Top hledané
Výsledky (0)
Helena - 60 let na hudební scéně

Stále energická Helena Vondráčková: Vždy jsem měla mladší muže. Nebylo to plánované, ale velmi mi to vyhovuje

Zuzana Hudáčková
04. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Vyzpovídali jsme českou hudební legendu Helenu Vondráčkovou. Prozradila nám, čím chtěla být jako malá. Probraly jsme také zdravý životní styl, estetické úpravy a diety. Zavzpomínala na dva ročníky taneční soutěže Stardance, kterých se zúčastnila v zahraničí. Rozhovor jsme natáčeli v Tančícím domě, kde se konalo slavnostní zahájení výstavy s názvem Helena – 60 let na hudební scéně. Tato výstava je pro veřejnost otevřená od 29. května 2024 do 23. února 2025. Ve dvou patrech najdete přes 100 originálních kostýmů, fotografie z osobního archivu, hudební alba, kazety, LP, ocenění nebo dárky od fanoušků.

Výstava v Tančícím domě
Helena Vondráčková

Lék na věčné mládí a krásu

Helena Vondráčková (76) přiznává, že chvíli neposedí na jednom místě. Je neustále v pohybu a ráda cvičí. Kombinuje jógu a sérii cviků od svého fyzioterapeuta. Doma má vlastní fitness, kde ráda posiluje. Baví ji také pádlování. Na Slapech mají zaparkovaný houseboat, kde ráda tráví s manželem volný čas. Věnuje se také plavání, které dřív dělala závodně. Dostatek spánku a čerstvý vzduch je pro ni na prvním místě.

Nikdy jsem nedržela dietu. Mám ráda dobré suché víno, vodu a občas si dám i pivo.

Je spokojená ve svém těle. Stravu volí podle toho, aby se cítila dobře. Nepřejídá se, nepije tvrdý alkohol a snaží se vyhýbat sladkým nápojům.

Recept na věčnou lásku a dlouhodobý vztah

Vždycky jsem měla mladší muže. Nebyl to plánovaný krok, ale velmi mi to vyhovuje.

Podle Vondráčkové je důležité, aby láska nemizela a udržela se, co nejdéle. Záleží na vzájemné toleranci. Fungovat to může jen díky tomu, že si vzájemně vážíte a ctíte jeden druhého. Také je to samozřejmě o toleranci.

Kosmetické úpravy ženám zlepšují sebevědomí

Nebudu lhát a říkat, že žádné vůbec nemám. Mírné ano. Každá žena, která je vystavena veřejnosti, tak je to trochu její povinnost. Lidé nechtějí mít zkažený dojem. Všichni stárneme stejně. Když se dá leccos ještě vylepšit, tak je každá žena ráda. I ta, co nestojí zrovna na jevišti. Zlepší si tím sebevědomí a má dobrý pocit.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Když hvězdy tančí

Vondráčková se zúčastnila Stardance dokonce dvakrát. V roce 2006 to bylo na Slovensku. Bylo to pro ni velmi náročné. O rok později dostala další nabídku z Polska, kterou nejprve odmítla. Byla velmi utančená. Nakonec přes neodbytnost organizátorů souhlasila a v roce 2007 opět zářila na tanečním parketě. Polsko tuto soutěž podle Vondráčkové posunulo na světovou úroveň. I kostýmy byly propracované podle světových trendů.

Mrzí ji, že šaty ze Stardance se na dvoupatrovou výstavu už nevešly.  Možná se v průběhu výstavy ještě některé kostýmy obmění, aby se dostalo opravdu na všechno.

Letošní řady české soutěže Stardance se bude účastnit její příbuzná - Lucie Vondráčková. Helena Vondráčková přiznává, že o tom nevěděla, ale i tak jí bude držet palce. Kdyby byla pozvaná, tak se ráda přijde podívat osobně na živý přenos

Splněný dětský sen

Já vždycky chtěla být princezna. S kamarádkou jsme si na ně hrály. Maminkám jsme kradly župany, šaty a korále.

Jednou se ten sen stal skutečností. Bylo to v dobu, kdy přišla do divadla Rokoko. Bořivoj Zeman jí ten sen splnil. Spolu s Václavem Neckářem dostala nabídku na film Šíleně smutná princezna.

Na výstavě nemá jeden konkrétní nejoblíbenější kousek. Co kostým, to originalita a nápad. Vystřídala mnoho návrhářů a návrhářek. Všechny do toho daly srdce.

Mladí umělci a nové plánované album

Ráda hodnotí každý báječný výkon. Říká, že všem začínajícím umělcům drží palce. Obdivuje zpěváky, kteří uspějí například v Eurovizi. U nás je to fajn, ale je potřeba vyrazit do světa. Sama projela celý svět a přála by to všem mladým, aby měli tu šanci poznat zahraničí a zazářit i jinde než v rodné zemi. Vše je o sbírání zkušeností a širším rozhledu.

Prozradila nám, že chystá nové album, které vyjde na podzim tohoto roku. Bude obsahovat především cover verze jejích písní.

Zdroje: autorský článek, rozhovor, tisková zpráva

 

Rychlá zpověď:

Máte radši moře nebo hory?

Obojí.

Letadlo nebo loď?

Loď.

Zpěv nebo herectví?

Zpěv.

Sledovat Stardance nebo se v něm účastnit?

Zúčastnit se.

Praha nebo venkov?

To je těžká otázka. Praha je krásná, ale venkov.

Stárnout přirozeně nebo lehké kosmetické úpravy?

Lehké úpravy, proč ne.

Týden bez kafe nebo týden bez sladkého?

Týden bez sladkého mi nedělá problém.

Tenisky nebo podpatky?

Tenisky.

Survivor nebo Stardance?

Stardance.

GUCCI nebo PRADA?

GUCCI.

Puntíky nebo pruhy?

Pruhy.

Bungee jumping nebo skok padákem?

Skok padákem, to jsem absolvovala.

Fotbal nebo hokej?

Jó, já hokej, ale kvůli manželovi musím i fotbal.

Fiala nebo Babiš?

No comment.

Poslední otázka pro mě?

Vypadáte krásně, jak to děláte?
Trochu make-up a dostatek spánku.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze