Top hledané
Výsledky (0)
Kaňkou na domácím mistrovství je obchod s padělanými lístky.

Hokej po Česku. Podvody s lístky, Kalousek tleská soupeřům a Voráčkovo komentování obdivují i Slováci

Radim Červenka
17. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Čeští hokejisté na MS

Šampionát v ledním hokeji, který se letos koná v Praze a v Ostravě, potvrzuje, jak Češi tento sport milují. Obě haly jsou už dopředu v podstatě vyprodané a pokoutní obchodníci se pokusili vášně fanoušků pro oblíbený sport využít a pokoušeli se prodat falšované vstupenky. Dalším znakem zájmu o vrcholný turnaj je snaha známých osobností se k národnímu sportu vyjádřit. A to i v případech, kdy bychom upřímný zájem nečekali.

V historii samostatné České republiky se konalo hokejové mistrovství světa třikrát. Kromě aktuálního ročníku se konalo ještě v letech 2004 a 2015. Pokud bychom však přidali i pořadatelství z časů bývalého Československa, stali bychom se spolu se Švédském nejčastějším pořadatelem tohoto šampionátů (11 pořadatelství). Na minulé mistrovství vzpomínal i Miroslav Kalousek.

"Vzpomínka na MS v hokeji v Praze 2015. Když nám Finové dali gól, zatleskal jsem. Jsem z tenisu zvyklý zatleskat soupeři. Kupodivu jsem to přežil, ale můj tehdejší tiskový Ondřej Jakob usoudil, že už bych raději na hokej chodit neměl. Tak našim fandím doma u TV. A občas soupeři zatleskám,"

napsal ke svým zkušenostem bývalý ministr financí na síti X.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Podvodníci k falšování vstupenek nic nepotřebují, stačí lidská neopatrnost

 Na minulém mistrovství se objevil už jako řadový poslanec. Svým provokativním vystupováním byl znám i během své politické kariéry a mezi hokejovými fanoušky by na něj mohl doplatit, jak sám uvedl. Podstatně větší kontroverzi než Kalouskův vtípek však od prvních dní mistrovství způsobila kauza s paděláním vstupenek.

Na některé zápasy organizátoři nabídli vstupenky za speciální sníženou cenu. Projekt nazvali "family games", kdy se lístky na neatraktivní zápasy prodávají už od 190 korun. Jde např. o některé vybrané zápasy největšího outsidera šampionátu Velké Británie. Celkme jde o pět zápasů, v nichž se neutkají domácí hokejisté nebo naši sousedé se Slovenska.

Cena vstupenek na zápasy play off se už pohybuje v úplně jiné kategorii. Jejich cena začíná na částce 3 980 Kč za čtvrtfinále a vyšplhá se až na 12 980 za finále a zápas o bronz. Cena vstupenek na základní skupiny se pak pohybovala v rozmezí 1 180 Kč až 4 880 Kč. Ani ceny značně převyšující ceny vstupenek na domácí extraligu neomezily rekordní divácký zájem a první kaňku na divácky úspěšném mistrovství začali tvořit překupníci s falešnými vstupenkami.

Podle posledních zjištěné podvod Policii ČR nahlásilo už několik stovek fanoušků. Podvodníci při tom zpravidla nepoužívají žádné sofistikované metody. Papírovou vstupneku s unikátním kódem jen prodají několika lidem a ti, kteří ji chtějí uplatnit jako druzí a další v pořadí se už k ledové ploše v Praze stejně jako v Ostravě nepodaří dostat.

V několika případech pak podvodníci prodali falešné QR kódy, o nichž se při bližším průzkumu ukázalo, že jde o QR kódy internetových obchodů nebo dokonce v jednom případě šlo o kód odkazující na zubní ordinaci.

„Podle obchodních podmínek není možné vstupenku žádným způsobem přeprodávat. Žádný oficiální nástroj na to není. My jsme na to upozorňovali od začátku prodeje. Osvěta i ve spolupráci s Policií ČR byla poměrně veliká. Bohužel s tím už teď nic neuděláme, nemáme jak na to reagovat. Nemůžeme vpouštět lidi ho haly, která je vyprodaná,

řekl mluvčí pořadatelského týmu Miloš Židík pro Seznamzprávy.cz.

Komentátor Voráček zaujal i na Slovensku

Pozitivnější překvapení pro fanoušky ze pak zrodila na komentátorském stanovišti České televize. Jako spolukomentátor / odborník se zde posadil bývalý kapitán národní týmu a top střelec zámořské NHL, Jakub Voráček. Bývalý sportovec fanoušky překvapil svým precizním vhledem do hokejové taktiky, o který se s diváky rád dělí.

Zaujal rovněž specifickým smyslem pro humor, kdy si utahuje sám ze sebe a své schopnosti spustit správně mikrofon, anebo oživuje vysílání osobitými hláškami o pečení Švýcarů na pekáči. V jeho případě hokejovou rivalitu odhodili i konkurenti ze Slovenska a i tamější média nového komentátora chválí za jeho výkony mimo led

Zdroje: twitter.com, seznamzpravy.cz, betarena.cz, sprotnet.sme.cz, autorský článek

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze