Hlavní stránka Nové články

Královna českého šansonu dnes slaví své 88. narozeniny a fanoušky čeká unikátní koncert. Vystoupí na něm pěvecké hvězdy a budou zpívat její písně. Hana Hegerová už léta kvůli zdraví a vysokému věku nevystupuje, přesto všichni doufají, že se alespoň na chvíli na pódiu ukáže.

Aktivně nevystupuje a nezpívá už více než osm let. Proto se její příznivci a kolegové v čele s Petrem Maláskem, který ji léta s kapelou doprovázel, rozhodli uspořádat jedinečný narozeninový koncert. A to u právě u příležitosti 88. narozenin, které dnes Hana Hegerová slaví.

Lucie Bílá, Hana Zagorová, Lenka Filipová a další hvězdy budou v pražském Fóru Karlín zpívat její písně. Vstupenky na 20. října byly okamžitě vyprodány, proto organizátoři přidali ještě jeden koncert o den později. I ten se vyprodal rychlostí blesku.

Luxusní byt s terasou Troja 145m
Luxusní byt s terasou Troja 145m, Praha 7

A není se co divit, kvůli zdravotním potížím Hana Hegerová, přezdívaná také Piaf z Prahy, už nevystupuje, rozhovory do médií dává naprosto minimálně a téměř neopouští svůj byt na Staroměstském námětí. V létě přiznala, že ji trápí problémy s ledvinami a chodit musí s holemi.

Zbožné přání: Ať se ukáže!

Lidé si ji proto chtějí připomenout. A snad každý fanoušek navíc doufá, že se alespoň na okamžik na koncertu ukáže. Ostatně už před lety prohlásila: „Ctím heslo: nikdy neříkej nikdy. Nevylučuji tudíž, že třeba někdy v budoucnu ještě přijmu pozvání, abych v programu někoho jiného vystoupila jako host.“

A toto by byla bezesporu ideální příležitosti! Hana Hegerová má totiž statisíce fanoušků a její nezaměnitelný hlas se dokáže zanořit hluboko do paměti i mladší generaci.

Zpěvačka se narodila v Bratislavě a ze začátku působila v několika slovenských divadlech. V 60. letech ale přišla do Prahy, kde účinkovala třeba v legendárním divadle Semafor. Proslavila se i za hranicemi Československa, vystupovala třeba v německý televizích, v Paříži nebo na Světové výstavě v kanadském Montrealu. V roce 2002 dostala od tehdejšího prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy. Mezi její nejznámější písně patří například Šťastné slunce, Levandulová, Lásko prokletá, Cesta, Černá Jessie nebo třeba Potměšilý host

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery