Top hledané
Výsledky (0)
Bukální lipektomii si oblíbily celebrity po celém světě. Pomůže odstranit přebytečný tuk z tváří a zvýraznit lícní kosti. Proč tento zákrok získává na oblíbenosti a jaké má výhody a nevýhody?

Hitem sociálních sítí je odstranění tuku z tváří. Co byste měli vědět o nejnovějším šílenství celebrit?

Barbora Večeřová
11. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Recept na krásu podle supermodelky Belly Hadid? Bukální lipektomie?

Buclaté tváře nejsou příliš lichotivou záležitostí. Dokáží kompletně změnit výraz ve tváři a málokdy se s nimi dá bojovat shozením na váze. I to je důvodem, proč čím dál více lidí zajímá o bukální liposukci, kterou si oblíbily i světové celebrity. Co to vlastně je a jak celý zákrok probíhá? 

Jsme zvyklí na to, že sociální sítě ovlivňují, co nosíme. Ovlivňovat dokáží ale také to, jak vypadáme. I proto se do popředí dostává bukální lipektomie, tedy odstranění tuku z tváří, které si momentálně chválí zejména americké influencerky a celebrity. 

 

O co jde? 

Tuku ve tvářích se odborně říká bukální tuk. Na rozdíl od tuku podkožního má jiné složení, není proto snadné změnit jeho množství. Bukální lipektomie, jak se zákrok nazývá, napomůže zvýraznit lícní kosti. Většina lidí má pod lícními kostmi vrstvu tuku, která se s věkem redukuje, pokud vás ale trápí nějaké to kilo navíc nebo máte kulatější obličej zkrátka v genech, přirozenou cestou toho příliš nezmůžete. Právě v ten moment si pak můžete dopomoct chirurgicky. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Jak operace probíhá? 

Nejčastěji se zákrok provádí pod lokální anestezií. Chirurg musí provést řez vnitřní sliznice v dutině ústní. Tímto je odstraněn přebytečný tuk, ranky jsou pak sešity tenkými stehy. Vzhledem k tomu, že jde o zákrok na obličeji, nehrozí žádné jizvy. Důležitá je ale péče. Při hojení jizviček po sešití si budete muset dávat zvýšený pozor na hygienu dutiny ústní. Celý zákrok je vcelku banální, do 45 minut bývá hotovo. Pokud se bojíte, že se po zákroku tuk vrátí na stejné místo, obavy jsou zbytečné. Tukové buňky jsou v tomto místě totiž zcela odstraněny. Lipektomie se obvykle provádí v kombinaci s dalšími zákroky na obličeji, nejčastěji s faceliftem. 

 

Na finální výsledek si musíte počkat

Výsledky ale nejsou hned. Pokud si myslíte, že odejdete z operačního sálu a za několik hodin uvidíte rozdíl, jste na omylu. Změny v obličeji začnou být patrné klidně až za několik měsíců. Obličej ihned po operaci může být oteklý, na místě se objevují také malé modřinky, nastat může také necitlivost v místě prováděného řezu. 

 

Kolik zákrok stojí? 

Cena provedeného zákroku je sice vyšší, za krásný obličej se ale rozhodně vyplatí. Cena se pohybuje kolem 40 tisíc kliniku od kliniky. 

 

Má zákrok nějaké nevýhody? 

Kritiku zákrok schytává zejména na sociálních sítích, které ho i proslavily. Někteří tvrdí, že operace může způsobit optické stárnutí obličeje a urychlení celkového procesu stárnutí. Tukové polštářky totiž často přispívají k mladistvějšímu vzhledu díky tomu, že náš obličej dělají plnější. Není to ale tak, že každý, kdo zákrok podstoupí, vypadá ihned starší. Důležité je vybrat toho správného operatéra, který odstraní jen tolik tuku, kolik je opravdu potřeba. 

 

Odstranění obličejového tuku je oblíbené i mezi celebritami  

Prototypem ženy, na níž je zákrok patrný na prví pohled, je světová supermodelka Bella Hadid. Na sociálních sítích najdete spoustu videí srovnání toho, jak vypadala modelka před zákrokem a jak po něm. Ostrá brada, výrazné lícní kosti a dokonale konturovaná tvář – standard současné krásy. 

Se zákrokem se ale netají ani další hollywoodské hvězdy. V roce 2021 ho podstoupila i Chrissy Teigen, manželka slavného zpěváka Johna Legenda. 

„Podstoupila jsem zákrok k odstranění bukálního tuku. A protože jsem přestala pít alkohol, opravdu vidím výsledky a líbí se mi to,“

svěřila se Teigen svým sledujícím na Instagramu. 

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

To, že jde o velký trend, na který mají vliv zejména i sociální sítě, potvrzují i světoví plastičtí chirurgové. 

„Sociální sítě jsou rozhodně velkým faktorem. A samozřejmě éra selfies. Lidé si mnohem více prohlíží své profily, takže si opravdu začínají všímat toho, jak vypadají jejich čelisti a lícní kosti,“

potvrdil pro Insider plastický chirurg Ira Savetsky. 

O této proceduře se dále spekuluje i u Khloé Kardashian nebo herečky Ley Michelle. 

 

Zdroje: plasticsurgery.com, novinky.cz, insider.com, eviemagazine.com

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze