Top hledané
Výsledky (0)
Hollywood je místo, které vám nedovolí se nudit!

Vzhůru do Hollywoodu! Tato místa nesmíte minout!

Eva Ledecká
16. února 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Hollywood

Procházet se po čtvrti, která je od 20. let minulého století synonymem pro filmový průmysl, je tak vzrušující! Všude tu na vás dýchá sláva, přepych, ale také divokost a nezřízenost hollywoodských hvězd! Pojďme mezi ně!

Celebrity a vše, co se jich týká, je velmi přitažlivé. Není divu, že místní agentury pořádají výpravy autobusem po místech, kde žijí – v Hollywoodu a v prominentní čtvrti Beverly Hills. A kdo chce, může si zaplatit VIP projížďku po bydlení slavných v luxusním mustangu!

Tohle je naše TOP pětka!

1. Walk of Fame: Projděte se po chodníku slávy

Chodník slávy čítá celkem 2500 slavných filmových hvězd a osobností z filmového a hudebního průmyslu. Hvězdy se jmény lemují po obou stranách ulice Hollywood Boulvard a Vine Street. Walk of Fame představuje největší lákadlo celého Hollywoodu a považuje se za jeden z nejúspěšnějších světových marketingových nápadů.

 

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

2. Rodeo Drive: Nakupujte jako celebrity

Tuhle nejslavnější módní nákupní ulici sice nenajdete přímo v Hollywoodu, nýbrž v Beverly Hills, ale navštívit byste ji měli, protože tohle je místo, kde slavní nakupují. Najdete tu butiky snad všech luxusních módních značek, které vás napadnou: Alexander Mc Queen, Bulgari, Christian Dior, Cartier, Chanel, Louis Vuitton, Roberto Cavalli, Vera Wang, Yves Saint Laurent a spoustu dalších. A zatímco Hollywood má svůj chodník slávy, Rodeo Drive má svůj chodník stylu – Walk of Style! 

Otevřít v galerii (3)
Stylový shopping na Rodeo Drive
Stylový shopping na Rodeo DriveZdroj: pixabay.com

3. Hollywood Muzeum: Navštivte budovu Max Factor 

Čtyři patra plná filmových kostýmů a rekvizit se nachází v budově Max Factor z roku 1914, která byla znovu otevřena v roce 1935 jako okouzlující kosmetický salon. Ano „Make-up maskérů filmových hvězd“ není jen reklamní hláška. Polský židovský obchodník Max Factor byl přední hollywoodskou autoritou v kosmetice a právě v této budově líčil nejslavnější hollywoodské hvězdy. V muzeu najdete osobní předměty slavných jako třeba Marilyn Monroe a také Rolls Royce z roku 1965, který kdysi vlastnil Cary Grand. V přízemí se vám zatají dech - stojí tu pravá cela Hannibala Lectera z Mlčení jehňátek!

Otevřít v galerii (3)
Marilyn
MarilynZdroj: Profimedia

4. Mulholland Drive: Poznejte nejslavnější filmovou ulici

Kdo by neznal kultovní mysteriózní thriller Davida Lynche? Tahle ulice nabízí víc, než jen fotku jejího názvu, který vám bude každý filmový fanoušek závidět! Jsou odsud úžasné výhledy na Los Angeles a údolí San Fernando. A pokud vás láká svět bohatých, pořádně si to tu projeďte a nechte se unášet pohledem na impozantní rezidence!

5. Hollywood Forever Cemetery: Za filmy i na hřbitov

Na tomto hřbitově našlo své místo odpočinku mnoho slavných hvězd. Lidé sem ale nechodí jen zavzpomínat. Od května do listopadu se tady každou sobotu od 19:00 hrají staré děsivé filmy. Míří sem hodně lidí, dělají si piknikové večeře, je povolena konzumace vína a piva. Vždy před promítáním hraje DJ, aby navodil zábavnou atmosféru.

Tip na hotel v hollywoodském stylu!

Hollywood je nejlepší navštívit s partou známých. Pokud je už obvoláváte a přemýšlíte o ubytování, máme pro vás jeden skvělý tip: Veeve - Black Opulence on Grand View Drive! Luxusní dům v zeleni s bazénem pro 8 lidí na 5 nocí v červenci vás vyjde na 248 000 Kč. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze