Top hledané
Výsledky (0)
Další komiksový příběh je na světě. Venom je v kinech.

Komiksový film Venom: Tom Hardy exceluje, kazí mu to směšné dialogy

Jana Fikotová
10. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Další komiksový film je v kinech. Je vidět, že Marvel své řemeslo umí a DC s ním boj o divácký trůn i ktitiky stále prohrává. Venom od Sony zachraňuje pouze excelentní výkon luxusního herce Toma Hardyho, jinak je příběh bez vize.

Filmové studio Sony drží od Marvelu práva na Spider-Mana a postavy z jeho světa. Proto není divu, že si chce na vlně světové popularity komiksových filmů taky něco vydělat. Vznikl samostatný film o oblíbeném padouchovi Venomovi. Vesmírném symbiontu co se dostane do těla investigativního novináře Eddieho Brocka (Tom Hardy). Ten sleduje vyšinuétho vědeckého vizionáře Carltona Drakea (Riz Ahmed), který touží po spojení symbiontů s člověkem a je ochoten jít přes mrtvoly. Což se mu téměř podaří, když Eddieho z práce nechá vyhodit a ten přijde i o svou luxusní snoubenku (Michelle Williams).

Vnitřní konverzace vede nad hororem

Tady začíná příběh Venoma, mimozemského parazita, díky němuž získá Eddie superschopnosti. Hardy svým hereckým výkonem naprosto exceluje, ať už jako poblouzněný Eddie nebo jako Venom, kdy vyniká jeho geniální hlas. Vnitřní konverzace hlasů Eddie-Venom mnohdy diváka rozesměje, ale v dobrém. Bohužel ani to nedělá komiks komiksem. Režisér Ruben Fleischer (Zombieland) totiž málo využil vzájemného provázání této dvojrole a místo toho se objevují hororové úseky ve filmu. Směšné dialogy záporáka Carltona Drakeho, působí hloupě a divák ho nebere s respektem.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Vydržte až do konce

Pokud si koupíte lístek, může se stát, že během filmu odejdete z kina. Statečnější, kteří zůstanou, si na konci příběhu dozajista řeknou, že komiks od Marvelu je prostě to, co chce příště vidět. Každý rok totiž Marvel do kin posílá tři komiksy, které vždy dokáží oslovit velkou škálu příznivců komiksů. Jednou natočí komedii Thor: Ragnarok, jindy drama Avengers: Infinity War a potřetí thriller Kapitán Amerika: Návrat prvního Avengera. U Venomu jde jen o spojení mnoha žánrů, kdy výsledkem je luxusní paskvil. 

Film se inspiruje luxusním komiksem „Lethal Protector“ a je v něm šest symbiontů – Venom, Riot, Phage, Agony, Lasher a Scream. Ve filmu jsou zobrazeni pouze tři – Venom, Riot a žlutý symbiont, který není nikdy jmenován, avšak podle komiksu by se mohlo jednat o Scream. Film měl být původně uveden již v roce 2012 či 2013, ale režisér Josh Trank dal tehdy přednost snímku Fantastická čtyřka (2015). Nakonec se natáčelo od 23. října 2017 do 26. ledna 2018 v Atlantě a New Yorku. Do českých film přšle 5. října 2018.

Zajímavosti 

- herečka Michelle Williams přiznala, že ve Venomovi hraje jen kvůli Tomu Hardymu a penězům

- Scéna, kdy Annie (Michelle Williams) převezme symbionta Venoma a zachrání tak Eddieho (Tom Hardy), je odkazem na původní záměr tvůrců postavy, Venom měla být původně ženou.

- Motorka, kterou Eddie (Tom Hardy) jezdí ve filmu, je lehce upravená Ducati Scrambler. 

- Tom Hardy přiznal, že podepsal smlouvy na 3 filmy o Venomovi.

- Tvůrci slibovali fanouškům, že Venom půjde ve stopách úspěšných komiksových adaptací Deadpoll (2016) a Logan (2017) a bude mládeži nepřístupný. Od těchto plánů ale upustili a oficiální rating je mládeži přístupný.

- Jde o druhý film podle komiksu, ve kterém Tom Hardy hraje. První byl Temný rytíř povstal (2012).

- Venom se poprvé jako černý oblak objevil v komiksu „Tajné války superhrdinů Marvelu“ z roku 1984. Postava Venoma, tak jak ho známe, se poprvé objevila v dubnu 1988 v komiksovém sešitu „The Amazing Spider-Man #299“ a jednalo se o Cameo. Plnohodnotné účinkování postavy v komiksu přišlo o měsíc později v komiksovém sešitu „The Amazing Spider-Man #300“. - Filmový Venom se poprvé objevil ve filmu Spider-Man 3 (2007).

- Sony zvažovalo do role Venoma  Finna Wittrocka a Alana Tudyka jako Carnage. Dále byli do této role zvažováni ještě herci Walton Gogins, Cameron Monghan a Jim Carrey. 

Hodnocení Luxury Prague Life: 60 %

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

PREMIÉRA: 5. 10. 2018

REŽIE: Ruben Fleischer

SCÉNÁŘ: Scott Rosenberg, Jeff Pinkner, Kelly Marcel, Will Beall

KAMERA: Matthew Libatique

HRAJÍ: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed, Scott Haze, Reid Scott

ŽÁNR: Sci-fi

STOPÁŽ: 112 min

ZEMĚ VZNIKU: USA

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze