Historie a současnost Dioru: Podzim očima legendární módní značky

Nová kolekce Dior FW 19/20 rozhodně není špatná. Byly tu ale už i lepší...
04. března 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Jak šel čas s Diorem

FW 19/20 vévodí velké a trochu nudné kostky, nelichotivé klobouky a nádherné áčkové sukně z průhledných tkanin, které jsme ale v Diorovo pojetí viděli v několika posledních kolekcích nesčetněkrát. Postrádáme nápad, a to je trochu škoda.

Přišel čas připomenout si posledních 5 let a vybrat kolekci, která tu letošní trumfla ve všech směrech! 

Video

Podzim-zima 2014/2015: Barevný minimalismus

Na pozici kreativního ředitele se nachází osobitý Raf Simons, který se při tvorbě této kolekce drží nezvykle zpátky. Předvádí minimalistickou hru barev, kterou jen výjimečně oživuje netradičními detaily, jako je například tkaničkové vázání na šatech.

Bodové hodnocení: 5/10

Podzim-zima 2015/2016: Výrazné vzory

O rok později už kolekce zrcadlí divokost Rafa Simonse. Dominují jí výrazné vzory, které kreativní designér aplikuje na šaty, punčocháče, topy i overaly. Zatímco kousky jako pudrový kabát nebo bordó šaty jsou luxusním počinem, overaly jako z sci-fi filmů zanechávají rozpačitý dojem. 

Bodové hodnocení: 5/10

Podzim-zima 2016/2017: Černé rtěnky, květiny, zvířata

V módním domě Dior se dějí personální otřesy. Rafa Simonse střídají na pozici kreativního ředitele Lucie Meier a Serge Ruffieux. Společně představují show černých rtěnek, uhlazených účesů a minimalistických modelů, které doplňují modely výrazných květinových a zvířecích vzorů. Nápad dobrý, provedení nikoliv. Kolekce působí unyle, modely neforemně.

Bodové hodnocení: 4/10

Luxusní byt na pronájem-47m
Luxusní byt na pronájem-47m, Praha 1

Podzim-zima 2017/2018: Ve stylu elegance a ženskosti

Luxusní počin! Značka představuje elegantní a ženské modely, stylové barety a denim v netradičním provedení. Kdo za tím vším stojí? Maria Grazia Chiuri, která před pár měsíci nastoupila na pozici kreativní ředitelky značky a krátce předtím stihla představit legendární triko We should all be feminists.

Bodové hodnocení: 10/10

Podzim-zima 2018/2019: Luxusní patchwork a svěží jaro

Maria Grazia Chiuri je v Dioru jako doma a pravděpodobně se nemůže dočkat prosluněných dnů. Luxusní podzimní kolekci totiž vévodí výrazné odstíny, metoda patchwork a rozpustilé květiny. Oslňující hra barev připomínající jaro nemá chybu! Nad talentem italské designérky nepřestáváme žasnout.

Bodové hodnocení: 10/10

Za letošní kolekci si Dior odnáší díky úvodním výtkám 9 bodů z 10, čímž talentované designérce dáváme prostor pro zlepšení a příval svěžích nápadů.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (36)

View photo gallery

O autorovi

Psaní, cestování, četba, sport a relaxace jsou tím, co v mém životě dělám nejraději. Podle toho by také vypadal můj ideálně strávený den. Ranní jóga na pláži, odpoledne strávené relaxováním a lenošením v houpací síti, kdy jediným dovoleným pohybem by bylo natáhnutí se pro kokosový ořech a večer strávený s knížkou v ruce... Nebo po boku svých nejbližších - se skleničkou vína, porcí čokolády a pořádnou dávkou smíchu. A nejlíp za zvuku práskajícího dřeva.
Martina Šmalclová