Top hledané
Výsledky (0)
High Intensity Interval Training (HIIT) je vysoce intenzivní intervalový trénink, který získal na konci loňského roku v průzkumu oblíbenosti sportů nejvíce bodů. Přestože vypadá nenápadně a zvládnutelně, je těžký a hodně lidí brzy odradí.

HIIT je sportem číslo jedna pro rok 2018!

Eva Ledecká
17. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
HIIT

Všichni máme stále málo času. Přesto však chceme všechno stihnout: kvalitně spát, vzdělávat se, vydělávat peníze, vypadat vesele, chodit na kosmetiku, ke kadeřníkovi, cvičit. To, proč se stal HIIT sportem číslo jedna dnešní doby, je právě jeho malá časová náročnost a zároveň vysoká efektivita cvičení.

HITT může mít mnoho podob
HIIT workout
Vypněte své síly na maximum!

HIIT trénink není založený na střední intenzitě delšího cvičení, ale na střídání maximální a nízké intenzity během poměrně krátké doby. Cvičení, které je neuvěřitelně účinné, tak můžete mít odbyté za 30 minut. Jeho přínosem je posílení kardiovaskulárního systému a ztráta tělesného tuku, přesněji řečeno po pár týdnech zaznamenáte 6krát větší úbytek tuku než při cvičení se střední intenzitou. Luxusní statistika, že? Jenže si nemyslete, že to bude zadarmo.

Pouhých 30, ale za to náročných, minut!

Luxusní postava opravdu není zadarmo. A HIIT je náročné cvičení. Příkladem může být sestavený návrh pro začátečníky, který si klidně můžete hned teď vyzkoušet. Nejdříve se 5-10 minut zahřejte a jdeme na to!

Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2, Okolí Prahy

Dělejte hluboké dřepy, výpady, běh na místě a cvik zvaný „prkno“ (pokud neznáte, vygooglíte) na střídačku vždy 25 vteřin a 10 vteřin před dalším cvikem si udělejte pauzu. Po celé jedné sérii odpočívejte minutu a celé to opakujte celkem 3x. Cviky provádějte intenzivně, nešvindlujte a vždy se další kolo snažte ještě o větší vypětí sil. Po cvičení se protáhněte a pro začátek máte hotovo.

Aplikujte HIIT na svůj oblíbený sport

Toto cvičení se však dá aplikovat i na jiné aktivity: na běh, plavání, jízdu na kole, rotopedu. Základem je zvýšit na cca půl minuty (v pokročilejším stádiu na minutu a půl) intenzitu cvičení na absolutní maximum a potom na chvíli polevit a zase postup opakovat.

Necvičte však takto každý den. HIIT se doporučuje provádět 2x týdně a doplňovat ho o jiné posilovací či kardio cvičení. Pokud vydržíte, budete odměněni luxusní figurou, pevnějším zdravím a větší výdrží!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze