Top hledané
Výsledky (0)
Český komiks nikdy neměl ve světě jméno. Mohlo by se to však změnit díky jedinečnému talentu Michala Suchánka, který je mimo jiné spoluautorem online komiksu Supermakléřky.cz.

Ilustrátor Michal Suchánek: český komiks na vzestupu

Eva Ledecká
12. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Supermakléřky - Byt za miliardu

V roce 2015 mu vyšla první komiksová kniha Děsivé rdosti, která je považovaná za to nejlepší, co na poli komiksu v České republice v poslední době vzniklo. S jeho luxusní tvorbou se však můžete setkat také prostřednictvím realitního komiksu Super-maklerky.cz, který se vtipnou formou zabývá problematikou českého realitního trhu.

Michal Suchánek se narodil v roce 1984 v Hořicích. Vystudoval Střední uměleckou školu Václava Hollara, kde se věnoval především tvorbě 3D grafiky a animaci. Jeho kreativní práce se v roce 2011 stočila ke komiksovému žánru a světlo světa tak po 3 letech spatřila jedinečná komiksová kniha Děsivé radosti.

Spolupráce s Ondřejem Neffem

Jako předlohu pro své opravdu povedené komiksové dílo si Michal Suchánek vybral svého oblíbeného autora Ondřeje Neffa, který je vyhlášený svými luxusními sci-fi knihami. V komiksu Děsivé radosti zpracoval 3 jeho povídky, které v roce 2015 vydalo nakladatelství Crew. Prací mladého ilustrátora bylo ohromeno.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Ocenění nového talenta

Michal Suchánek byl díky svému luxusnímu komiksovému dílu vyhlášen nejlepším českým kreslířem roku 2015 a jeho kniha byla oceněna jako nejlepší český komiks 2015.

Jak tvrdí sám autor, v České republice, která nemá velké procento čtenářů komiksů, je velmi těžké se v této branži uživit. Jiné podmínky však panují za našimi hranicemi, proto možná za nějaký čas uslyšíme ze zahraničních zdrojů o skvělém českém ilustrátorovi, který dobíjí komiksový svět.

V současné době pracuje Michal Suchánek na svém dalším komiksu: sci-fi v něm vystřídá fantasy, které bude doplněno jen minimem slov. Možná se ho dočkáme už příští rok!

Super-makléřky.cz

Jak již bylo zmíněno, Michal Suchánek je mimo jiné spoluautorem online komiksových příběhů o Super-makléřkách a světě realit. Zábavný komiks plný luxusu, bídy, legrace i vážnosti si můžete prohlédnout ZDE.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Supermakléřky - Byt za miliardu
Zobrazit článek
Supermakléřky - Byt pro celbritu
Zobrazit článek