Top hledané
Výsledky (0)
Chtěli být slavní a úspěšní. Jejich povaha se postupem času změnila k nepoznání.

Influenceři pro peníze udělají téměř cokoliv: Nebojí se jít do obchodu polonazí nebo se natáčet na toaletě

Michaela Hanelová
01. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Shopaholicadel oslavovala své zásnuby.

Pro influencery je hlavní zdroj příjmu především Instagram a jiné sociální sítě. Tito lidé pro svou slávu udělají téměř cokoliv. Některé jejich kousky však hraničí se slušným chováním a bizarností. Co vše jsou schopni lidé udělat pro slávu a peníze?

Influenceři fungují téměř po celém světě. Každý z nich svou spolupráci a propagaci obsahu na sociálních sítích vzal zcela do svých rukou a je jen na nich, jaký obsah budou tvořit a zda se tím mezi lidmi stanou oblíbení či nenávidění. Nejvíce oblíbenou je sociální síť Instagram, která těmto lidem dokáže zajistit velkou návštěvnost jejich profilu a také milionové počty sledujících, které potřebují pro navázání různých spoluprací se světovými značkami.

Pro slávu udělají vše

Být influencerem není v dnešní době vůbec nic složitého. Úspěch může přinést nové možnosti spolupráce s různými značkami a firmami, což znamená zvýšení současného příjmu. Kromě finančního ohodnocení je velkým bonusem zisk popularity a slávy. Mnoho z těchto lidí touží po slávě, ale ne každý si uvědomuje, že sláva může naši povahu změnit a ovlivnit především to, jak se chováme ke svému okolí. Existuje mnoho celebrit a influencerů, kteří si i přes svůj úspěch a bohatství zachovali svou autentičnost a sledující je milují. To ale bohužel neplatí pro všechny. Většina z nich se díky své slávě a penězům změnila k nepoznání.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Před nedávnou dobou na svém Instagramu zveřejnila velmi bizarní snímky i americká tvůrkyně obsahu Faith Lianne, která se rozhodla, že potěší své fanoušky velmi odvážnými snímky. Na sobě má vyzývavé oblečení, se kterým se rozhodla vydat do dětského obchodu s cukrovinkami, kde si z automatu zakoupila cukrovou vatu. Její zveřejněný příspěvek si vysloužil více než 300 tisíc lajků i řadu rozporuplných reakcí. Faith má na sociální síti Instagram přes 7 milionů sledujících a je vidět, že pro slávu a peníze udělá téměř vše.

Taras „Tary“ Povoroznyk

Další z řady influencerů, kteří se nebojí téměř ničeho, je youtuber Taras „Tary“ Povoroznyk. Ten se jednoho dne rozhodl, že chce dělat něco originálního a výjimečného. Postupem času se dokázal sám od sebe vypracovat k tomu, že se z něho stal úspěšný milionář. Na jeho sociálních sítích postupně rostla čísla sledujících, objevily se různé nabídky placených spoluprací a každý mohl na vlastní oči sledovat, jak si youtuber pozornost užívá. Někteří začali podotýkat, že pro svou slávu udělá cokoliv, i když se jedná o zcela nebezpečné věci. 

„Když jsem tě začala sledovat, myslela jsem si, že jsi super člověk. Postupem času mi začalo docházet, že ti vůbec nejde o lidi, kteří se na tvoje videa dívají, ale jde ti jen o to, abys měl co nejvíc peněz a byl slavný, jak nejvíc to jde,“ 

okomentovala jeho tvorbu jedna z jeho sledujících na YouTube. Ostatní s ní souhlasili a doplnili, že to není ten idol, kterého tak rádi sledovali a od kterého se dokázali v mnoha věcech inspirovat.

Otevřít v galerii (1)
Tary býval mezi svými sledujícími oblíbený. To jen do chvíle, než se mu jeho sláva vymkla z rukou.
Tary býval mezi svými sledujícími oblíbený. To jen do chvíle, než se mu jeho sláva vymkla z rukou.Zdroj: Wikimedia Commons - Tarrylink/CreativeCommons,/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0

Shopaholic Adel

Jedna z nejvíce bizarních a zároveň kontroverzních postav současnosti je jednoznačně Shopaholic Adel. Ta se proslavila především svou účastí ve hvězdné pěchotě pěvecké show SuperStar. Postupem času si vybudovala slušnou fanouškovskou základnu nejen na Instagramu, ale i na TikToku, kde dokázala, že se nebojí téměř ničeho. Shopaholic Adel pro svou slávu udělá cokoliv, nehledě na to, že se nebojí říct si o peníze. Před nedávnou dobou se dokonce natočila na toalětě, odkud také pro své sledující připravila livestream.

Zároveň je však přesvědčená, že nedělá nic špatného. V jednom rozhovoru se přitom nechala slyšet, že si měsíčně vydělá okolo 80 tisíc korun, což výdělek ze sociálních sítí rozhodně málo není. Shopaholic Adel má ale jiný názor a myslí si, že to málo je a chce si vydělávat ještě mnohem víc, než doposud za jeden měsíc vydělat dokázala. Její tvorba se však sledujícím nelíbí, a proto se v posledních dnech Shopaholic Adel setkává spíše s kritikou

„Prosím, přestaňte ji už všichni konečně sledovat. Tím, že se budete koukat na její videa, ji akorát budete podporovat v tom, že je naprosto v pořádku. Takový člověk by na sítích neměl mít vůbec žádný prostor,“ 

okomentoval jedno z jejích videí uživatel TikToku.

MaxGreen

Přímo ukázkovým příkladem člověka, kterému sláva a úspěch změnily život, je influencer Jiří Janouch alias MaxGreen. Janouch sice trpí několika tělesnými vadami, ale to mu vůbec nebrání v tom, aby se na sociálních sítích ukazoval jako velký bojovník. Všem chce totiž dokázat, že přes své handicapy dokáže i nemožné. Ze začátku byl mezi svými sledujícími oblíbený a lidé ho podporovali. Jenže čím více fanoušků si získal, tím se začala měnit i jeho povaha.

Postupem času mu respekt a úcta k druhým lidem zcela zmizela a začal si o sobě myslet, že je nedotknutelná hvězda. Očividně mu totiž sláva stoupla do hlavy a už to nebyl ten bázlivý mladík, který chtěl dokázat ostatním, že se vydá tím správným směrem a ukáže, že i lidé s handicapem mohou žít plnohodnotný život. Jestli si dokáže mezi lidmi svou reputaci napravit, je jen otázka času a také toho, s jakou tvorbou přijde do budoucnosti.

Zdroje: Instagram, Antiyoutuber.com, DailyMail, The Sun, Facebook, TikTok

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze