Top hledané
Výsledky (0)
Každá žena chce být krásná, být nádherným klenotem pro své okolí. Samotnou její krásu může zdůraznit luxusní ručně zpracovaný šperk, do něhož designér a tvůrce vloží své srdce.

Hýčkejte se luxusem - klenoty Jitky Kudláčkové

Mgr. Jana Höger
13. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
VIP salonek, Klenoty Jitky Kudláčkové

Všechno má svůj počátek

Tradice zlatníků za první republiky byla věhlasná. Důležitým momentem a ovlivněním v životě Jitky Kudláčkové bylo původní řemeslo otce Jaroslava Kudláčka, jakožto uměleckého kováře. Je zde totiž určitá podobnost v práci s kovem, i když v zlatnickém řemesle jde o drahé kovy. V 1. pol. 80 let 20. století se Jitka ocitá na prahu řemeslných dovedností s drahými kovy, své zkušenosti sbírá, jakožto učeň, ve výrobním družstvu Soluna.

Vliv Jižní Ameriky

Druhý důležitý okamžik přichází v roce 1991, kdy se setkává se svým budoucím manželem Dušanem Mlynarčíkem, díky němuž se jí otvírá možnost pracovat jako zlatnice v hlavním městě Venezuely – Caracasu. Práce s drahými kameny, mistrovství jihoamerických zlatníků a světový design dávají zlatnici a designérce příležitost k rychlému růstu. Do rukou se jí dostávají výjimečné luxusní šperky a má možnost je spoluvytvářet. V roce 1996 se vrací a zakládá svůj první malý obchod pod značkou Šperky Jitky Kudláčkové. Rok 2010 přináší výrazné změny. Do firemního týmu přicházejí Vardan Nazaryan a David G.Hrubec, designéři a mistři zlatníci s bohatými zkušenostmi z různých části světa. 

Ruční výroba jako duševní záležitost – dílna Jitky Kudláčkové

Práce zlatníka spočívá v proměně zlatého polotovary ve formě plechu nebo drátu. Nejdříve se válcuje a protahuje, následně řeže, ohýbá a spojuje letováním. Mistrovství v tomto oboru se dosahuje léty praxe, s drahým kovem se sžívá a dokáže ho tvarovat a vkládat do něj i duši. Na začátku při samotné výrobě se volí, zda půjde o klasickou cestu, což je vyrobit šperk přímo ze zlata, a nebo se použije metoda ztraceného vosku s následným odlíváním.

Líbilo by se vám sledovat proces výroby šperků? Nabízí se vám možnost sledovat ho z luxusního salonku v BB Centru v budově Filadelfie, kde se nachází zlatnická dílna a prodejna Jitky Kudláčkové.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Co můžete „vynést do světa“?

V dílně JK vznikají kolekce a šperky k běžnému, dennímu nošení, stejně tak jedinečné luxusní kusy k výjimečným příležitostem. Jedná se o nejrůznější šperky, doplňky, ale i design hodinek renomovaných značek jako jsou Miluna, Retofy diamonds, Maurice Lacroix a jiné.

"Co je jako klenot nesmrtelné, nepyšní se věkem, ale jiskřícím se okamžikem." Rabíndranáth Thákur

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Šperky Jitky Kudláčkové
Želetavská 1/1525, Praha 4
+420 241 091 761