Top hledané
Výsledky (0)
Nestárnoucí krásce přejeme všechno nejlepší!

Hollywoodská královna Jennifer Aniston slaví 52. narozeniny: Nálepky Rachel už se asi nikdy nezbavím

Kateřina Ostrejšová
11. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jennifer Aniston

Herecká legenda Jennifer Aniston odstartovala filmovou kariéru v roce 1988 filmem Mac a já. Na velkém plátně debutovala v roce 1993 v hororovém snímku Skřet, velkých úspěchů se ale nedočkala. To vše se změnilo velmi brzy. O pouhý rok později totiž získala roli Rachel Greenové ve veleúspěšném seriálu Přátelé. Role rozmazlené servírky ji katapultovala na jednu z nejlépe placených televizních hereček. Na hollywoodském výsluní se Aniston drží téměř třicet let! V osobním životě vždy ale úspěchy neměla... 

Narozena do herecké rodiny  

Jennifer Aniston, celým jménem Jennifer Joanna Aniston, se narodila 11. února 1969 v Sherman Oaks v Kalifornii. Oba její rodiče byli herci. Otec John si zahrál například ve filmu “Dny našich životů” a matka Nancy Dow hrála v 60. letech v seriálech “Burani z Beverly Hills” nebo “Wild Wild West”. Její rodiče ji však v herecké kariéře nepodporovali a nepřáli si, aby se objevovala na televizních obrazovkách.  

“Nechci, aby ti to zlomilo srdce. Odmítnutí je brutální. Prosím, prosím, prosím, nedělej to. Staň se právničkou, “ 

říkal jí tehdy otec. Aniston mu však chtěla dokázat, že se mýlí.  

Otevřít v galerii (5)
Jennifer Aniston
Jennifer AnistonZdroj: Profimedia.cz

Poslíček na kole, zmrzlinářka a servírka 

Studovala střední školu múzických umění v New Yorku. Během školních let si přivydělávala hned několika brigádami. Tou nejhorší podle ní byla práce poslíčka na kole, když jí bylo 19. Během ní dokonce narazila do otevřených dveří auta v ulicích New Yorku. Během studia také pracovala jako zmrzlinářka nebo servírka. Potom se ale rozhodla jít jinou cestou, když začala obcházet konkurzy v NY a Los Angeles. 

V roce 1989 se začala objevovat v televizi, její začátky ale nebyly zcela úspěšné. Na velkém plátně debutovala v hororu “Skřet” (1993), kde si zahrála dospívající dívku. Ani v tomto případě se nejednalo o velký úspěch. V roce 1994 to ale přišlo! 

Rozmazlená Rachel Green  

Otevřít v galerii (5)
Aniston s kolegy z Přátel
Aniston s kolegy z PřátelZdroj: Profimedia.cz

Obrovským zlomem bylo obsazení do role vtipné a rozmazlené servírky Rachel Green v seriálu Přátelé. Seriál, zaměřený na šest přátel v New Yorku, měl premiéru v roce 1994 a záhy se zařadil mezi nejsledovanější televizní pořady. Vztah Rachel s Rossem Gellerem se stal jedním z nejpopulárnějších dějových linií seriálu. Málokdo ale ví, že původně měla hrát roli Rachel herečka Courtney Cox, která ztvárnila Monicu. Nakonec si ale role vyměnily.  

„Chtěli, aby Courteney Cox hrála Rachel. Aniž bychom to obě věděly, já chtěla hrát Rachel a ona chtěla hrát Moniku. Vyšlo to nakonec perfektně,“ 

uvedla Aniston. Za ztvárnění této role získala Aniston cenu Emmy (2002) a cenu Zlatý glóbus (2003). Spolu s hereckými kolegy se stala jednou z nejlépe placených televizních hereček. V roce 2004 vydělala za každou epizodu 1 milion dolarů (22 milionu korun). 

Otevřít v galerii (5)
Jennifer Aniston a Courtney Cox
Jennifer Aniston a Courtney Cox Zdroj: Profimedia.cz
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Celovečerní filmy jako na běžícím páse  

Seriálem Přátelé to pro Aniston rozhodně neskončilo, ba naopak! Filmové nabídky se hrnuly ze všech stran. Zahrála si v řadě komedií, mimo jiné “Objekt mé touhy” (1999), “Maléry pana Šikuly” (1999) nebo “Božský Bruce” (2003) 

V roce 2011 ztvárnila postavu ve filmu “Zkus mě rozesmát” po boku Adama Sandlera. Další velmi povedenou komedií byl film z roku 2013 “Millerovi na tripu”, kde se vydávala za fiktivní matku a manželku, aby mohla propašovat marihuanu z Mexika do Spojených států. 

„Jednou se prostě vyčerpáš. Myslím tím to, že nálepku Rachel Greenové už asi nikdy nevymažu,“ 

svěřila se herečka v rozhovoru.  

Osobní život v hledáčku médií  

Otevřít v galerii (5)
Jennifer Aniston a Brad Pitt
Jennifer Aniston a Brad PittZdroj: Profimedia.cz

Osobní život jedné z nejkrásnějších hereček Hollywoodu byl samo sebou velmi ostře sledovaný. Na vrcholu slávy se v roce 2000 provdala za herce Brada Pitta, po dvou letech randění. V roce 2004 však začal Pitt natáčet film s Angelinou Jolie a zvěsti o jejich románku začaly kolovat. O rok později se Aniston a Pitt rozvedli.  

V roce 2011 se začala vídat s dalším hercem, Justinem Therouxem. S ním se zasnoubila po poměrně krátké známosti, o rok později. V roce 2015 se za Therouxe provdala, ani tady však životní lásku nenašla. V roce 2017 se pár rozvedl. Podle obou herců rozvod proběhl velmi klidně a přátelsky.  

Od té doby se zatím po jejím boku nikdo stálý neobjevil.  

Věk je jenom číslo  

V případě Jennifer Aniston to platí mnohonásobně! Vypadá famózně a s hereckou kariérou rozhodně nekončí. Mezi její poslední snímky patří filmy “Já, knedlíček” (2018) a “Vražda na jachtě” (2019). A my věříme, že se ještě stále máme na co těšit! 

Otevřít v galerii (5)
Jennifer Aniston
Jennifer AnistonZdroj: Profimedia.cz
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze