Top hledané
Výsledky (0)
Kdo by se nechtěl teď na zimu zachumlat do kožešiny a posedět u krbu v příjemné maličké luxusní světničce? Stačí jen mírně sklonit hlavu a vejít.

Hobití chaloupky: Na skok z reality do pohádky

Mgr. Jana Höger
25. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Hobití doměček

Nemusíte být nutně fanoušci fantazy literatury nebo knih J. R. R. Tolkiena, ale pokud vás zajímá trvale udržitelné bydlení s vysokou mírou ekologického dopadu, čtěte pozorně, protože vám nabídnu pár luxusních realizovaných projektů á la hobitích domečků.

Sám autor a sám stavitel domečku je jako z pohádky!

Na počátku všeho stála nechuť platit vysoké úroky za hypotéku, nebo se mačkat v malém bytečku. To si řekl tvůrce Simon Dale z Walesu. A to není ani architekt či stavař. Jednoduše si vzal motorovou pilu, hoblík, krumpáč. Dostal zdarma u lesa mýtinu a pohádka o vlastním domě mohla začít.

Připočteno 1.500 hodin těžké práce a 4 měsíce únavy, ale výsledek je unikátní a luxusní. Vyšel rodinu na 3.000 liber. Dům organických tvarů z přírodních materiálů dává jejich majitelům možnost žít v pevném sepjetí s přírodou. Hlavní konstrukci tvoří kmeny stromů. Krov je vytvořen z balíků slámy s vrstvou plastových desek. Stěny jsou omítnuté provzdušněnou vápencovou omítkou.

Bydlet jako ve velkofilmu J. R. R. Tolkiena

Druhou možností, jak se stát „malým hobitem“, je vytvořit si domeček z modulů od společnosti Green Magic House, která vyvinula moderní rodinné domy jako z filmové Středozemě. Domy mají 120 metrů čtverečních a tři lidé je mohou postavit za tři dny. Bydlení je ekologické, nízkoenergetické. Celá konstrukce je přikrytá vrstvou rašeliny a postupně obrůstá trávou. Domy jsou lehké, vodotěsné a nabízejí přírodu z první ruky. Tomu se říká „přírodní luxus“.

Další zastávka – luxusní Hobitín v Orlických horách

Na putování za fanoušky J. R. R. Tolkiena, kteří jen nefantazírují u knih a filmů, musíme za panem Svatoslavem Hofmanem do Šedivína u Dobrušky. Zde totiž tento fanda vytvořil Czech Hobbition. Malé chaloupky na jeho pozemku vznikaly v průběhu dvou let. Návštěvníci mohou objevovat krásy 4 nor, hospůdku Zelený drak a obydlí Barell House.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Simon Dale