Top hledané
Výsledky (0)
Zajímá vás, jak na tom budete s penězi následující měsíc?

Horoskop financí na květen: Jaké znamení se bude muset držet zkrátka a kdo to naopak roztočí

Tereza Brožová
02. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Žena s bankovkami

Zajímá vás, jak na tom budete s penězi následující měsíc? Komu se bude dařit a kdo bude muset začít šetřit? Přinášíme vám finanční horoskop na celý květen pro všechna znamení zvěrokruhu.

Beran (21. března — 20. dubna)

Berani se budou celý měsíc květen radovat z finanční stability a jistot, které jim jejich dostatečný výdělek přináší. To ale není vše, mají šanci také na mimořádné příjmy a finanční růst. Je možné, že se jim vyplatí nějaká z jejich předchozích investic. Nastává ideální čas pro to, aby se Berani zaměřili na způsoby pasivního výdělku, které jim mohou přinést další finanční zázemí. Ale pozor, celý květen hrozí Beranům nečekané výdaje navíc při příliš velkém utrácení. Neměli by proto ztratit obezřetnost a i v květnu by měli se svými finančními prostředky zacházet obezřetně a s opatrností. Stejně tak není vhodné období na to, aby si brali hypotéky nebo půjčky, protože by jim mohli přinést riziko a příliš velké účty, ve kterých Berani neumí chodit.

Býk (21. dubna — 21. května)

Býci si v květnu finančně přilepší. Naučí se s penězi lépe zacházet, což jim přinese zisk. Může se však stát, že je zároveň doženou nějaké starší dluhy, což je pořádně vystresuje. Letošní květen je pro Býky vhodným obdobím, aby investovali do koupě nebo prodeje nemovitostí, což se jejich bankovnímu účtu značně vyplatí. Jediné, na co by si Býci měli dávat celý měsíc pozor, jsou zbrklé a riskantní nákupy, stejně tak na první pohled lákavé šance na rychlé zbohatnutí, mohli by jich hořce litovat, navíc by při nich mohli značně ztenčit své pracně naspořené úspory.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Blíženci (22. května — 21. června)

Blíženci budou celý měsíc květen z hlediska příjmů poměrně kreativní. Mají naději, že objeví nový další způsob, jak získat peníze. Dařit se jim bude ve všech investicích, které si předem pečlivě promyslí a naplánují. Pokud v květnu zainvestují do své budoucnosti a vloží peníze do realit, mají šanci významně zbohatnout. Na větší obnosy peněz se jim vyplatí zapřemýšlet také o nějakém výhodném spořicím účtu, který by jejich nečekaně získané příjmy ještě zhodnotil. Jediné čemu by se Blíženci měli v květnu vyhnout je vkládání peněz do firemních akcií a podílů, kde jim hrozí velké riziko, že pro ně nebudou moc výhodné.

Rak (22. června — 22. července)

Raci by si v květnu měli dát pozor na velké utrácení, které jim může způsobit vítr v peněžence. Celý měsíc jim hrozí, že se na svém účtu dostanou do minusových čísel, a dokonce, že si budou muset vzít půjčku. Aby se tomu vyhnuli, budou si muset dávat velký pozor a začít notně šetřit. Vyhýbat by se měli lichvářům i nevýhodným smlouvám. Když budou zvláště opatrní, je šance, že se jejich situace stabilizuje, a dokonce se jim vyplatí předchozí investice, které jim zajistí nové druhy příjmů, což jim pomůže ven z finančních problémů.

Lev (23. července – 22. srpna)

Lvi by se měli připravit na nesplacené pohledávky, které je doběhnou. Pokud si budou muset vzít půjčku, měli by pečlivě volit věřitele a pořádně si pročíst všechny smlouvy, které podepisují. Pokud budou někomu muset ručit svým majetkem nebo penězi, měli by si pořádně zjistit, zda s nimi hraje férovou hru. Také Lvi by se měli v květnu obloukem vyhnout všem planým příslibům jistého zbohatnutí a rychlých příjmů peněz. Je možné, že budou mít hlouběji do kapsy a budou muset hledat další možnosti přivýdělku, protože jim hrozí i jiné nečekané výdaje a nesplacené účty, které zatíží jejich bankovní konto.

Panna (23. srpna — 22. září)

Panny mají šanci konečně dokončit dlouho protahovaný nákup majetku. Je možné, že se jeho cena ještě nečekaně navýší, s tím ovšem budou muset Panny počítat dopředu. Panny si následující měsíc povedou po finanční stránce dobře, všechna rozhodnutí ohledně výdajů budou dělat chytře a s rozmyslem. Připravit se Panny mohou i na nečekané a příjemné výnosy z předchozích investic. Jejich minulé schopnosti, snaha a úsilí se totiž začnou konečně vyplácet.

Váhy (23. září — 23. října)

Váhy se mohou těšit na slibné investice a pozitivní novinky ohledně jejich dosavadních účtů. Je možné, že se dočkají výhodné koupě nebo prodeje, případně uzavřou jinak výhodnou smlouvu, získají povýšení nebo se jim podaří najít zaměstnání snů s vysokými příjmy. Tak nebo tak je čeká slibný měsíc. Výdajů se nemusejí obávat, jelikož v některých případech tím svoje úspory ještě znásobí. Čeká je finanční stabilita, hojnost i možné zbohatnutí.

Štír (24. října — 22. listopadu)

Štírům se v květnu povede celkem slibně. Je možné, že se jim konečně vrátí určité obnosy peněz, které předtím někomu půjčili, plus se z hlediska příjmů dostanou do plusu. Stejně jako slušné výnosy ovšem v tomto měsíci porostou i výdaje Štírů. Některé částky získané z obchodu nebo pronájmu realit nemusí být tolik vysoké, jak by si oni sami představovali. Pomůže jim, když se budou snažit držet své finance trochu na uzdě a nebudou se pouštět do žádných risků.

Střelec (23. listopadu — 21. prosince)

Střelcům v květnu hrozí dvojnásobek výdajů, takže si rozhodně nebudou moct příliš vyskakovat. Je také možné, že je požádá o půjčku nějaký známý nebo kamarád, ovšem bude požadovat ústní nebo neformální dohodu o návratu peněz, před čímž hvězdy varují. Vrácení celé sumy by se totiž nakonec Střelci nemuseli dočkat. Pozor také na hazard nebo sázení, které by se Střelcům rozhodně nemuselo vyplatit, jejich finance a úspory i tak budou celý měsíc jako na houpačce. Vyhnout by se měly také nevýhodným půjčkám a rizikovým investicím.

Kozoroh (22. prosince — 20. ledna)

Úsilí a pracovitost Kozorohů se v květnu výrazně zúročí a vyplatí. Naskytne se jim příležitost vydělat nemalé peníze, navíc budou dostatečné i jejich úspory. Pokud jedinci narození ve znamení Kozoroha uvažovali o nákupu nebo prodeji nemovitostí, nastává k tomu ideální příležitost. Je možné, že se jim naskytne i další možnost výhodných pasivních příjmů, pro které nebudou muset dělat nic moc navíc a díky nimž začnou být spokojeni se svými úsporami.

Vodnář (21. ledna — 20. února)

Vodnáři jsou dobrými byznysmeny a ve svém podnikání umí dobře chodit. Na to, že se jim daří, jsou celkem zvyklí a nejinak tomu bude i v květnu. Obezřetní by ale měli být při rozhovorech o svých ziscích s okolím. Někdo by se toho mohl pokusit využít a přemluvit je k pro ně nevýhodné půjčce nebo investici. Pokud ale Vodnáři zvýší opatrnost a budou se držet střídmosti i z hlediska peněz, určitě se jim to vyplatí a budou se nadále pohybovat v kladných číslech.

Ryby (21. února — 20. března)

Než začnou Ryby příliš rozhazovat nebo se rozhodnou někomu ručit svým majetkem, měly by se pokusit vyhledat finančního poradce, který s nimi projde jejich příjmy a výdaje. Pomůže jim to zjistit, kde mohou ušetřit i jak výhodně získat nějaké peníze navíc. V květnu se jinak bude z hlediska financí zrozencům Ryb celkem dařit, proto by toho měli využít a udělat si v nich pořádek, vyhnout se přehnanému utrácení a nerozvážným investicím.

Zdroje: timesofindia.indiatimes.com, hindustantimes.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze