Top hledané
Výsledky (0)
Všechno nejlepší! Oslavencem dne je Bruce Willis.

Ikona akčních filmů Bruce Willis slaví. Dnes je mu 69. let a vypadá stále skvěle

Zuzana Hudáčková
19. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Bruce Willis

Legendární a božský Bruce Willis, kterého nejspíš znáte z  filmu Pulp Fiction nebo ze Smrtonosné pasti, dnes slaví 69. narozeniny. Americký filmový herec, producent a zpěvák patří mezi nejznámější tváře Hollywoodu i přesto, že musel svou kariéru ukončit kvůli zdravotním komplikacím. Stal se ikonou, která oslnila a uchvátila publikum po desetiletí. 

Ilustrační fotografie

Víc než jen akční hrdina

Celým jménem Walter Bruce Willis je známý svým hereckým výkonem a chameleonskou schopností přizpůsobit se různým filmovým žánrům. Od výbušných a akčních scén až po dojemné a dramatické role. Stal se nezaměnitelným hollywoodských idolem. Velmi často hrál akční hrdiny, kteří většinou prohodily pár ironických poznámek. Jeho největším úspěchem byla role detektiva Johna McClanea, kterou se proslavil ve filmu Smrtonosná past. 

Nejznámější trháky

Do hvězdné sestavy patří film Armageddon, kde hrál roli naftového vrtaře Harryho Stampera, který se vydal do vesmíru, aby zachránil Zemi. Do jeho top tří nejznámějších rolí patří také postava vychytralého boxera Butchera Coolidge z filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí od Quentina Tarantina.

Mezi další patří například: Smrtonosná past, Můj soused zabiják, Pátý element, Čtyři pokoje, Vyvolený, Sin City - Město hříchů. Toto je jen velmi úzký výběr jeho obsazení. Účinkoval v mnoha dalších uměleckých dílech, ať už jde o filmy, seriály nebo show.

Otevřít v galerii (1)
Smrtonosná past
Smrtonosná pastZdroj: profimedia

Zdravotní komplikace a ukončení kariéry

Přesně před dvěma lety, v březnu 2022 ukončil svou hereckou kariéru ze zdravotních důvodů. Loni v únoru jeho rodina oznámila, že trpí frontotemporální demencí. V jeho případě se jedná o vzácný druh tohoto onemocnění. Vyskytuje se u lidí ve věku mezi 45. - 60. rokem. Projevuje se nejprve postižením řeči a později i chováním. Na tuto nemoc bohužel neexistuje lék.

Co jste možná nevěděli

Narodil se v Západním Německu. Už jako malý se zajímal o hudbu a hrál na harmoniku. Jeho snem bylo stát se profesionálním harmonikářem.

Vyzkoušel mnoho povolání, pracoval například jako tovární dělník, automechanik nebo obsluha pumpy. Nejzajímavější povolání, které kdy vyzkoušel byl soukromý detektiv.

Svou profesi detektiva si připomněl ve filmu Poslední skaut. Jeho role byl Joe Hallenbeck. V roce 1985 získal opět roli detektiva v seriálu Měsíční svit, za který byl v roce 1989 oceněn cenou Emmy.

Nevěnuje se jen herectví, je také vášnivý a talentovaný zpěvák. V roce 1987 vydal album s názvem The Return of Bruno. Jednalo se o mix rockové a R&B hudby.

Je nadšený motorkář a má sbírku motorek. Motorky se staly jednou z jeho vášní od té chvíle, kdy se poprvé objevil na scéně.

Jeho první manželka byla herečka Demi Moore, se kterou má 3 dcery. Jeho současná žena je Emma Heming, se kterou má 2 dcery. Rodina pro něj byla vždycky prioritou.

Počátek hvězdné kariéry

Jeho kariérní cesta začala jako náhodný krok v showbyznysu. Ve 24 letech se přestěhoval do New Yorku a ukončil školu. Postupně začal hrát v reklamních spotech a účastnil se několika konkurzů. Tenkrát získal svou první roli ve filmu Smrtonosná past. Okamžitě si získal srdce fanoušků a nastartoval hereckou kariéru. Dnes ho známe jako akčního a nezastavitelného hrdinu s bouchačkou v ruce.

Narozeniny Bruce Willise nejsou jen příležitostí k oslavě jeho kariéry a života. Jde také o připomenutí toho, jak se jeho herecké výkony dotkly diváků po celém světě. Máme s jeho jménem spojenou odvahu a odhodlání. Pro někoho je vzorem a nespoutaným bojovníkem. Jiní ho mohou vidět jako idol a lamače dívčích srdcí.

Přejeme jen to nejlepší!

zdroj: ČSFD.cz, BBC, kinobox.cz, autorský článek 

Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m
Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m, Praha 5

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze