Top hledané
Výsledky (0)
Zpěvák Billy Joel prodává svůj dům v Palm Beach.

Hudební legenda Billy Joel prodává svůj dům na Floridě se soukromou hospůdkou. Chce miliardu

Denisa Zajíčková
14. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
I na okolí si dal zpěvák Billy Joel záležet

Ikona všech milovníků hudby Billy Joel se rozhodl prodat svůj dům v Manalapanu na Floridě za 54,9 milionu dolarů, což je v přepočtu 1,2 miliardy dolarů. Překvapivě však slevil 10 milionů dolarů oproti původní ceně, kterou za nemovitost požadoval. Čeká vás pozemek o rozloze 1,61 akrů, hostinský dům, pivnice, domácí kino, vinný sklep, garáž pro více než 12 aut a bazén. Součástí je i travnatá plocha a brána, která vede přímo k oceánu.

Ani bazén u domu nechybí pro případ, že by se vám nechtělo na pláž
Dům zvenku působí jako krásná pevnost
Kuchyni nic nechybí
Luxus na každém kroku

V květnu 2023 prodal Billy Joel část svého nemovitostního portfolia na Long Islandu, teď prodává i luxusní dům na Floridě. Vítěz Grammy původně doufal, že za něj dostane o pár milionů víc, nakonec se však smířil s cenou 54,9 milionů dolarů. Kdybyste toužili svůj život přesunout na jihovýchodní pobřeží, připravte si více jak miliardu korun. 

Nemáte však jistotu, že si to umělec Billy ještě nerozmyslí. Ke stejnému kroku se totiž chystal už v dubnu 2018, kdy požadoval cenu 31,9 milionů dolarů. O čtyři měsíce později si to rozmyslel a z prodeje odstoupil. Znovu se pokusil nemovitost prodat v listopadu 2022, a to dokonce za 64,9 milionů dolarů. V srpnu 2023 znovu změnil názor a zase dům prodat nechtěl. Momentálně to prý myslí opravdu vážně. Ale kdo ví. 

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Soukromá hospůdka i kuchyň pro šéfkuchaře

Sídlo se nachází na ostrově Manalapanu a může se pochlubit výhledem na vodu z východního i západního konce. Devět ložnic a 11 koupelen je rozmístěno po celé ploše, která má více jak 1200 metrů čtverečních a zahrnuje dům pro hosty a pokoje pro zaměstnance.

Porte cochère uvádí hosty po cihlami dlážděné cestě do dvora a k přednímu vchodu do hlavního domu. Uvnitř je zdobený kazetový strop zakončený rozsáhlým foyer s dvojitou výškou a dvěma schodišti se zábradlím z tepaného železa, které vedou do horních pater. Široká chodba lemovaná několika oblouky a sloupy odděluje foyer od rodinného pokoje s velkým krbem.

Mezi nejvýznamnější stavby celého objektu patří garáž z roku 2010 pro 12 aut, kuchyně pro šéfkuchaře s dvojitými ostrůvky, skříň na porcelán a stříbro s komorou a hlavní ložnice s nadrozměrnou koupelnou a masivní přilehlou terasou s výhledem na bazén a perfektně udržovaný trávník včetně zálivu za ním.

Součástí hlavní budovy je také promítací místnost, vinárna, soukromá hospůdka nebo skromnější lodžie pro odpočinek. Nemovitost má přímý přístup k oceánu.

Otevřít v galerii (1)
Míst pro odpočinek je tu dostatek
Míst pro odpočinek je tu dostatekZdroj: Profimedia

Proč žít na Floridě?

Snad odjakživa láká Florida lidi z celého světa svým teplým podnebím, krásnými plážemi a pestrou kulturou. V Americe se jí právem přezdívá "stát Slunce". Se stálým přílivem slunečních paprsků a mírnými zimami je Florida ideálním místem pro ty, kteří hledají celoroční slunečné počasí. Příjemná atmosféra umožňuje obyvatelům trávit čas venku a užívat si aktivit, jako je golf, plavání a opalování na pláži, po většinu roku.

Florida je také domovem nádherné přírody včetně národního parku Everglades, subtropických lesů a nekonečných pobřežních pláží. Milovníci přírody mají v tomto státě nepřeberné možnosti prozkoumávání a objevování divokého života. Ani milovníci plážových radovánek přitom nepřijdou zkrátka. Pláže Floridy jsou světově proslulé svým bílým měkkým pískem a tyrkysovými vodami. Od oblíbených letovisek, jako je Miami Beach, po odlehlé ostrovy v Panhandle, každý si zde najde své oblíbené plážové místo. Možnost relaxace a rekreace na pláži je pro mnoho lidí zásadním faktorem při rozhodování, kde stráví zbytek života. Florida je často útočištěm pro ty, kteří touží svůj život prožít jako celoroční dovolenou, ačkoliv ani o pracovní místa tu není nouze. Sídlí tu například Carnival Corporation, britsko-americký provozovatel výletních lodí s kombinovanou flotilou více než devadesáti plavidel napříč devíti značkami výletních lodí, nebo Publix Super Markets, jeden z největších maloobchodních řetězců v USA. 

Orlandu vládne Walt Disney

Jisté je, že pokud podepíšete smlouvu s BIlly Joelem, nudit se mna Floridě rozhodně nebudete. Najdete tu například Walt Disney World Resort, který zahrnuje čtyři tematické parky (Magic Kingdom, Epcot, Disney's Hollywood Studios a Disney's Animal Kingdom), vodní parky, golfová hřiště, hotely a mnoho dalšího. Je to nejnavštěvovanější rekreační resort na světě a na atrakce se tu čekají dlouhé fronty, což snadno vyřešíte "fast passem", který vám dává právo předběhnout pár nešťastníků. Podobné je to v Universal Orlando Resort, kde najdete dva tematické parky (Universal Studios Florida a Islands of Adventure), luxusní hotely, noční život a obchody. Druhý je známý svými atrakcemi inspirovanými populárními filmy a televizními seriály.

V již dříve zmíněném Everglades National Park najdete divokou faunu i flóru, a to včetně aligátorů, krokodýlů, ptáků a orchidejí. Návštěvníci si mohou vychutnat přírodní výlety po mokřadech, kanoistiku a pozorování zvěře. Malebný ostrov Key West je známý svými ikonickými výhledy na západ Slunce, Kennedy Space Center je ráj pro všechny milovníky vesmíru. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen raketoplány, ale zkusit si i simulátory vesmírných misí.

Jedny z nejluxusnějších nemovitostí najdete v Naples, nejstarší evropské město v USA je pak St. Augustine

Je však jasné, že pokud se rozhodnete dům od Billyho koupit, ať to sepíše dobrý právník - co kdyby si tahle legenda svůj záměr zase rozmyslela...

Zdroj: redakce, architecturaldigest.com, pagesix.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze