Top hledané
Výsledky (0)
Hovory s TGM míří do kina.

Nový film Hovory s TGM: Zajímavé téma, po hodině však může nudit

Jana Fikotová
22. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Hovory s TGM

Martin Huba a Jan Budař v hlavních rolích filmu Hovory s TGM vévodí 80 minutové konverzaci mezi prezidentem Masarykem a spisovatelem Čapkem. Film je věnován k výročím samostatnosti Československa a vznikl na motivy stejnojmenné knihy, kterou Čapek na základě rozhovorů s Masarykem sepsal.

Jan Budař, Martin Huba
Hovory s TGM
Jan Budař, Martin Huba

Konverzace dvou inteligentních mužů se dobře poslouchá, ovšem je velmi náročné udržet diákovu pozornost.

Přeskakující text složený z politické vzpomínky, názorů na demokracii, zkušenosti s láskou a milenkami. Samotné postavy Tomáše Garriguea Masaryka a Karla Čapka jsou tu představeny jako důstojné, vzdělané, chytré, ale zároveň i citlivé osoby s lidskými vlastnosmi. 

Skvělé herecké výkony

Dobře připravení herci, jako je Jan Budař coby Čapek a Martin Huba v roli Masaryka, dodávají filmu na kvalitě. Huba i pouhým hlasem dokáže čarovat, a díky jeho hereckému umu zvedá film o několik stupňů výše. Bohužel debutující režisér Jakub Červenka a zkušený scenárista Pavel Kosatík měli spíše než film do kina, natočit krátké příběhy do televize.

Děj v kostce

V Topoľčiankách prezident píše poznámky, přichází za ním Karel Čapek, aby se rozloučil, protože musí za přítelkyní Olgou Scheinpflugovou, která měla drobnou nehodu. Krátce před odjezdem stráví ještě Čapek s Masarykem krátkou chvilku a mluví spolu v altánu, než se jdou projít do okolních kopců. To je celý obsah filmu, který vychází ze skutečné knihy Hovory s TGM. Bohužel tato nárčoná látka i přes vynikající kameru Jana Malíře, snímek nefunguje jako celovečerní film.

Problém je, že filmu chybí jakýkoli dramatický konflikt a vše je jen o mluvení a převážná většina diváků tak bude mít v kině s Hovory s TGM problém.

Hodnocení Luxury Prague Life: 50 %

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m, Praha 1

Hovory s TGM (drama, ČR 2018, 80 min.) 
Režie: Jakub Červenka 
Scénář: Pavel Kosatík 
Kamera: Jan Malíř
Hrají: Martin Huba, Jan Budař 
 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze