Top hledané
Výsledky (0)
Ke spokojenému luxusnímu bydlení potřebujeme dostatečný prostor, klidné okolí a snadnou dostupnost k důležitým institucím. Toto všechno splňuje malá působivá čtvrť na Praze 5, která má název Hřebenky.

Hřebenky - nenápadná čtvrť s Petřínem na dosah ruky

Eva Ledecká
16. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Hřebenky

Ulice Na Hřebenkách i ostatní přilehlé ulice náležící do této malé čtvrti, leží v kopci, kam dopadá spoustu slunečních paprsků. Jedná se o skvělé místo ležící blízko Zahrady Kinských a Petřína. Není to odtud daleko na Strahov ani do populárního parku Ladronka.  

Luxusní vily na Hřebenkách
Hřebenky
Dům, kde žil J. Arbes i K. Poláček

Klid na svahu v příjemné lokalitě

Jedná se o pohodovou, klidnou a velmi nenápadnou luxusní lokalitu. V nových moderních domech najdete překrásné prostorné a světlé byty, z nichž je většina opatřena velkou terasou. Z horních pater se obyvatelům naskýtají luxusní výhledy a poklidnou atmosféru neruší tramvaje, metro ani žádné hlavní ulice. Jezdí sem pouze autobus, který kromě automobilů představuje jediný způsob dopravy, jež vás spojí s nedalekými ostatními pražskými lokalitami.

Tam, kde se dříve dařilo vínu i psaní

I tato malá čtvrť má však svou historii. Kromě luxusních novostaveb zde tak můžete míjet také historické budovy. Nenajdete jich zde však mnoho, neboť v minulosti byla tato část dnešní Prahy zarostlá spíše vinicemi a chmelnicemi, které patřily bohatým měšťanům, šlechtě a církvi. najdete tu však například jeden slavný dům v ulici Švédská, ve kterém svého času žil spisovatel Karel Poláček a spisovatel a novinář Jakub Arbes, po němž je pojmenované nedaleké náměstí na Smíchově.

Luxusní rodinný dům na Praze 6 - 1223m
Luxusní rodinný dům na Praze 6 - 1223m, Praha 6

Usedlost Hřebenka – odkaz na časy minulé

Jednou z dominantních a známých historických budov je někdejší usedlost Hřebenka ze 17. století, která byla postavena na stejnojmenné vinici. Ve století 18. byla přestavěna na sídlo hraběte Maxmiliána z Klebelsbergu a nyní má již svou další modernější podobu, která pochází z 20. let 20. století. V roce 1922 usedlost odkoupil architekt František Kavalír, který jí vtiskl modernější ráz a zaměstnal takové umělce, jako byl například Václav Špála či Jaroslav Horejc. Najdete ji dnes na adrese Švédská 39.  

Hledáte-li místo k příjemnému bydlení v klidu a luxusu, pražská čtvrť Hřebenky můžete právě takovým místem být.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: