Top hledané
Výsledky (0)
Mladičká herečka Darija Pavlovičová se pilně připravuje na StarDance. Svěřila nám, jak probíhají taneční tréninky, proč si zvolila právě herectví i jak se rychle naučit cizí jazyk.

Darija Pavlovičová o StarDance i herectví: nikdy jsem nechtěla být herečkou. Teď jsem na sebe pyšná

Veronika Poláková
11. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Darija Pavlovičová je česká televizní a divadelní herečka a nejmladší účastnice dalšího ročníku taneční soutěže StarDance... když hvězdy tančí. Jejím tanečním partnerem bude Dominik Vodička, který v roce 2019 dovedl k vítězství herečku Veroniku Khek Kubařovou. Darija Pavlovičová ve škole chodila do dramatického kroužku a věnovala se baletu. Plánovala studium psychologie, ale nakonec u ní zvítězilo herectví. Absolvovala Pražskou konzervatoř a svou první hlavní roli získala v televizní pohádce O léčivé vodě, v níž si zahrála postavu princezny Hanky. Diváci si ji mohou pamatovat jako Báru v seriálu Kukačky a ze Zločinů Velké Prahy, kde ztvárnila dceru vrchního inspektora v podání Jaroslava Plesla. Darija se věnuje také divadlu. V pražském divadle X10 se objevila ve hrách Jeskyně slov a Sibiřská výchova. V Rokoku ve hře Přes čáru. StarDance vnímá jako výzvu a přeje si dojít co nejdál.

14. října začíná další ročník populární taneční soutěže StarDance a vy budete její nejmladší účastnicí. Proč jste do toho šla? Co od soutěže očekáváte?

Šla jsem do toho, protože jsem chtěla tančit. Chyběl mi tanec a nějak mi chyběl pohyb celkově. Původně jsem od toho očekávala, že budu mít lepší disciplínu, pravidelný pohyb a všechny tyhle věci. A postupně se to překlenulo k tomu, že si to chci hlavně užít na sto procent a trávit čas s moc fajn lidmi, kteří tam jsou.

 

Vaším tanečním partnerem bude Dominik Vodička, který se ve StarDance objeví už potřetí a má za sebou dokonce celkové vítězství z roku 2019, kdy tančil s herečkou Veronikou Khek Kubařovou. Vyhovuje vám jeho vedení? A sedli jste si po lidské stránce?

Sedli jsme si moc dobře. Dominik je hrozně šikovný a taky je fajn člověk s velkou empatií. Dokáže se velmi dobře vcítit do druhého a umí skvěle vést. V hodinách se mi hodně přizpůsobuje, ale zároveň ví, co dělat a co nedělat. Je to fajn.

 

Jako malá jste se věnovala baletu. Bude to vaše konkurenční výhoda?

Balet jsem dělala do svých devíti let. Což už je hodně dlouhá doba a nevím, jestli z toho v mém těle zůstalo něco, co by mi teď pomohlo. Možná i ano, třeba ve standardu. Ale jinak si nemyslím, že by to mělo nějakou velkou hodnotu.

 

Jak probíhají taneční tréninky? Je to náročné nebo vám to jde samo? A je nějaký tanec, který vám vůbec nejde?

"Tréninky probíhají tak, že první půlhodinu se rozcvičujeme a protahujeme, protože svaly bolí a je to potřeba. A zbylé tři a půl hodiny se snažíme tancovat, tancovat a tancovat. Je to pořád náročnější a náročnější. Tělo musí být stále v pozoru - všechno pořád zapnuté a fungující. Ze začátku jsem měla problém s cha-chou, potom s jivem a teď se sambou. Takže s latinou napříč. Ale po čase se to vždy zlepší. Najdu si k tomu cestu a když už mi to jde, přijde zase nový tanec a začínáme všechno od začátku,"

popsala pro LP-Life éterická herečka Darija Pavlovičová.

 

Začátek soutěže se rychle blíží. Jste nervózní? A pokud ano, jak s tím bojujete?

Jsem z toho každým dnem víc a víc nervózní. Když to ale přirovnám k míře nervozity, kterou jsem měla z různých věcí třeba před půl rokem, tak si myslím, že to zvládám mnohem lépe. Snažím se uklidňovat právě tím, že si to chci hlavně užít, že o nic nejde a lidé prostě dělají chyby. A i když se mi něco nepovede, tak je to v pořádku.

 

A teď přejdeme trochu i k vašemu osobnímu životu…

Proč jste se rozhodla stát se herečkou?

Já vlastně nevím. Je to hrozně zajímavá profese, která se umí dotknout spousty témat. Je to hodně vnitřní práce se sebou samým a psychikou. Já jsem původně chtěla studovat psychologii a přišlo mi, že je to slučitelné s dramatickým kroužkem. Pak přišla konzervatoř. Herectví mě hrozně baví. Ta práce je pro mě nesmírně zajímavá. Tak asi proto.

 

Byl to váš dětský sen nebo třeba přání rodičů?

Rodiče mě k tomu nevedli, ale vždycky mě ve všem, co jsem chtěla dělat, podporovali. Jako malá jsem si nikdy nepředstavovala, že budu herečka. Ale myslím, že bych na sebe byla pyšná, kdybych ve svých deseti letech věděla, že budu dělat to, co dělám. 

 

V úterý jste navštívila premiéru nového československého filmu Úsvit. Jak se vám to líbilo?

Líbilo se mi to moc. Je to krásně zpracovaný a natočený film. Já jsem teď s režisérem Matějem Chlupáčkem, Majou Hamplovou a Miro Šifrem točila seriál pro Českou televizi. A po zhlédnutí jejich filmu jsem na ně byla hrozně hrdá. Myslím si, že je to snímek, na který určitě stojí za to jít.

 

Máte vysněnou filmovou nebo divadelní roli? 

Nemám. Nemám přímo vysněnou konkrétní roli, ale mám ráda role, které mají hloubku a jsou dobře napsané,

vysvětluje Darija Pavlovičová.

 

Jste zadaná?

Ne.

 

Hledáte někoho?

Nehledám. Podle mě věci a lidé přijdou ve chvíli, kdy mají přijít.

 

Mluvíte česky, anglicky, rusky a francouzsky. Prozradíte nám nějaký tip, jak se učit efektivně? 

Určitě dívat se v tom daném jazyce na filmy s titulky. Nebo začít s českými titulky a pak přejít na titulky v cizím jazyce. Ideálně si najít kamarády mluvící tím jazykem, který se chci naučit. A pak chodit na nějaké lekce nebo kurzy.

 

Jak byste oslavila vítězství ve StarDance?

Vzala bych všechny svoje kamarády a šla někam na tancovačku. 

 

Zdroj: vlastní dotazování, csfd.cz

 

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

 

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

 

Rychlá zpověď:

Jste ranní ptáče nebo spíš sova?

Teď už ranní ptáče.

Co pro vás znamená úspěch?

To jsou strašně hluboké otázky, na které nejde takhle rychle odpovídat. Dejme tomu, že úspěch pro mě znamená pokoru.

Komu fandíte ve Star Dance?

Asi všem.

Preferujete film nebo divadlo?

Aktuálně film.

Máte raději vážnou hudbu nebo spíš pop?

Vážnou hudbu.

Kdybyste si mohla vybrat jednu rostlinu, kterou byste byla - jaká by to byla?

Slunečnice.

Co byste si vzala na pustý ostrov?

Asi nějakou dobrou knížku.

Máte nějaké guilty pleasure?

To je taková zapeklitá otázka. Guilty pleasure mi připadá jako taková věc, za kterou se lidi hodně schovávají. Takže asi spíš ne. Já se za věci nestydím.

Vaše nejhorší vlastnost…

Asi nedochvilnost.

Kdo je Darija jedním slovem?

Člověk.

Máte raději klavír nebo kytaru?

Klavír.

Kam až chcete dojít ve StarDance?

Co nejdál.

Váš tip na vítěze?

Nemám.

Na co byste se zeptala vy mě?

Vaše aktuálně nejoblíbenější písnička?
To je velmi těžká otázka. Jakákoli, kterou zpívá můj přítel.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze