Top hledané
Výsledky (0)

1700 let stará mince v hodinkách Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Monete

Mgr. Jana Höger
18. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Hodinky Octo Finissimo Tourbillon Monete

Už jste viděli 1 700 let starou minci? Zadní otevíratelná část hodinek Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Monete je zkombinována s extrémně vzácnou římskou mincí ze 4. století, která zobrazuje císaře Konstantina Augustuse (307 - 337 nl).

Hodinky Octo Finissimo Tourbillon Monete
Hodinky Octo Finissimo Tourbillon Monete
Detail tourbillon

Závěsný otevírací systém je aktivován stiskem korunky a pak se vám odhalí tajemství celého jádra těchto luxusních hodinek: nejtenčí turbínový pohyb na světě je skeletovaný tak, aby bylo zřejmé a zcela viditelné jemné řemeslné zpracování a dokončovací práce. Luxusní ujištění, že hodinářství Bulgari je zcela geniální. Kromě mimořádných jemných mechanismů a originálního systému otevírání byl také náročný úkol nastavit minci na samotný osmihranný rám z 18k růžového zlata.

Společnost Bulgari je luxusním výsledkem propojení moderních šperkařských technik a klasických hodinářských řemesel, znakem velkoleposti a bohatství. Hodinky s názvem Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Monete transformují starobylost samotného Říma a provenience Bulgari. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Bájný odkaz

Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Monete jsou nové neuvěřitelné luxusní hodinky, které byly speciálně navrženy tak, aby oslavovaly římské dědictví a kořeny italské značky. Unikátní kultura, umění, architektura a historie Říma jsou vždy zdrojem inspirace pro brilantní návrháře společnosti Bulgari, kteří neustále hledají nové způsoby, jak si znovu připomenout toto ikonické dědictví. Je pro ně symbolický kontrast moderního designu se starožitnou mincí s motivy řeckých a římských vůdců.

Svědky kultury a historie?

Nejnovější hodinky společnosti Bulgari, které jsou známy díky skrytému zobrazení času, jsou součástí sbírky Monete. Série dědictví značky Monete se odkazuje na antické mince, konkrétně na klasickou řeckou tradici starobylé římské kultury, římský denarius nebo také denarii, řeckou aténskou drachmu a korintský stater, jenž jsou často používány k velkému uměleckému a dramatickému vyzdobení ve sbírce šperků Bulgari. V šedesátých letech 20. století začala společnost Bulgari začleňovat tyto vzácné starožitnosti do svých klenotnických výtvorů jako svědky kultury a historie. Objevila se snaha zdokonalovat pouhé luxusní doplňky do neocenitelných a nadčasových předmětů umění.

Hodinky Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Monete jsou nadčasové, protínají téměř dvě tisíciletí historie: starověk lidstva, dnešní dobu i nejbližší budoucnost.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Bulgari
Selfridges Wonder Room, 400 Oxford Street London W1A 2LR
+440 207 318 7790