Top hledané
Výsledky (0)
Hugh Jackman je živoucím důkazem toho, že muži zrají jako víno.

Hugh Jackman dnes slaví 52 let. Zraje jako víno a v poslední reklamě šel do naha!

Martina Šmalclová
12. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Hugh Jackman v obleku

Spočinout v náruči tohohle australského krasavce by chtěla nejspíš nejedna žena. Divíte se? Když Pán Bůh naděloval charisma, na ty za ním už se nejspíš nedostalo. Navíc se zdá, že vůbec nestárne! Slavný herec, producent, zpěvák a tanečník dnes slaví 52 let, jeho věk byste mu ale nehádali ani z rychlíku. Nepochybujeme, že lví podíl na tom má i jeho nezlomný optimismus. Jinak než s úsměvem od ucha k uchu, ho totiž uvidíte málokdy, to už musí mít opravdu špatný den.

Dětství s klokany za zády

Hugh se narodil 12. 10. 1968 anglickým rodičům žijícím v Austrálii. Když mu bylo osm let, rodiče se rozvedli a zatímco matka se vrátila do rodné Velké Británie, on se svými čtyři sourozenci zůstal s otcem v Austrálii. Dětství tak strávil jako každý správný Australan s klokany za zády a dováděním v oceánu. To mu ostatně vydrželo dodnes a pláž je jeho druhým domovem. Toto hobby se mu ale stálo zároveň i osudným. Už několikrát mu byl z nosu odstraněn bazocelulární karcinom, nejčastější typ rakoviny kůže. Své fanoušky proto následně nabádal, aby při pobytu na slunci používali opalovací krémy.

Zahrál si i ve hře Václava Havla

Zájem o herectví se u něj projevil během studia střední školy Knox Grammar School a v roce 1985 zazářil ve školním zpracování muzikálu My Fair Lady. V devatenácti odjel pracovat do Anglie, kde se ale příliš dlouho neohřál. Vrátil se zpátky do Austrálie a nastoupil na Technologickou univerzitu v Sydney. Odtud si odnesl titul bakaláře v oboru komunikace se specializací na žurnalistiku. V posledním ročníku na univerzitě se zapojil do kurzu herectví. Zahrál si tam hlavní roli ve hře Vyrozumění Václava Havla. Následně se začal naplno věnovat divadlu a v roce 1994 absolvoval na Západoaustralské akademii múzických umění v Perthu.

Osudová známost

V den jeho závěrečného vystoupení na akademii mu byla nabídnuta hlavní role v seriálu Correlli. Zde se seznámil se svou stávající manželkou Deborrou-Lee Furness. Harmonický pár spolu tvoří od svatby v roce 1996. Pár ale musel překonávat zatěžkávací zkoušky. Deborra prodělala dva potraty, načež se rozhodli pro adopci. Syna Oscara si osvojili v roce 2000, dceru Avu o pět let později.

Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman s manželkou Deborrou
Hugh Jackman s manželkou DeborrouZdroj: Instagram.com/thehughjackman
Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman s rouškou
Hugh Jackman s rouškouZdroj: Instagram.com/thehughjackman

Průlom v kariéře představuje Wolverine

Hugh Jackman zazářil během své kariéry v desítkách filmů, většina veřejnosti ho má ale spojeného s rolí Wolverina ve filmu X-Men. V ní se poprvé objevil v roce 2000 a představovala průlom v jeho kariéře. Následně se objevil v takových trhácích jako Kate a Leopold, Van Helsing, Dokonalý trik, Bídníci, Orel Eddie, Největší showman nebo Deadpool 2.

Otevřít v galerii (9)
Mladý Hugh Jackman
Mladý Hugh JackmanZdroj: Instagram.com/thehughjackman
Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman a Zac Efron
Hugh Jackman a Zac EfronZdroj: Instagram.com/thehughjackman
Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman na Brit Awards
Hugh Jackman na Brit AwardsZdroj: Profimedia
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 52m
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 52m, Praha 8
       

Doma má Zlatý glóbus, Cenu Tony i Grammy

Za svůj talent posbíral nespočet ocenění. Nechybí mezi nimi ani Zlatý glóbus za roli ve filmu Bídníci, Cena Tony za roli v muzikálu The Boy from Oz nebo Cena Grammy za nejlepší kompilační soundtrack pro vizuální média pro film Největší showman.

Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman v modré košili
Hugh Jackman v modré košiliZdroj: Instagram.com/thehughjackman
Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman se usmívá
Hugh Jackman se usmíváZdroj: Instagram.com/thehughjackman
Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman se usmívá
Hugh Jackman se usmíváZdroj: Instagram.com/thehughjackman

Zraje jako víno

Začátkem října letošního roku, a tedy jen pár dní před svými 52. narozeninami, se australský krasavec objevil v reklamě na boty značky R. M. WIlliams. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby v ní neúčinkoval nahý. Inu, vypadá to, že se ještě máme na co těšit!

Otevřít v galerii (9)
Hugh Jackman v reklamě na boty
Hugh Jackman v reklamě na botyZdroj: Profimedia
                                                            

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze