Top hledané
Výsledky (0)
Kdo to přehání a kdo volí zlatou střední cestu?

Jak slaví Halloween celebrity? Nejlepší "děsivé" výzdoby Hollywoodu

Valentina Lebová
29. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Halloween je tu!

Každoroční "strašidelná" sezóna je právě tady a s ní i bláznivé nápady těch, jež zkrátka mohou, co chtějí. Jak známé tváře zdobí své domy a jakých přešlapů se dopouští, aby daly světu najevo, že Halloween je jejich oblíbeným svátkem? Tak na to se právě teď jdeme podívat. Svátek, kdy "trick or treat" uslyšíte na každém rohu, právě dorazil "in da town" a my rozhodně nezůstaneme pozadu. Jdeme slavit! Nebo alespoň kouknout na to, jak celebrity zdobí své domovy.

Podzim není naším oblíbeným obdobím jen kvůli barvu měnícím se listům, Pumpkin Spice Latte u Starbucks nebo vůni pomalu se blížících Vánoc. Je to mnohem, mnohem více než jen aroma dýňového koření. Řeč je o pavučinách, netopýrech, kostlivcích, kalorických bombách v podobě všech možných a existujících sladkostí a hlavně ZÁBAVĚ v podobě zdobení svých už tak dost přeplácaných domovů!

A navíc, jak řekl Tim Burton

"Pro některé z nás je Halloween každý den!"

Ačkoliv si to možná nechceme přiznat, i k nám se Halloween zatoulal a proč vlastně ne. 

"Halloween lidé v Česku slaví. Ne sice tak moc jako ve světě, protože přeci jen, je tento svátek spíše převzatý a není nám vlastní, ale je to jakési odlehčení tradičník Dušiček,"

řekla pro LP-Life.cz Anna Dolinová, studentka oboru kulturologie na FF UK. 

Halloween je tady a s ním i přehlídka toho, co hvězdy chtějí ukázat.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Halloween je hlavně o zábavě. O tom si hrát. A možná si také připomenout své dětství. 

"Halloween oproti klasickým Dušičkám je o legraci, kreativitě a zábavě. Je to jakýsi návrat do dětských let a tak vlastně hezká vzpomínka na dobu karnevalů. Proto ho lidé v ČR nezatracují. Možná ho přímo neslaví, ale určitě jsou schopní si ho užít,"

řekl pro LP-Life.cz kulturní antropolog Jaroslav Bartek.

A tak je jasné, že když i obyčejní smrtelníci vyzdobí své domovy a také sami sebe, jak nejlépe dokáží, že celebrity nezůstanou pozadu. A že to vlastně vytáhnou ještě o nějaký ten level výš! Aby ne, vždyť kolem nich se právě v takových časech točí celý svět. Nebo ony si to alespoň myslí.

Cesta posetá dýněmi, obložení místností pavučinami, strašidelní kostlivci až po halloweenské šálky naplněné želé. Neexistuje zkrátka žádný špatný způsob, jak v tento čas vyzdobit svůj dům a postarat se tak o tu nejlepší možnou podívanou. A že nejsme jediní, kdo tento svátek bere tak trochu útokem, je přece jasné! Všichni jsme ve skrytu duše alespoň občas dětmi a ve chvíli, kdy se tak můžeme i chovat, je zkrátka škoda toho nevyužít. A co si budeme povídat, stejně by nám to nešlo. Vždyť dospělí můžeme být až pak!

Reese's - tomu se říká kreativita

Hollywoodská herečka Reese Whiterspoon to vzala za své. A to doslova. Před lety totiž postla na svůj Instagram fotku karamelek od známé značky Reeses, díky které tak vlastně "zabila" dvě mouchy jednou ranou. Ukázala světu, že nápadům a kreativitě se meze skutečně nekladou, když důmyslně a vlastně i vtipně propojila sladkosti se svým jménem.

Otevřít v galerii (13)
Reese Witherspoon
Reese WitherspoonZdroj: Profimedia

Reese však není jedinou celebritou s neotřelými nápady. Inspirací je mnoho a my se jdeme podívat na ty nejlepší z nich. A věřte nebo ne, ale dýně jsou asi tím posledním, co je k tomu potřeba.

Kdyz zdobí hvězdy

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Není asi žádným překvapením, že zde musíme zmínit i známý klan Kardashianek. Ty, pokud jde o to se někde a v něčem "blýsknout", vždycky hrajou takříkajíc prim. Zvláště pak Kylie Jenner a Kim Kardashian – se doslova pasovaly na královny All Hallows Eve. Ve skutečnosti Kylie ani nečekala do října, aby vyzdobila své sídlo za 36 milionů dolarů ve čtvrti Holmby Hills v Los Angeles.

Otevřít v galerii (13)
Dům Kylie Jenner
Dům Kylie JennerZdroj: Profimedia

Hvězda Keeping Up With the Kardashians tak 30. září předvedla své sezónní kousky, včetně rozkošného videa, na kterém její dcera Stormi Webster chválí úžasnou práci své mámy.

Otevřít v galerii (13)
Kylie Jenner
Kylie JennerZdroj: Profimedia

"Tak krásné!"

zvolalo dítě nadšené vší přeplácaností a kýči kolem sebe, když pobíhalo po dvorku pokrytém oranžovými světly podobnými pavučinám.

Tím však její výzdoba nekončí. K vidění byly také dvě mumie v životní velikosti, pavučinové svícny, misky na sladkosti plné sladkých dobrot a mnoho dalšího.

Otevřít v galerii (13)
Kim Kardashian
Kim KardashianZdroj: Profimedia

Ani její sestra však nezůstala pozadu. Kim Kardashian moc nerozmýšlela a rovnou před svůj vchod postavila obřího pavouka. Její sídlo v Calabasas tak dostalo zcela nový, halloweenský, rozměr.

Otevřít v galerii (13)
Obří pavouk před domem Kim Kardashian
Obří pavouk před domem Kim KardashianZdroj: Profimedia

O sestrách Kar-Jenner je známo, že mezi sebou rády soutěží, která z nich získá prvenství. A jak je vidět, je asi jedno, v čem to bude.

Sezóna dýní je tu!

A na talíři je tentokrát nehledejte. Všechny dýně všech možných velikostí totiž musí ven! Ven z domu a nejlépe na místa, kde budou co nejlépe vidět. Tak aby ne, vždyť o to známým tvářím také jde.

Otevřít v galerii (13)
Stacey Solomon
Stacey SolomonZdroj: Profimedia

S podzimem totiž každá celebrita modernizuje výzdobu svého sídla. A dýní je k vidění opravdu mnoho ve spoustě různých variant. Existují svítící dýně, stříkané dýně a moderátorka Stacey Solomon dokonce proměnila své ponožky na dýně, aby měla v malíčku každičký detail tohoto bláznivého svátku. Moderátorka Loose Women je známá tím, že často a ráda sdílí na sociálních sítích své "homemade" projekty. Když se rozhodla změnit své obyčejné ponožky na dýně, dokonce zašla tak daleko, že o tom natočila tutorial v podobě Instagram Stories, aby dala lidem návod, jak na to.

Otevřít v galerii (13)
Halloweenské ponožky
Halloweenské ponožkyZdroj: Freepik

Rozstřihla ponožky, naplnila je rýží a jako vycpávky použila staré punčocháče. Pak přichází ta geniální část, když kolem míče našila smyčky, aby vytvořila části, ze kterých vznikla dýně. Stačilo jen dodat větvičky a nastříkané listí a mistrovské dílo bylo na světě.

Dýně, kam se podíváš

Tak toho se určitě drží i slavná herečka Kate Hudson, která, aby vše bylo přesně tak halloweenské, jak má, jela rovnou do Santa Moniky, kde se nachází "dýňové" kráslovství. Kate tam odjela i se svou dcerou. Herečka je známá tím, že Halloween patří mezi její oblíbené svátky a sama je pak vášnivou vyřezávačkou této "oranžové" zeleniny. Tu má poskládanou doslova všude kolem svého domu v Los Angeles.

Otevřít v galerii (13)
Kate Hudson
Kate HudsonZdroj: Profimedia

Kate jde ale mnohem dál. Letos začala s oslavou tohoto svátku už v září, když se objevila na Instagramu její fotka, na které má herečka náušnice z halloweenské kolekce šperků od BaubleBar. Je tak důkazem toho, že strašidelný a sezónní styl jdou ruku v ruce a celebrity u toho zkrátka nesmějí chybět. A to natolik, že když Kate Hudson ve videu na Instagramu rozhoupala pár náušnic této značky s podobiznou kostry, doplněk nejen že získal velkou pozornost, ale také se vcelku rychle vyprodal.

Sex ve městě i s dýněmi

I hvězda seriálu Sex ve městě, Sarah Jessica Parker, Halloween miluje. Od doby, co je matkou, ale přenechává výzdobu svého domu spíše svým dcerám. Ty volí každoročně něco jiného, tak například před dvěma lety posázely celý dům titěrnými tykvemi, což byl výrazný rozdíl od chvíle, kdy rodina vyzdobila přístřešek halloweenskými světly a vyřezávanými dýněmi různých vzorů.

Otevřít v galerii (13)
Dýňové šílenství
Dýňové šílenstvíZdroj: Freepik

Ve stejném roce však vzal Halloween u Parkerových za své, když rodina oznámila na Instagramu: 

„Halloweenskou loupež roku 2019,"

během níž byla její rodině ukradena sváteční dekorace.

„Někdy mezi devátou hodinou minulé noci a rozbřeskem dnes ráno byly všechny naše dýně ukradeny,“

uvedla herečka ve svém videu. Ukázalo se však, že nešlo čistě a jen o rodinu slavné divy, ale že dýně byly ukradeny z celého bloku. Parker se následně nechala slyšet, že poté, co její manžel Matthew Broderick zjistil, co se předešlé noci stalo, řekl:

"Slušnost je mrtvá“.

Otevřít v galerii (13)
Sarah Jessica Parker
Sarah Jessica ParkerZdroj: Profimedia

Halloween je zvláště pro Američany noc plná sladkostí, slavností a radujících se lidí v kostýmech, kteří plní vzduch ozvěnou refrénu, který se skládá z jediné otázky: „Trick or treat?“ Většina lidí tráví Halloween sbíráním dobrot, ale někteří dávají přednost předvádění triků – včetně těch podlých, jako je krádež dýní přímo z verandy domu Sarah Jessicy Parkerové a Matthewa Brodericka v New Yorku.

Aby však kouzlo Halloweenu nepřišlo nazmar, požádala tehdy Sarah o pomoc veřejnost:

"Kdokoliv uvidíte kulaté, krásně oranžové a hlavně ještě nevyřezané dýně, kontaktujte nás. Ať víme, kde naše pečlivě vybrané a krásné dýně, vláčené celou cestu domů z Berkshires v Massachusetts, jsou,"

napsala Parker v popisku na Instagram.

A protože lidé v krizích pomáhají, pomohli tehdy také slavné herečce a dodali jí nové. Ta toto gesto skutečně ocenila a zveřejnila na Instagramu další video, ve kterém řekla:

"Lidé…však vy víte, koho mám na mysli. Jménem svých dcer, které z toho, co se stalo, byly asi nejvíce zarmoucené, vám všem ze srdce děkuji. Jsem dojatá. Slušnost je živá a zdravá."

Otevřít v galerii (13)
Nicole Kidman
Nicole KidmanZdroj: Profimedia

I když byste možná čekali, že slavní a bohatí budou v dekoracích svých domovů více ztřeštění, opak je dost často pravdou. I herečka Nicole Kidman je toho důkazem. Dům, který obývá se svým manželem Keithem Urbanem, je vyzdobem skromně a decentně, schodiště je lemované dýněmi různých velikostí. Nashville se tak nemusí bát, že by tam herečka působila jakýkoliv nechtěný rozruch.

Otevřít v galerii (13)
Dům Nicolle Kidman
Dům Nicolle KidmanZdroj: Profimedia

Přešlap roku

Ten se stal jednoznačně herečce Kate Beckinsale, když si před lety postavila, právě jako halloweenskou výzdobu, před svůj dům v Brentwoodu obrovskou nafukovací kočku. Ta působila spíše jako špatný vtip, než něco, co by mělo oslavy tohoto svátku vynést do nebeských výšin. 

Otevřít v galerii (13)
Nafukovací kočka před domem Kate Beckinsale
Nafukovací kočka před domem Kate BeckinsaleZdroj: MAVRIXONLINE.COM

Zkrátka ne vždy se povede prvotní úmysl a ne vždy platí, že co je drahé, musí být jednoznačně také vkusné a krásné. Na druhou stranu to ošklivé aspoň ukazuje návod, co si před svůj dům nikdy nedávejte.

Zdroje: rexter.cz, lifeandstylemag.com, housebeautiful.com, hellomagazine.com, elle.com, refinery29.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze