Top hledané
Výsledky (0)
Šestiletý Honzík potřebuje naši pomoc

Honzíček trpí těžkou mozkovou obrnou. Pomůže mu kašlací asistent, toho mu ale pojišťovna neproplatí

Barbora Večeřová
08. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Honzíkovi by pomohl kašlací asistent

Každý asi víme, že zdraví je to nejdůležitější. A také, že si každý zasloužíme prožít co nejlepší život. Životní příběh šestiletého Honzíka není od samotného počátku vůbec snadný. Již od narození je v intenzivní péči lékařů a sester a nyní potřebuje kašlacího asistenta, na kterého mu pojišťovna nepřispěje - proto se rodiče obrací na pomoc veřejnosti. 

Nemá to lehké od narození 

Honzík to nemá lehké už od samotného narození. Narodil se v roce 2016 s těžkou mozkovou obrnou postihující motorická centra v mozku. Z toho důvodu je Honzík už od malička připoután k vozíku a odkázán tak na pomoc sester, které o něj v domově sociálních služeb v Háji u Duchcova nedaleko Teplic pečují již od jeho tří let. Od malička je tak mimo domov, jeho maminka s tatínkem za ním do zařízení intenzivní péče pouze dojíždí. A nepřejí si nic jiného, než aby měl jejich Honzík alespoň o kapku lepší život. A právě k tomu mu může dopomoct kašlací asistent. Přístroj, na který byla právě nadačním fondem Naše plíce založený realitní kanceláří Y&T Luxury Property vypsána sbírka. Na tento přístroj nepřispívá pojišťovna, proto se Honzíkovi rodiče rozhodli obrátit na pomoc veřejnosti. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Co je vlastně kašlací asistent a jak konkrétně pomůže? 

Mozková obrna ochabuje Honzíkovy svaly a je pro něj složité i samotné dýchání, natož vykašlávání. 

„Kromě jiných problémů má Honzík problémy i s dýchacím ústrojím, to nás momentálně tíží nejvíc, protože když se nenadechnete, tak nemůžete udělat vůbec nic. Kdybychom mohli Honzíkovi s dýcháním pomoci, tak by to pomohlo nejen nám, sestrám, ale hlavně jemu,“

říká jedna ze sester, které se o něj v domově sociálních služeb každý den starají. 

Kašlací asistent je neinvazivní lékařská pomůcka, která pomáhá pacientům vykašlávat. Proces vykašlávání stimuluje rychlými změnami tlaku. Jde o přístroj, který pacienti používají na denní bázi také proto, že zbavováním hlenu se plíce čistí od bakterií a virů. Jde tak o nepostradatelnou součást života, která pomůže nejen Honzíkovi, ale také sestřičkám při péči o něj. 

Otevřít v galerii (2)
Honzík
Honzík Zdroj: Charlotte Vacková

Zdaleka není sám 

Honzík ale není jediný, kdo problémy s vykašláváním trpí. Přístroj by tak například mohl pomoct Honzíkovu spolubydlícímu Martínkovi a případně i dalším dětem, které trpí podobnými potížemi a kašlací asistent by pro ně tak mohl znamenat výrazné zlepšení kvality života. 

 

Pomoct může každý 

Každé dítě si zaslouží prožít co nejlepší život. A malému Honzíkovi momentálně nejvíce pomůže právě tato pomůcka. Přispějte Honzíčkovi na kašlacího asistenta, který mu pomůže bez problémů vykašlávat.

 „Každá koruna, kterou dárci přispějí, nám strašně moc pomůže, a Jeníčkovi to strašně moc ulehčí život,“

vzkázala Honzíkova maminka všem dárcům. 

Otevřít v galerii (2)
Honzíkova maminka děkuje všem dárcům
Honzíkova maminka děkuje všem dárcůmZdroj: Charlotte Vacková

Zdroje: autorský článek 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze