Top hledané
Výsledky (0)
Kaliforňan Open Mike Eagle předvedl v Praze v rámci festivalu Struny podzimu kvalitní hiphop. Prahu navštívil poprvé a my doufáme, že to nebylo naposledy.

Open Mike Eagle uchvátil publikum! Hiphopový básník poprvé v Praze.

Eva Ledecká
24. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Festival Struny podzimu každoročně přichází s kapelami, sólisty a soubory, které se u nás jen tak nevidí. Dokáží oslovit jak mladé nevybouřené publikum, tak vyznavače vážných melodií. Struny podzimu nabízí vše od jazzu, přes folk, elektroniku, vokály až po hiphop. Právě ten byl 23.10. na pořadu dne.

Inteligentní hiphop Open Mike Eagla

Nemohli jsme si nechat ujít koncert Open Mike Eagla, který přilákal spoustu diváků do Lucerna Music Baru. Pokud byste čekali mladého výrostka ve vytahaných teplákách a výraznou kšiltovkou, kterak na vás chrlí texty o ničem, hodně byste se spletli. Open Mike Eagle ví, co říká a jeho vystoupení se neslo v klidném, avšak silně emotivním stylu. Skládá poezii, kterou předává publiku prostřednictvím své hudby.

Nehraje na žádný nástroj, používá elektroniku a součástí jeho vystoupení byla vizualizace promítaná na plátno za ním. Z koncertu jsme si tak odnesli luxusní audiovizuální zážitek, na který jen tak nezapomeneme a zároveň blíže poznali nejzásadnějšího představitele stylu, který bývá nazýván "art-rap".

Prodej luxusního bytu 2+kk, 98 m2 s terasou
Prodej luxusního bytu 2+kk, 98 m2 s terasou, Praha 4

Loni vydal jedno z nejlepších alb roku

Open Mike Eagle Pochází z Chicaga a tímto místem je také ovlivněno jeho nejnovější album Brick Body Kids Still Daydream, které vydal loňský rok. Ve svých textech vyjadřuje smutek například nad zbouraným sídlištěm, kde vyrůstal. Toto jeho album bylo mnohými světovými hudebními kritiky a magazíny označeno jako nejlepší album roku 2017. 

Lucerna Music Bar byl pro tento festival netypickou, avšak skvělou volbou organizátorů, neboť tento unikátní prostor dovoluje být umělci takřka na dosah a i svou atmosférou je jako stvořený pro vystoupení, jako bylo právě toto. 

Struny podzimu jsou téměř ve své polovině. Festival v následujících dnech nabídne 6 dalších luxusních koncertů, které slibují nevšední hudební zážitky. Program najdete na webových stránkách festivalu a shrnutí zajímavostí, které nás čekají, v článku ZDE: Struny podzimu letos opět servírují geniální hudební produkce! (9.10.-10.11.)

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Struny podzimu letos opět servírují geniální hudební produkce! (9.10.-10.11.)
Zobrazit článek
Ars Nova Copenhagen: Strhující koncert na Vítkově zahájil Struny podzimu
Zobrazit článek
Struny podzimu
STRUNY PODZIMU S.R.O. Palackého 1/740 110 00 Praha 1
224 946 508