Top hledané
Výsledky (0)
K Vánocům patří betlémy. Panna Maria, svatý Josef a právě narozený Ježíšek však v podání českého designového studia Muck nemá podobu takovou, jakou byste očekávali!

I takhle může vypadat betlém. Vítejte v době minimalistické!

Eva Ledecká
17. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
I takhle může vypadat betlém

Luxusní minimalistický betlém studia Muck vznikl v létě v roce 2016. Když se na dřevěný design o rozměrech 14 x 14,5 x 4,3 cm podíváte, v první chvíli v něm betlém pravděpodobně neuvidíte. Když však zjistíte, o co jde, budete tímto kreativním řešením nadšeni. Obzvlášť pokud máte rádi minimalismus!

Vše nepotřebné z betléma ven!

„Při navrhování betlému jsme si udělali obsáhlou rešerši. Zaměřili jsme se na výběr materiálů a základní "funkci", kterou by měl betlém plnit. Protože máme minimalismus v oblibě, tak jsme vše "nepotřebné" z podoby betlému odstranili a výsledkem je symbol, ve kterém je po bližším prozkoumání betlém prostě jasně vidět,“ říká k výrobku Kristýna Kouřilová ze studia Muck.

Dodává, že každého hned pobaví, když zjistí, co návrh symbolizuje. A o to jde! 

Luxusní betlém je v současné době bestsellerem studia

Je vyroben z několika druhů masivního dřeva: salaš z javoru, Josef z dubu, Marie z jasanu, jesličky z ořechu. A Ježíšek? Ten má podobu luxusního mosazného válce.

K dostání je buď na e-shopu studia Muck, v galerii Czechdesign a také na Lemarketu v Galerii Mánes, který se koná od 20. do 22. prosince.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Šupinu pod talířem i když večeříte kuřecí řízek

Česká tradice praví, že ten, kdo najde pod talířem při štědrovečerní večeři kapří šupinu, nebude mít v následujícím roce nouzi o finance. Designéři studia Muck chtějí uspokojit i ty, kteří večeří místo kapra třeba řízek. Na jejich luxusních prostírkách s kaprem (v kombinaci modrá či bílá látka a zlatý potisk kapra) bude mít šupiny pod talířem každý!

„K sejmutí obtisku nás inspirovala Japonská technika gyotaku. Z kapra natřeného inkoustovou barvou jsme snímali otisky na jemný papír. Nejlepší otisk jsme pak naskenovali a od té doby jej aplikujeme metodou sítotisku. Takže je kapr slavný. Zužitkovali jsme ho úplně: šupiny s barvou jsme odstranili a kapra jsme snědli,“ dodává vtipně Kristýna.

Studio Muck nabízí i zajímavé vánoční ozdoby a luxusní zlaté prasátko na stůl.

Na otázku, kdo nebo co je vaší inspirací nám Kristýna odpověděla za celé studio:

„Inspiraci hledáme v běžných věcech denní potřeby, v galeriích, knížkách a u dobrého cappuccina. Máme rádi práce Note design studia, nábytek Jeana Prouvého, baví nás studio MYKILOS a Tomas Alonso.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze