Top hledané
Výsledky (0)
Svůdný Hongkong vás přivítá legendární kuchyní, úžasnou zelení a ikonickým městským panorama. Jaké jsou higlighty luxusního exotického města, kde se koná světový veletrh umění Art Basel?

Hongkong – město, které vás svede

Eva Ledecká
05. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Mrakodrapy, luxusní bydlení, a krása okolních ostrovů – tím vším se dá Hongkong popsat. Město, které vám nabídne luxusní hody pro všechny vaše smysly, je však označení, které použijeme my.

Jako první musíme zmínit to, čím Hongkong opravdu vyniká. Není to honosná architektura ani butiky plné luxusního zboží. Hongkong vás svede svými tajemnými vůněmi a neodolatelnými chutěmi svého kulinářského repertoáru.

Kulinářská velmoc

Ať je to francouzská, kantonská, sečuánská nebo japonská kuchyně, hongkongští šéfkuchaři zkrátka ví, jak ji dovést do naprosté dokonalosti. Tvrdí se, že tomuto městu věnoval Bůh vaření nebývalou pozornost.

Šíře znalostí a dovedností místních kuchařů je tak široká, že bez ohledu na vaše gastronomické touhy, Hongkong zkrátka najde způsob, jak je uspokojit. Ať je to čerstvě dušený dim sum, wonton nudle v misce, teplý ananas, krevety nebo lahodně upravené tofu.

Byt s výhledem na Pražský hrad 512m
Byt s výhledem na Pražský hrad 512m, Praha 1

Tisíce kulturních zážitků

Hongkong a umělecká scéna - to není jen celosvětově proslulý a vysoce prestižní veletrh umění Art Basel, který se zde každým rokem koná. V Hongongu se v galeriích a muzeích po celý rok pořádají festivaly a společenské akce zasvěcené umění.

Nacházíte se v dynamickém místě plném kultury, na kterém se prolínají čínské kořeny, koloniální spojitost a kreativita místních talentů. Zde se v tu ránu stanete fanouškem asijského filmového festivalu, začnete se učit taiči nebo s němým úžasem přihlížíte závodům dračích lodí.

Nakupování bez hranic

V neposlední řadě si vás toto exotické místo otočí kolem prstu, jen co spatříte množství nabízeného zboží. Každého nadchne rozmanitost výrobků, která v hongkongských obchodech nebere konce. Teprve tady poznáte, co to doopravdy znamená přesycený trh. Samozřejmostí města jsou luxusní obchody a elegantní butiky v postranních uličkách. A protože město nevybírá žádnou daň z prodeje, nakupovat můžete za velmi pěkné ceny.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze