Top hledané
Výsledky (0)
Půl století v nohách a neustále září ve světle reflektorů.

Victoria Beckham, známá jako Posh Spice, má dnes 50. narozeniny. Letos je čeká i oslava stříbrné svatby

Zuzana Hudáčková
17. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Victoria Beckham

Ikona módy a elegance. Bývalá členka popové skupiny Spice Girls dnes slaví 50. narozeniny. Přezdívku Posh Spice získala díky svému krátkému vyžehlenému mikádu. Tento sestřih zvaný posh bob byl v tu dobu velmi populární, chtěla ho nosit každá druhá slečna. Victoria se nyní věnuje především módnímu průmyslu a návrhářství. Inspiruje ženy po celém světě. Rodina pro ní znamená vše. Letos s manželem oslaví stříbrnou svatbu.

Victoria Caroline Beckham je anglická rodačka z města Harlow. Je známá především jako zpěvačka, návrhářka, modelka a textařka.

Beckham je spojována především s hudbou a módou. Její sláva začala především díky působení v jedné z nejúspěšnějších dívčích hudebních kapel všech dob. Nejspíš jí znáte právě ze Spice Girls. Po rozpadu kapely se Victoria vydala směrem sólové kariéry a také se začala věnovat módnímu návrhářství. Založila si vlastní značku Victoria Beckham, která dnes nabízí širokou škálu produktů od luxusních kolekcí oděvů až po doplňky. 

Celosvětově známé jméno

Díky módnímu průmyslu se stala ikonou elegance a slavnou designérkou. Její návrhy a produkty ovlivňují dnešní svět módy. Módní kariéru začala v roce 2008 v Londýně, kde má svůj návrhářský ateliér.

Fashion week s berlemi a nečekaný protest za práva zvířat

Victoria se na své módní přehlídce během pařížského týdne módy objevila s berlemi. V polovině února totiž doma upadla při cvičení. Skončila s menší zlomeninou v chodidle a s ortézou na levé noze. 

„Poranila si nohu při malé nehodě v posilovně,“ informoval na Instagramu její manžel David Beckham.

Otevřít v galerii (2)
S berlemi po úrazu
S berlemi po úrazuZdroj: Profimedia

Módní přehlídku čekalo další překvapení, na které nebyla Victoria připravená. Na mole se náhle objevily aktivistky z organizace PETA a narušily průběh přehlídky. Protestovaly proti zabíjení zvířat a užívání jejich kůže v módním průmyslu. Vyzvaly Victorii, aby ve svých produktech využívala alternativní materiály namísto pravé kůže. Není to poprvé, co se něco takového stalo. Victoriiny módní přehlídky jsou často přerušovány aktivisty. Ženy chodily mezi modelkami v bílých tílkách s nápisy jako například „Zvíře není materiál na šaty.“

Dlouhé roky ztrát

Návrhářka prozradila francouzskému magazínu Vogue, že na značce dlouhé roky prodělávala. Nečekalo ji vždy úspěšné období, jak se na první pohled mohlo zdát. Sama Victoria potvrdila, že v roce 2023 to bylo poprvé, co na konci roku neskončily v červených číslech

„Toto je jen začátek. Letos jsme vydělali! Mám spoustu ambicí a tvrdě pracuji, abych dosáhla svých cílů. Nikdy nečekám, až mi něco spadne samo do klína,“ 

řekla v listopadu pro francouzské vydání časopisu Vogue

Dále zmínila, že vše vyžaduje čas, právě u takové nezávislé značky. Na trh nedávno uvedla novou řadu parfémů. „Teď, když jsem položila základy, může začít opravdová práce.“ 

Spojení se značkou Mango

Ještě tento měsíc značka Mango představí zatím nejprestižnější spolupráci. Půjde o kolekci doplňků a krejčovských oděvů navržené společně právě s Victorií Beckham. Ke zveřejnění na trhu by mělo dojít 23. dubna. Nová kolekce by měla být v letních ostrovních barvách. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Stříbrná svatba Backhamových

Společně se svým manželem, fotbalistou Davidem Beckhamem, se stali jedním z nejznámějších párů showbyznysu. Manželé jsou od roku 1999. Letos oslaví 25. výročí ode dne, kdy si řekli své ano. Mají spolu 4 děti: tři syny (nejstaršího Brooklyna, Romea a Cruze) a nejmladší dceru Harper. Manžel David Beckham je bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace. Má za sebou pestrou minulost. Pár je ukázkou lásky a vzájemné podpory.

Otevřít v galerii (2)
Manželé Beckhamovi
Manželé BeckhamoviZdroj: Profimedia

Spice Girls

Britská dívčí kapela založená v roce 1994. Pětičlennou skupinu tvořily: Victoria Beckham, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm a Geri Halliwell. Hudebním žánrem, kterému se věnovaly, byl pop. Šlo o jednu z neúspěšnějších dívčích skupin 90. let 20. století. Podle BBC šlo o nejlépe prodávanou dívčí skupinu všech dob. Mezi jejich nejznámější hity patří: Wanna be, Say You ll Be There, Mama, Too Much, Spice Up Your Life, 2 Become 1

První odešla Geri Halliwell, která se vydala na směrem sólo kariéry už v roce 1998. Kapela se úplně rozpadla v roce 2001. Skupinu totiž opustily další 2 členky kvůli těhotensvtí (jednou z nich byla právě Victoria). Poslední vydanou písní na rozloučenou byl hit Goodbye.

V roce 2007 oznámily návrat a na oslavu vypsaly turné s názvem The Return of The Spice Girls. Koncert v Londýně byl rekordně vyprodán za neskutečných 38s. Společně pak skupina vystoupila v roce 2012 na závěrečném ceremoniálu letních olympijských her v Londýně.

 

Zdroje: autorský článek, Profimedia, BBC, www.vogue.fr

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze