Top hledané
Výsledky (0)
Poznejte standardy krásy různých kultur.

Ideál ženské krásy napříč světem: Okouzlující Španělku Penélope Cruz by si v Číně spojovali s chudobou

Šárka Peková
12. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Penélope Cruz

Krása patří mezi nejúčinnější ženské zbraně. Co si ale máme ve skutečnosti pod pojmem "ideál krásy" představit?  Ať už si to uvědomujeme, či nikoliv, ovlivňují nás i trendy země, ve které žijeme. Co platí pro nás, nemusí nutně platit pro zbytek světa. Pojďme se tedy podívat na to, jak si ideál krásy představují různé kultury.

Francie

Pro Francouze není nic přitažlivějšího než „au naturel look“. Zatímco mnoho kultur volí těžké líčení, ženy ve Francii preferují elegantní a přirozený vzhled, který spočívá v minimálním až žádném líčení. Místo make-upu upřednostňují kvalitní krémy, aby udržovaly pokožku ve skvělém stavu. Chtějí být samy sebou a upřednostňují přirozenou krásu. Některé Francouzky se dokonce vůbec neholí!

Otevřít v galerii (9)
Vanessa Paradis
Vanessa ParadisZdroj: Profimedia

Španělsko

Pokud procházíte ulicemi Madridu nebo Barcelony, je zřejmé, že krása je ústřední součástí španělské kultury. Stejně jako v jiných evropských zemích jsou zde standardy krásy vysoké. Ženy považované za atraktivní mají štíhlou postavu, jemnou pleť a jsou dokonale oblečené. Ve Španělsku je také důležitá péče o vlasy – atraktivní ženy mají dlouhé a hedvábné vlasy. Španělky také pečují o svoji pokožku. Nosí make-up každý den, i když je velmi jemný a přirozený. A plastická chirurgie? Ty ve Španělsku tolik nefrčí! Ženy, které se rozhodnou jít pod kudlu, pravděpodobně podstoupí zvětšení prsou či liposukci.

Otevřít v galerii (9)
Penélope Cruz
Penélope CruzZdroj: Profimedia

USA

Nejžádanější Američanky? Štíhlé, blonďaté a modrooké ženy. Samozřejmostí je také dozlatova opálená pokožka, protože Američani jsou doslova zaplaveni obrázky osobností s bronzovou pletí a reklamami na samoopalovací výrobky. Nešetří se ani na make-upu nebo plastikách, které jsou v Americe velmi populární. Augmentace prsou je mezi americkými ženami nejoblíbenější plastickou operací a hned po ní následuje liposukce.

Podle statistik si v roce 2019 nechalo zvětšit poprsí přes 269 000 Američanek. Výjimkou nejsou ani slavné krásky Halle Berry, Christina Aguilera, Kate Hudson nebo třeba Gwen Stefani. Liposukci podstoupilo více než 242 000 amerických žen. Američanky také milují botox, který si v roce 2019 nechalo aplikovat přes 1,3 milionů žen. No, žádné překvapení se zde nekoná!

Otevřít v galerii (9)
Halle Berry
Halle BerryZdroj: Profimedia

Brazílie

Brazilské ženy jsou inspirované tropickým počasím. Milují bronzovou pokožku a přirozenější vzhled, protože větší vrstva make-upu by se v horkém a vlhkém počasí okamžitě na tváři roztékala. Tato jihoamerická země je posedlá krásou a být atraktivní je tak důležitou součástí života, že plastická chirurgie je ve veřejných nemocnicích levná až bezplatná!

Intenzivní touha po dokonalosti učinila z Brazílie po USA druhou nejoblíbenější zemi plastické chirurgie. Nejčastějším plastickým zákrokem je v Brazílii liposukce, po které bezprostředně následuje zvětšení prsou. Brazilské ženy musí jednoduše vypadat v bikinách dokonale, a to za každou cenu.

Otevřít v galerii (9)
Adriana Lima
Adriana LimaZdroj: Profibeauty

Írán

Íránské ženy se snaží zaujmout dokonalou tváří a není to žádné překvapení. Protože Íránky nemohou z náboženských důvodů použít jiné části těla k přilákání mužů, mají tendenci upravovat si obličej k dokonalosti. Populární rhinoplastika (operace nosu) je v této zemi navíc velmi nákladnou záležitostí. V průměru stojí 1 500 dolarů. Pokud jí tedy žena prošla, znamená to, že pochází z bohaté rodiny. Některé ženy dokonce nosí falešné obvazy jen proto, aby plastiku nosu předstíraly. 

Barma

Ženy v částech Barmy a Thajska, přezdívané také jako dlouhokrké nebo žirafí ženy, nosí kolem krku těžké mosazné prsteny. Tato zvláštní praktika, jejíž výsledkem je celoživotní utrpení a deformace těla, činí ženu pro možného partnera atraktivnější. Ozdoba je totiž považována za symbol krásy a bohatství.

Otevřít v galerii (9)
Ideál krásy v Barmě a Thajsku
Ideál krásy v Barmě a ThajskuZdroj: Pixabay/Judithscharnowski

Indie

Indie má přísné standardy krásy, kterých se dívky drží od mladého věku. Základem jsou dlouhé, lesklé černé vlasy, o které se Indky pečlivě starají. Úspěch u indických mužů sklízí také oči ve tvaru mandle, přirozené rty, tmavé obočí, husté řasy a rovný špičatý nos. Indické ženy se navíc rády zahalují do barevných šátků a zkrášlují se symboly, které jsou malované henou. 

Otevřít v galerii (9)
Indická žena
Indická ženaZdroj: Pixabay/Murtaza_ali

Jižní Korea

Myšlenku dokonalé ženy v Jižní Koreji definuje bezchybná bílá kůže, drobný obličej, špičatý nos a velké oči. Tvar obličeje je ovšem nejdůležitější. Měl by připomínat srdce, to znamená s úzkou bradou dole a nahoře by měl být širší. K dosažení tohoto ideálu utratí spousta korejských žen stovky dolarů za plastické operace.

Čína

Pro čínské ženy je bledá pokožka považována za skutečný standard krásy. Už v minulosti totiž barva pleti souvisela se sociální třídou, do které člověk patřil. Pokud byla kůže tmavá, znamenalo to, že dotyčný člověk pracoval na polích a byl chudý. Čínské dívky ani dnes nechtějí vypadat chudě, takže jsou jednoduše připraveny udělat cokoliv, aby jejich pokožka zůstala bílá jako sníh. Tato závislost na bílém obličeji neznamená jen vyhýbání se slunečním paprskům, ale i používání různých druhů pleťových krémů, které obvykle obsahují bělící látky.

Otevřít v galerii (9)
Číňanka s deštníkem
Číňanka s deštníkemZdroj: Pixabay/Sasint

Saúdská Arábie

Oči jsou zrcadlem lidské duše  – Saúdskoarabské ženy přikládají tomuto starému přísloví velký význam. Protože kvůli svému náboženství nemohou ukazovat většinu své tváře, obvykle věnují zvláštní pozornost kráse svých očí. Aby byly atraktivnější, používají různé druhy make-upu, za které jsou ochotny utrácet obrovské částky.

Etiopie

Co se snažíme skrývat u nás, jinde vyžadují. V Etiopii i několika dalších afrických zemích si muži a ženy „zdobí“ svá těla jizvami, protože jsou považovány za smyslné a zajímavé. U žen jsou jizvy vnímány jako znak krásy a mohou vypovídat o jejich sociálním postavení, politických nebo sociálních rolích. U mužů jsou znakem mužnosti. 

Otevřít v galerii (9)
Ideál krásy v Etiopii
Ideál krásy v EtiopiiZdroj: Pixabay/Afrikit

Keňa

Nad ideálem krásy v africké Keni zůstává rozum stát! Muži zde považují za symbol krásy talíř ve rtech, který se ženy samy vyrobí. Začínají už během mladých let, kdy si odstraní dva dolní přední zuby, natrhnou ret a postupně ho zvětšují dřevěnými a jílovými disky. Čím větší je disk, tím větší je krása, protože to znamená zralost, což je atraktivní atribut pro muže kmene. Ženy z kmene Masajů si také rády zdobí uši pestrobarevnými korálky a šperky, které upoutávají pozornost.

Otevřít v galerii (9)
Masajská žena
Masajská ženaZdroj: Unsplash/Roya Ann Miller

Chlapi z vás budou šílet

Na závěr je zapotřebí zmínit jednu důležitou věc. To, co dělá ženu obzvláště krásnou a atraktivní, je její schopnost být jedinečná a sama sebou. Žádný muž nemůže odolat ženě, která se cítí spokojená a sebevědomá ve své vlastní kůži. Takže zkrátka přijměte, kdo jste, a to jak uvnitř, tak i zvenčí. Chlapi z vás budou šílet!

Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2
Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2, Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze