého není jasné, že jde o lásku, chrlila se stejnou emocí jako tehdy Díky za každé nové ráno,“ vysvětlila Pawlowská na křtu. 

Kniha tak popisuje strašně trapné situace, odhaluje chtíč a smích se objeví, i když je to někdy všechno k pláči… „Kdybych chtěla cynicky a stručně vyjádřit o čem kniha je, mohla bych taky říci: O jedné noci, kdy ON příšerně chrápe a ONA nemůže usnout,” dodala s tím, že knihu si nejdřív napsala v hlavě a až poté přenesla do počítače. „Mám to tak, že rok na knížku myslím, což je ten nejdůležitější moment, dám ji v hlavě dohromady a nakonec ji dva měsíce píši do počítače,“ popsala svůj způsob, jak vlastně její luxusní příběhy vznikají, než se dostanou na pulty knihkupectví.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Kmotrem luxusní knihy nebyl Milan Šteindler náhodou

Pawlowská knihy pokaždé křtí, proto nebylo divu, že se objevila na akci taková jména, jako je Dana Batulková, Petra Černocká, Markéta Hrubešová, Iva Hüttnerová, Jan Kanyza, Uršula Kluková, Zdeněk Troška či Jitka Zelenková. Kmotrem knihy byl Milan Šteindler, kterého si vybrala záměrně. „Kniha je současný příběh, ale vzpomínám v něm na dobu, kdy jsme s Milanem chystali společně filmy, kdy jsme se hodně kamarádili a kdy jsme měli velké plány,“ dodává spisovatelka.

Díky za fíky vydalo nakladatelství Motto.
Doporučená cena knihy je 299,- Kč
Počet stran: 256
Foto: Abatros Media

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze