Top hledané
Výsledky (0)
Svíčku mu přijíždějí zapalovat i Němci

Vánoční návštěvy fanoušků u hrobu Karla Gotta: Věnujeme mu tichou vzpomínku

Karolína Lišková
23. prosince 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Téměř tři měsíce po smrti Karla Gotta zveřejnila jeho choť Ivana Gottová místo posledního odpočinku největší české legendy. Byla to Ivana a Karlova dcera Lucie, kdo mu jako první na místě jeho odpočinku zapálil svíčku. Od sobotního rána už k místu přicházejí lidé z celé republiky i Německa a tiše vzpomínají.

Místo mělo co nejvíce odpovídat Gottově představě o místě posledního odpočinku. Je na rohu několika cest, tudíž je zde spousty místa pro příchozí fanoušky. 

Zlatý Slavík je pohřbený na západním okraji Smíchova, vzdušnou čarou asi kilometr od domu, kde 40 let bydlel a tvořil. Místo si před smrtí vybral Karel sám. Chtěl, aby k němu měla rodina blízko.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Podle mluvčí Anety Stolzové Ivana Gottová na celkové koncepci hrobu a jeho okolí spolupracovala s akademickým architektem Jiřím Deylem a inženýrem Pavlem Štruncem.

Otevřít v galerii (2)
Ivana zveřejnila mapku k hrobu zpěváka.
Ivana zveřejnila mapku k hrobu zpěváka. Zdroj: archiv rodiny Gottových

Rodina trpí

Kromě mapky zveřejnila vdova i poděkování příznivcům.

„Ještě jednou děkuji vám všem, kteří jste naší rodině vyjadřovali a stále vyjadřujete slova podpory a útěchy. Děkuji za všechny vaše e-maily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce,“

vzkázala Gottová, která jinak odmítá veškerý kontakt s novináři. Díky tomu, že byl hrob Mistra dokončen, nesvítí u domu na Bertramce ani jedna svíčka. To si oddychli hlavně sousedi, protože od zpěvákovy smrti bylo ve slepé ulici u domu Karla Gotta narváno a přes svíčky nemohli lidé vyjíždět z garáží.

Otevřít v galerii (2)
Přímo u náhrobní desky stojí andělíček.
Přímo u náhrobní desky stojí andělíček. Zdroj: archiv LP-life.cz

Němečtí fanoušci

Do Prahy se sjíždí nejen fanoušci ze všech koutů naší republiky, ale také sousední Němci. Ti nám Gotta vždycky záviděli a jeho písně milovali stejně jako my.

„My jsme přijeli z Drážďan. Karla jsme milovali, máme takovou skupinu, scházíme se v hospodě a zpíváme si jeho písně. Ale umíme je jen v němčině,“

řekl jeden ze zahraničních fanoušků. Kromě něho se v pondělí dopoledne vystřídalo u hrobu několik lidí z Chrudimi, Teplic, Uherského Hradiště, ale i z Prahy.

Pražská správa hřbitovů na svých webových stránkách zdůrazňuje, že během vánočních svátků zůstává otevírací doba hřbitovů nezměněna. Zapálit svíčku Gottovi na hrob můžete přijít denně od osmi do sedmnácti hodin.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze